2017. 04. 29. szombat - Péter 4°C | 14°C Még több cikk.

Női kosárlabda Euroliga - Kiesett a nyolcaddöntőben a Sopron

A Sopron hazai pályán is kikapott a négyszeres bajnok Szpartak Moszkvától, így a nyolcaddöntőben kiesett a női kosárlabda Euroligából.

Eredmény: női Euroliga, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés: Uniqa Euroleasing Sopron-Szpartak Moszkva (orosz) 54-69 (22-14, 10-24, 8-17, 14-14)

A magyar csapat legjobb dobói: Fegyverneky 19, Krnjic 11 Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Moszkva javára.
A három év után ismét rájátszásba jutó soproniak kedden 81-43-ra kikaptak a sorozatban 2007 és 2010 között - egy ízben Rátgéber László irányításával - győztes moszkvai együttestől, ami nem sok jót sejtetett a hazai folytatásra.

A magyar bajnok erre rácáfolva remek első negyeddel rukkolt elő pénteken, ezt 22-14-re nyerte főként a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia remek játéka révén.

A folytatásban "megrázta magát" a palánkok alatt egyeduralkodó orosz csapat, így a félidőben már 32-38-at mutatott az eredményjelző. A nagyszünet után tovább nőtt a különbség, mivel a harmadik szakaszban a Sopron mindössze 8 pontra volt képes.

A hajrára így már nem maradtak nyitott kérdések, s a három nappal ezelőtti 38 után a Szpartak ezúttal 15 ponttal győzött.

A párharcot tehát a papírformának megfelelően az oroszok nyerték 2-0-ra, így ők jutottak be a nyolcas döntőbe. Az április 7. és 13. közötti tornán a hét párharc győztese mellett a rendező és címvédő orosz Jekatyerinburg vesz részt.

Nézze meg Jakabos Zsuzsanna és Risztov Éva közös győri edzését videón!

Risztov Éva elárulta: Jakabos Zsuzsával közös szobában lakott a londoni olimpián, s "kicsit a győri barátnőjének" is köszönheti aranyérmét. Képgaléria. Tovább olvasom