Női kosárlabda: a címvédő Sopron nyert a Győr ellen

Bár, a félidőben még vezetett a Győr, a végén a soproni csapat örülhetett.
Hat Agro-UNI Győr–Uniqa-Euroleasing Sopron 68–97 (28–26, 25–18, 11–34, 4–19)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 400 néző. V.: Benczur, Hegedűs, Németh Cs.

Győr: Gambiraza 12/3, Koch, LAKLÓTH 16/3, TINKLE 18/12, Diamant 8. Cs.: Semsei 9/3, Czirják, Ivanovic 5/3, Mansaré, Lengyel, Fejes. Edző: Bencze Tamás.

Sopron: CIGLAR 23/6, Fegyverneky 7, Böröndy 3/3, HAWKINS 29/9, KRJNIC 10. Cs.: Faris 5/3, Tetemondová, Licskai 4, Simon 2, Zsovár 5/3, Weninger 5/3, Stankovic 4. Edző: Igor Polenek.

A győri csapatban bemutatkozott az új szerzemény, a horvát Martina Gambiraza. Az 1982. november 27-én született kosaras a horvát Sibenik csapatától igazolt Győrbe, előző klubjában a szezonban átlagban több mint 34 percet játszott, ezen 10,7 pontot, 2,9 lepattanót és 3,5 asszisztot átlagolt.

Nagyszerűen kezdtek a csapatok, remek dobóformát mutattak be. Ebben is élenjárt a győriek amerikaija, Joslyn Tinkle, aki csak úgy szórta a triplákat, négyig jutott az első félidőben. Érdekesség, hogy az első két negyedben pályára lépők közül nyolcan szereztek hárompontos kosarat.
A találkozón eleinte inkább a Sopron vezetett (6–8 és 15–17), de az első negyed végén kettővel már a győriek vezettek.

A második negyed elején Gambiraza két büntetőjével öt ponttal meglépett a Hat Agro-UNI Győr (37–32), s ezt a negyed közepén is tartotta a hazai gárda (16. perc: 44–39), sőt, a nagyszünetig ezt még sikerült megtoldani négy ponttal (53–44).

A második félidő győri szempontból rémálom-, soproni részről álomszerűen kezdődött. A 15–1-es soproni rohanás alapjaiban változtatta meg a találkozó menetét (54–59). Most a Sopron szórta a triplákat, a negyed végén Bencze Tamás ismét kért időt. A tét az volt, meccsben tud-e maradni a győri gárda az utolsó szakaszra (64–78).

Ez végül nem igazán jött össze, hiszen ami az első két negyedben bement a győri oldalon, az most kimaradt. Stankovic két büntetőjével már húsz lett közte. A negyed első felét 10–0-ra nyerte a Sopron, s két kérdés maradt nyitva, lesz-e győri kosár az utolsó negyedben, illetve eljut-e száz pontig a Sopron. Diamant az első kérdés végére hamar pontott tett egy duplával, a másodikra pedig végül nem lett a válasz.

Összességében ellentétes félidőket követően a Sopron sima győzelmet aratott.

Bencze Tamás: – Nehéz egy ilyen mérkőzést értékelni, mert az első félidő eksztázis volt, a második meg maga a rémálom. A szünetben arra hívtam fel a figyelmet, hogy figyeljünk az első percekre, aztán mégis ott dőlt el a találkozó.

Igor Polenek: – Az első félidőben a győriek hihetetlen dobóformát mutattak, amihez hozzájárult a mi gyengébb védekezésünk. A második játékrészben feljavultunk ezen a téren, s gyakorlatilag ezzel döntöttük el a találkozót.

Ezüstérmes a férfi párbajtőrcsapat Tallinnban

Bravúros teljesítménnyel második helyen végzett a magyar csapat a férfi párbajtőrözők tallinni… Tovább olvasom