Női kosárlabda bajnoki döntő - Előnyben a Sopron - fotók

Uniqa-Euroleasing Sopron–DVTK 75–67 (16–20, 27–14, 16–15, 16–18)
Sopron, NB I-es női döntő, 3. mérkőzés, 1600 néző. V.: Papp, Frányó, Söjtöry.

Sopron: CIGLAR 17/3, HARTLEY 17, Simon 4, KRIVACEVIC 12, KRNJIC 14. Cs.: Crvendakic 4, Zsovár 2, Gaucher 2, Stankovic 3. Edző: Sterbenz László.

Diósgyőr: CZANK 15/6, RASHEED 14/9, Allison 6, SZÉCSI 11/3, Bishop 9. Cs.: Coulibaly 4, Dubei 5/3, Bálint, Ciappina 3/3. Edző: Maikel Lopez.

Az eddigi három döntőjét elbukó miskolci csapat kezdte jobban a harmadik mérkőzést, és az előző találkozón gyengébb napot kifogó, magyar válogatott Rasheed Rita révén hozta az első negyedet. A folytatásban kiegyenlített volt a játék, hazai részről elsősorban Krivacevic Tijana jeleskedett, aztán 30–32 után az alapszakaszgyőztes Sopron egy 13–0-ás rohammal elhúzott.

Fordulás után magabiztosan őrizte előnyét Sterbenz László együttese, a vendégek támadójátéka szétesett, az előző meccsen remeklő Abby Bishop, Rachel Allison és Szécsi Orsolya is várakozáson alul teljesített. A házigazdák már 58–43-ra is vezettek, de az utolsó játékrész 59–49-ről indult. A DVTK a 36. percben három pontra felzárkózott (65–62), a hajrá azonban a mezőny legjobbjává előlépő Iva Ciglarnak köszönhetően a Soproné lett, amely sikerével 2–1-re vezet a fináléban.

Női kosárlabda - Sopron-Diósgyőr - Fotó: Nyikos Péter

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc negyedik mérkőzését szerdán rendezik Miskolcon.

Sterbenz László: – Hullámzó volt a játék, az eleje Rasheed tripláival a Diósgyőré volt, a második negyed indításaink révén a miénk. Szünet után, amikor kiüthettük volna ellenfelünket, több létszámfölényes helyzetet elrontottunk. Ez a meccs is szoros, izgalmas volt, mint az eddigiek, és a folytatás is ilyen lesz.

Maikel Lopez: – Végig ott voltunk a Sopron nyakán, a hajráig mindkét csapatnak volt esélye a győzelemre. A végén a bővebb rotációval rendelkező Sopron frissebb volt, ám a vereség ellenére büszke vagyok a csapatra, amelynek a döntőbe jutására korábban egy garast sem adtak volna, mégis meccsről meccsre bizonyítjuk erőnket, tudásunkat.

Döntetlent játszott a Veszprém

Döntetlent játszott a Veszprém a PSG-vel Párizsban a férfi kézilabda Bajnokok Ligája… Tovább olvasom