2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Női kosárlabda: a szeretet erejével győzött a Sopron

Nyoma sem volt a meccs elején a hétközi törökországi utazás és kemény Euroliga-meccs fáradalmainak a soproni lányokon.
Uniqa Euroleasing Sopron–Good Angels Kosice 70–66
(23–18, 4–16, 20–17, 23–15)
Sopron, Közép-Európa Liga, női mérkőzés, 800 néző. V: Papp, Török R., Minár

Sopron: FEGVERNEKY 8/3, FARIS 12/3, TETEMONDOVÁ 17/15, HAWKINS 13/3, Krnjic 6. Cs: Simon, ZSOVÁR 8/6, Licskai 4, Stankovic 2. Edző: Igor Polenek.

Kosice: BOJOVIC 7, Kupciková 5/3, Abdi 10, PIERSON 13, LEUCSANKA 18. Cs.: Krivacevic 7, BÁLINTOVÁ 6/6, Pindrochová. Edző: Maros Kovacik.

Tetemondová triplája egy 7–0-ás kezdeti roham alaphangját adta meg, s Faris villanásaival folytatódott a száguldás (14–4). A negyed második felében a Kassa fehérorosz centere, Leucsanka felhozta a vendégeket. A második negyed elején Licskai pontjaival még tartotta előnyét a Sopron, de a félidő utolsó hét perce lidércnyomásszerű volt. Egymást érték a hibák soproni részről, képtelenek voltak pontot dobni a ha-
zaiak, s ezt a rutinos kassai csapat könyörtelenül kihasználva egy 11–0-s sorozattal fordított.

Bár a második félidő elején Kupciková triplájával tízpontosra nőtt az Uniqa hátránya, volt tartás a lányokban. Tetemendová újabb triplát dobott, majd Zsovár is, s e két távoli találat egy 11–3-as soproni roham része volt, amellyel kettőre felzárkózott a magyar bajnok. Ekkor mutatta meg azonban igazi tudását Pierson, zsinórban hat pontot szerezve. A zárószakaszt pazarul kezdve Zsovár és Hawkins triplájával, valamint Faris kosár plusz büntetős játékával egy 9–3-as futással kezdte az Uniqa és visszaszerezte a vezetést. Jött Leucsanka és egy 7–0-s részeredmény kassai szempontból, ám a végjátékban a soproni színekben messze legjobb játékát nyújtó Tetemondová újabb tripláival, no meg a 11 gólpasszig jutó Fegyverneky remek előkészítő játékával ellenfele fölé kerekedett a Sopron.

Tekintettel a hétközi utazásra, s az Euroliga-meccsre, valamint arra, hogy a kassai csapat mind a közép-európai, mind pedig az Euroligában veretlen volt, nyugodtan mondhatjuk: az elmúlt évek egyik legértékesebb diadalát aratták a soproni lányok.

Igor Polenek: – Nagyszerű ellenfelet győztünk le. A siker a játékosoké, na és a szurkolóké. Én egy olyan személy vagyok, aki szentül hisz a szeretet erejében, a lányok és a szurkolók megmutatták, mekkora ereje van ennek az érzésnek. Szeretném ezt átélni tíz nap múlva a Krakkó ellen is. Oda is várunk mindenkit.