2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 7°C

Női kosárlabda a fináléban: Sopron vs. Győr - 74-55

A Sopron 74-55-re győzte le a Győr csapatát a női kosárlabda bajnoki döntő első mérkőzésén. Folytatás Győrben.

Uniqa-Euroleasing Sopron-Hat Agro-UNI Győr 74-55 (17-11, 13-16, 25-19, 19-9)

Sopron, női bajnoki döntő, 1. mérkőzés, 900 néző. V.: Cziffra, Győrffy, Farkas.

Sopron: FEYVERNEKY 9/3, HOLT 9, Johnson 10, MILOVANOVIC 23/3, Krnjic 6. Cs.: Cserny 7, ZSOVÁR 8/6, Pál, Weninger 2. Edző: Székely Norbert

Győr: Hurst 5, Raksányi 6, RASHEED 19/9, Őri, Lima 7. Cs.: Smith 8, Laklóth 7/3, Semsei 3/3, Nagy D. Edző: Fűzy Ákos.

Milovanovic kosarával kezdődött a döntő, majd Hurst bravúros duplájával megvolt az első győri találat is. Mindkét oldalon lejött egy-egy triplakísérlet, Milovanovic viszont eredményes volt, s már négy volt a hazaiaknak.

Egy labdaeladás után megint a Sopron jött, s Holt dobhatott büntetőket - sikerrel (4. perc: 8-2). Rasheed triplája megfelezte a hátrányt. Johnson is büntetőket dobhatott, s ő sem hibázott. Hurst újabb szenzációs kosarát - mely hármat ért - vitatták a soproniak, a challenge vége az lett, hogy támadóidőn túl dobta el az ausztrál, maradt a 12-5. Fegyverneky ismét betalált, majd Smith labdája "szédült be" a gyűrűbe. Smith fejezett be szépen egy kontrát, így csak öttel ment a Sopron (14-9).

Cserny kettőből egy büntetőt dobott be, Raksányi viszont szép kosarat szerzett. Tartotta a lépést ellenfelével a címvédő, de Raksányi veszített labdát, az ellentámadásból azonban nem született újabb soproni kosár.

Kimaradt győri tripla, majd pontatlan Fegyverneky-dobás - így folytatódott a találkozó. Nem tudott dobásig eljutni a győri csapat a következő támadásnál, a túloldalon pedig Johnson megszerezte a negyed első kosarát (12. perc: 19-11).

Lima szép befordulása után volt eredményes. Pontatlan győri kísérletek után a lepattanók rendre a Sopronhoz kerültek, így nem sikerült közelebb férkőznie ellenfeléhez a címvédő. Sőt, a negyed közepén tízre nőtt a különbség (23-13). Hurst betörésből szerzett kosarat. Lima előbb labdát szerez, de eladja. Laklóth dobott fontos hármast, mindjárt nyílt lett a meccs, főleg, hogy Rasheed is egy labdaszerzés után végignyargalt, s bedobta a ziccert (23-20).

Időt is kért Székely Norbert, a hazaiak trénere. Mindkét oldalon kimaradt lehetőségek után Krnjic hosszú soproni kosárszünetet tört meg, amire Rasheed szép kosárral felelt. Mínusz ötnél Rasheed gyenge triplakísérlete után Laklóth szép tempójával tapadt a Sopronra a Győr. Semsei triplája egyenlítést ért (20. perc: 27-27).

Erre sem gondoltak sokan... Székely Norbert biztosan nem, ezért megint időt kért. A slusszpoén mégis a Soproné lett, Fegyverneky hármasa beszédült.

A második félidőben a Sopron jöhetett, de Fegyverneky nem talált be, míg a másik térfélen Semsei ellen szabálytalankodtak, Laklóth dobása pedig nem volt pontos. Johnson-Smith kosárváltás után Milovanovic szerzett újabb kosarat.

Labdát szereztek a hazaiak, de Johnsont "lesapkázta" Laklóth. Lima kiverekedett magának egy dobóhelyzetet, s talált be a gyűrűbe. Holt kapcsolta le Rasheed passzát, s be is fejezte az akciót. Győri egyenlítés helyett öt lett a Sopronnak (36-31).

Rasheed triplájára egy dupla érkezett, majd Laklóth adott el egy labdát, de ezt is megúszta a Győr. Smith talált be, míg a Sopron Milovanovic két büntetőjével őrizte előnyét. Raksányi is biztos kézzel értékesítette a büntetőket, Hurst pedig elkapkodott egy támadást, így ahelyett, hogy kettőre feljött volna a vendégcsapat, nyolcra nőtt a különbség (46-38).

Fűzy Ákos kért időt, hogy rendezze a sorokat, Smith, majd Rasheed büntetőkkel faragott a hátrányból. Cserny kosara után Rasheed triplája esett be (48-45). Milovanovic hármasa esett be, majd egy duplát is bedobott, így kilenccel vezetett a zárónegyed előtt a Sopron (55-46).

Zsovár kosara nyitotta az utolsó felvonást, Holt is összeszedett egy lepattanót, Laklóth szerezte az első győri kosarat. A lélektani tíz pont körül volt a különbség, hat és fél perccel a vége előtt eldőlni látszott a találkozó (63-48). Fűzy Ákos rendelte magához tanítványait. Vajon ki tud-e találni valamit?

Zsovár hármasa mindenesetre szertefoszlatta a győri reményt, főleg, hogy a támadóidőt megint nem sikerült dobással befejezniük. Milovanovic megint körön kívülről volt eredményes (69-49).

