Kisalföld logö

2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 9°C | 18°C Még több cikk.

Női kosárlabda Euroliga - Kemény ellenfelek

A Sopron a legutóbb döntős török Fenerbahcével míg Győr többek között a címvédő orosz Jekatyerinburggal is játszik.
Kisorsolták a női Euroliga és Európa Kupa, továbbá a férfi Eurochallenge Kupa csoportkörének beosztását, a müncheni eseményen összesen kilenc magyar kosárlabdacsapat volt érdekelt pénteken.

A 20 tagú női elitet felvonultató Euroligában a magyar bajnok Sopron a legutóbb döntős török Fenerbahcével és a 2006-os bajnok cseh Brnóval került azonos hetesbe, míg az NB I-ben ezüstérmes Győrre többek között a címvédő orosz Jekatyerinburg és a háromszoros győztes francia Bourges vár.

A nőknél a második vonalnak számító, 28 csapatos EK-ban a DKSK, a PEAC-Pécs és a PINKK Pécsi 424 képviseli a magyar színeket november 7-től, míg a férfiaknál a kontinentális harmadik osztályban, a 32 klubot tömörítő Eurochallenge Kupában az NB I-ben ezüstérmes Szolnoki Olaj, továbbá az Atomerőmű SE, a Jászberény és a Körmend kezdi meg a küzdelmeket október 24-én.

A férfi bajnok Bericap Alba Fehérvár eggyel feljebb, az Európa Kupában indul majd, ennek sorsolását később tartják.

A magyar csapatok csoportjai: női Euroliga

A csoport: HAT-AGRO UNI GYŐR, Jekatyerinburg (orosz), Bourges (francia), Kosice (szlovák), Schio (olasz), Kayseri (török)

B csoport: UNIQA-EUROLEASING SOPRON, Fenerbahce (török), Rivas Ecopolis (spanyol), Kraków (lengyel), Orenburg (orosz), Brno (cseh), Montpellier (francia)

Női Európa Kupa

E csoport: WORK FORCE DVTK MISKOLC, Landes (francia), Young Cats (belga), Wasserburg (német)

F csoport: PEAC-PÉCS, Nantes (francia), Namur (belga), Villeneuve díAscq (francia)

G csoport: PINKK PÉCSI 424, Tarbes (francia), Walloon (belga), Ruzomberok (szlovák)

Férfi Eurochallenge Kupa

B csoport: ATOMERŐMŰ SE, Krilia (orosz), Gaziantep (török), Oradea (román)

D csoport: KÖRMEND, Medias (román), Ljuberci (orosz), Kijev (ukrán)
F csoport: JÁSZBERÉNY, Tofas (török), Novo Mesto (szlovén), Jekatyerinburg (orosz)

H csoport: SZOLNOKI OLAJ, Minszk (fehérorosz), Rilszki (bolgár), Mures (román)

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Megkezdte a felkészülést az SVSE

Elkezdte a felkészülést a 2013/2014-es bajnoki idényre a labdarúgó NB II-ben érdekelt Soproni… Tovább olvasom