Női kosárlabda: biztos győri és soproni siker

Kosárlabda - Száz pont fölé került a SEAT Foton a Cegléd ellen. A Győr egy "edzőmeccsen" hozta a papírformát. Az MKB-Euroleasing Sopron tompa kezdés után magabiztosan verte a BEAC Újbudát.
BEAC Újbuda - MKB Euroleasing Sopron 62-91 (19-25, 20-27, 12-28, 11-11)

BEAC: SZÁSZ 15/9, Havasi 2, Zsámár 7, Horváth Sz 2., BAGI 15. Cs: Ruttber R 2., Csicsai 5, Kisvári 8, Magyar 2, Ruttner Zs, Gróf 2, Széplaki.
Edző: Balogh Judit.

Sopron: MACLEOD 15/9, HONTI 10, HOLT 22/9, Horváth Zs 13/3, Horti 18. Cs: Horváth L 4., Hadarics 6, Vágvölgyi 3, Tajkov.
Edző: Székely Norbert.

Balogh Judit: -Ritkán szoktunk hatvan pont fölött dobni, remélem, ma edzőpartnereknek jók voltunk.

Székely Norbert: - A szerdai rigai mérkőzés és a tegnapi két kemény edzés ugyan éreztette hatását, de ezzel együtt is jobb játékot vártam.

SEAT FOTON GYŐR – CEGLÉDI EKK 102-48 (24-13, 31-5, 23-14, 24-16)

Győr, 150 néző. Vezette: Makovsky Sz., Fekete L.

SEAT FOTON GYŐR: Borovickova , FŰRÉSZ 11/9, Vida 4, Radunovic 8, KELLER 17Csere: Izsák 2, VARGA R. 18, Kovács K. 8, Imbergerova, Süle 5/3, ANTOLOVICS 22, Orsó 7
Vezetőedző: Tapodi Péter.

CEGLÉDI EKK: Orbán 2, Halmi 3/3, Hegedűs 10, TIBa 12/6, Serbán 11Csere: Baksa 3, Gál, Földi A. 1, Lukács 2, Lakatos, Nagy N., Szabó B.4
Vezetőedző: Földi Sándor.

Tapodi Péter: - A csapat játékával és hozzáállásával is elégedett voltam.

Földi Sándor: - Gratulálok a Győrnek. A kosárlabda nem csak játék.

40. perc: Fűrész hármast dob az utolsó másodpercben. 102-48 a vége.

39.perc: Lukács 2, Antolovics 2. A Győrnek egy pont kell a százhoz. 99-46.

38. perc: Varga kétszer egymás után, ugyanolyan szituációból. Antolovics passzából dob pontokat. 97-42.

36. perc: A nagy rohanásban Hegedűsé az utolsó pont. 92-40.

34. perc: Kovács, majd Vida is begyötri valahogy a labdaát a kosárba. A Cegléd ellen lehet gyakorolni. Antolovics használja ki az újabb lehetőséget. 88-38. Ötven pont a két csapat között...

32. perc: Serbán pontjaval indul a negyed. Szabó, majd Antolovics folytatja a sort. 82-38.

Hihetetlen izgalmat úgy, néz ki nem tartogat az utolsó negyed. A Foton 46 ponttal vezet...

30. perc: Antolovics kosara után, Fűrész hármasa jön, egy másodperccel a játékrész vége előtt. 78-32.

28. perc: Tiba hármasára Süle kettővel jön...majd szerez egy hármast is. 73-32.

25. perc: Antolovics, és Szabó Betina i beszórja a büntetőket. Varga a palánk alatt tarthatatlan. 66-29.

24. perc: Keller duplája jó, a ráadás is. 62-24.

22. perc: Radunovic trükkös passzából Keller eredményes. 59-22.

21. perc: Győri kosárra, ceglédi hármas a válasz Gáltól. 57-21.

Eddig mintha edzőmeccset játszana a SEAT Foton.

20. perc: Antolovics 2, Varga 3 pontot szerez a félidő utolsó percében. 55-18. Innen jön a folytatás a szünet után.

19. perc: Tiba küld el két győrit három felé, és a  mutatvány könnyebb részét is hibátlanul oldja meg. Orsó válaszol. 50-18.

18. perc: Baksa egy, a másik oldalon Kovács két pontot szerez. 46-16.

16. perc: A két játékos lemásolja az előzőt. Most nagyobb tapsot kapnak.  Izsákot Fűrész hozza kihagyhatatlan helyzetbe. Radunovic is dob egy duplát. 42-15.