Teljesen szétesett a címvédő, pedig közel három negyeden tartotta a lépést ellenfelével a Győr, a zárószakaszban azonban leblokkolt a csapat, így a döntő első mérkőzését elveszítette. Folytatás csütörtökön 18.45 órakor Győrben, az egyetemi csarnokban.

Székely Norbert: - Nagyon munkás, szoros meccs volt, ezt a végeredmény nem tükrözi. Nálunk most az egyéni teljesítmények domináltak, csapatként nem úgy működtünk, mint az előző hetekben, hónapokban. Nem szoktam játékosokat kiemelni, de Zsovárral meg kell tennem, nagyon nagy szerepe volt abban, hogy végül ilyen különbséggel nyertünk. Nem lepett meg amúgy a Győr, tudtuk, hogy nagyon harcos csapat, mely nem adja fel, ráadásul a regnáló bajnokról van szó, ha úgy tetszik, most mi vagyunk a kihívók, biztosan nagyon nehéz lesz a folytatás is, messze nincs még vége a párharcnak.

Fűzy Ákos: - Sikerült felkészülnünk a Sopronból, le tudtuk lassítani őket, a lepattanókat is jól szedtük, tudtuk az egyensúlyt tartani. A harmadik negyed utolsó pillanataiban megtört valami, a kisszünet sem volt elég rendezni a sorokat, a hazaiak fokozatosan ellépetek, utána pedig a saját ritmusukban tudtak játszani. Ekkor már nem volt esélyünk visszajönni, a hitünk is elveszett. Közelebb kerültünk a kupa óta a Sopronhoz, de még mindig előrébb járnak. Az MK-döntőben húsz percig tudtunk  a Sopron szintjén kosarazni, most majdnem harmincig. Sajnos nincs újabb három hetünk a fejlődésre, de remélem, már csütörtökön tovább közelítünk ellenfelünkhöz.

Rasheed Rita: - Mindkét csapat langyosan kezdett, mi mentünk az eredmény után, egyenlítettünk is, a harmadik negyed felénél azonban a Sopron fontos kosarakat szerzett, s egy kicsit el is fáradtunk az utolsó tíz percre. Győrben természetesen győzni szeretnénk.

Zsovár Orsolya:- Két-három napja elkezdett fájni a térdem, de egy ilyen meccsen összeszorított foggal is küzdeni kell. Az első félidőben kicsit lassan kezdtünk, erőlködtünk, a szünetben helyre raktuk a hibákat, rendeztük a sorokat, s a játék képe alapján talán egy kissé meglepő lett a különbség.

Az online tudósítás itt érhető el >>

A mérkőzést a Sopron nyerte 74-55-re.

A harmadik negyedet is hozta a Sopron: 55-46.

A félidőben a Sopron három ponttal vezet a Győr ellenében: 30-27.

Az első negyedet a Sopron nyerte 17-11-re.

Előzmény:

Ahogy tavaly, úgy idén is a a soproni és a győri csapat csap össze egymással. A szezon is kísértetiesen hasonlít az előzőre, hiszen a Sopron hazai fronton veretlen, megnyerte a Magyar Kupát – a döntőben éppen a győrieket verte 77–50-re –, s a bajnokságban is két sima győzelem áll a nevük mellett a zöld-fehérek ellen (81–58 és 76–62). Tavaly azonban kiénekelte a sajtot a Sopron szájából a sporttörténelmet író Győr. Azóta azonban rengeteg volt a változás mindkét oldalon – emelték ki a szakvezetők.

Székely Norbert, a pályaelőnyt élvező soproniak vezetőedzője: „Azt gondolom, az idei csapatunk más, mint a tavalyi. Egységben, tudatosságban és győzni akarásban is erősebb. Ezeket figyelembe véve, illetve az elmúlt időszakban nyújtott teljesítményünk alapján önbizalommal vághatunk neki a bajnoki döntőnek, de semmiképpen sem elbizakodottan. Számítunk arra, hogy Fűzy Ákos kollégám igyekszik olyan dolgokat előhúzni, amelyekkel meglepetést okozhatnak. Ezekre, a variálási lehetőségeiket figyelembe véve, igyekszünk felkészülni. A legfontosabb, hogy tudatosan és akarattal kell játszanunk, ahogy azt tettük az elmúlt hetekben is."

A győri Raksányi Krisztina (5) és a soproni Amber Holt várhatóan nagy csatát vív majd egymással a döntőben is.

Fűzy Ákos, a címvédő győriek trénere: „Most egy kicsit távolabbnak érzem a Soprontól csapatomat, mint tavaly ilyenkor, hiszen nemcsak nyáron alakultunk át, hanem az év elején is. Ugyanakkor az elmúlt hetekben apró lépésekben haladtunk előre, a játékrendszert egyre inkább a magukénak érzik a játékosok, s úgy érzem, megtanultunk nyerni. Az elmúlt időszakban olyan mérkőzéseket nyertünk, amelyek nagyon fontosak voltak. Igaz, most azért fajsúlyosabb ellenfelünk lesz, de a döntőben akkor lesz esélyünk, ha tudjuk végig a lépést tartani a soproniakkal. Ez esetben ha a végjátékban – az elmúlt időszakhoz hasonlóan – ezt tudjuk kezelni, akkor képesek lehetünk a bravúrra."

• 2. AntiFricc 2013. április 15. 22:26