2017. 02. 22. szerda - Gerzson 3°C | 12°C Még több cikk.

Női kosárlabda Euroliga - Súlyos győri vereség hazai pályán - fotók

A Győr hazai pályán harminc ponttal kikapott krakkói ellenfelétől csütörtökön a női kosárlabda Euroliga negyedik fordulójában.
CMB Cargo-UNI Győr–Wisla 61–91 (14–29, 21–20, 13–27, 13–15)
Győr, női Euroliga-mérkőzés, 400 néző. V.: Vladic (osztrák), Fuska (szlovák), Smiljanic (szerb).

UNI Győr: Kiesel 6, Laklóth 7, Varga Zs. 7/3, Simon Zs. 8/6, Goree 12. Cs.: Szabó P. 2, Likhtarovic 12/6, Kovács V. 4, Török Á. 3/3, Simon A., Nagy R. Edző: Völgyi Péter.

Krakkó: YGUERAVIDE 11/3, Ben Abdelkader 11/6, SIMMONS 23/15, MORRISON 16, KOBRYN 17/3. Cs.: Zietara 3/3, Misiuk 2, Szott-Hejmej 8, Malinowska, Puter. Edző: Jose Hernandez.

A győrieknél a keddi edzésen ütközött egymással Simon Zsófia és Zofia Hruscaková, aminek következtében a szlovák játékosnak eltört az orra, így nem tudta vállalni a játékot.

A győri csapat a találkozó elején 8–7-re vezetett, a folytatásban azonban megléptek a lengyelek, akik a negyed végén két triplát is beemeltek, így tíz perc játék után 29–14-re vezettek. Likhtarovic két, Simon Zsófia egy hármasa után a 17. percben már csak hat pont volt a hátrány (31–37). Gyakorlatilag eddig volt versenyben a hazai alakulat. A szünetig hátralévő időt 12–4-re nyerték a vendégek.

A 26. percben már 20 pont volt a különbség (42–62), ami a zárófelvonásra kis híján harmincra duzzadt (48–76). Az utolsó szakaszban már csak az volt a kérdés, sikerül-e harminc ponton belülre kerülni. Egy rövid időszakot leszámítva a hazaiak nagyon indiszponáltan kosárlabdáztak, így negyedik Euroliga-mérkőzésükön is vereséget szenvedtek.

Völgyi Péter: – Sajnos nem szakadt meg nyeretlenségi sorozatunk az európai porondon. Ellenfelünk ezúttal a játék minden elemében felülmúlt bennünket. Amire készültünk – a külső dobások és a posztjáték –, abból semmit sem tudtunk megvalósítani.

CMB Cargo UNI Győr-Wisla Kraków. Fotó: Bertleff András

A Győr szerdán a török Mersinhez látogat.

Hosszú: páratlan összefogás volt, új korszak kezdődik

Hosszú Katinka először nyilvánított véleményt hosszabban, amióta Gyárfás Tamás szerda reggel… Tovább olvasom