15. perc: Gyönyörű hazai támadás. Radunovic teszi ki a palánk alól Kelernek. Beleáll, eldobja, jó. 36-15.

14. perc: Keller biztos kézzel dobja a büntetőket. 34-13.

12. perc: Fűrész Dia unja meg a lassú játékot, ritmust vált, bemegy a palánk alá, kosarat dob. Ilyen egyszerű. 30-13. Keller jól fejezi be s következő győri akciót. 32-13.

SEAT Foton - Cegléd

11. perc: Ez a játékrész is Keller kosarával kezdődik. 26-13. Antolovics remekül védekezik, és támadásban is eredményes. 28-13.

10. perc: Földi egy büntetőt kihagy, egyet bedob, Kovács a másik palánk alatt megforgatja a ceglédieket. 24-13. Ez a negyed vége.

9. perc: Nem hagyja magát a Cegléd, Földi majd Baksa is kihasználja a Győr hibáit. Varga szerencsére újra villan. 22-12.

Földi Sándor,a Cegléd edzője kért időt. Eddig pörög a győri csapat. Kisebb pontatlanságoktól eltekintve úgy játszik a Foton, ahogy hazai pályán az utolsó helyezett ellen kell.

8. perc: Ziccerig kijátszott támadás. A végén megint Varga érkezik lendületből, és nincs aki megállítsa. 20-8.

6. perc: Vida kűzd a palánk alatt, jól teszi mert a harcosság pontkat ér. 13-5. Varga Rita akcióból, majd a ráadásból is eredményes, és a következő támadást is pontokkal fejezi be. 18-8.

4. perc: Radunovic megint büntetőkből talál be,a ceglédiek Tiba duplájával szépítenek. Fűrész nem akar lemaradni, hárompontost dob. 11-5.

3. perc: Tiba a túloldalon bevállal egy hármast, A Hazaiaktól Radunovic két büntetőt értékesít. 6-3.

2. perc: Eső támadását mindkét csapat pont nélkül fejezte be. Keller talál először a kosárba, majd ismételni tud. 4-0.

25 Baksa Bettina

A SEAT Foton Győr vasárnap 18 órakor a sereghajtó Ceglédet fogadja, és Tapodi Péter csapata számára kötelező a győzelem.

„A Szolnok ellen megmutattuk, hogy van potenciál a csapatunkban, és hogy mennyit léptünk előre. Annak ellenére, hogy csak két nap szünet van a két bajnokink között, keményen dolgozunk, mert jövő héten az Európa Kupában játszunk. Nem készültünk kifejezetten a Cegléd ellen, de ez nem jelenti azt, hogy lebecsülnénk őket. Jó játékkal szeretnénk győzni, és várjuk az érdeklődőket a Magvassy sportcsarnokba."

• 11. PISTI50! 2008. október 24. 21:07
    „TANULD MEG MINDÍG GYŐR, ÉS CSAK AZUTÁN SOPRON!”
  • 10. hajragyor 2008. október 21. 11:19
    „Az a helyzet,hogy a női kosárlabdaát sohasem fogják elfogadni Győrben. Egyszerűen nincs hagyománya, itt a kézilabda(női-férfi)rendelkezik ezzel. Nehéz lesz meghonosítani cirka 50 év kell hozzá. Rossz nézni még a fényképen is az üres csarnokot.
    Jómagam is kézilabda párti vagyok, de azért így az újságon, neten kersztül is szurkolok nekik,de ki nem megyek kosárlabda meccsre.”
  • 9. Seat 2008. október 20. 19:05
    „Pisti!
    Ilyen helyesírással még te mersz parasztozni?
    Igaza van Lőrincze Lajosnak,a helyesírási szótárt kéne forgatnod,nem más csapatával foglalkozni!
    Csak azért is:HAJRÁ GYŐR!!!
    Én minden meccsükön ott leszek!”
  • 8. -.- 2008. október 20. 18:02
    „Jé!Van valaki rajtam kívül aki szereti a győri csapatot és kiáll mellettük?

pisti te...erre már nem lehet mit mondani!Törődj a falud dolgával semmi közöd a városhoz!”
  • 7. Pisti50 2008. október 20. 17:57
    „Kedves ujságiró!!
    Ezt igy kellet volna kezdeni a cikket Biztos Soproni És győri siker!”
  • 6. Lőrincze Lajos 2008. október 20. 08:09
    „Pisti!
    Ha Te nem vagy győri,akkor ne a nézőszámmal foglalkozz,helyette vedd kezedbe a magyar helyesírás szabályait,nagy szükséged van