2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Női kosár NB I: a DVTK megverte a Sopront, és egyenlített - képgaléria

A női kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén a DVTK hazai pályán 90–86-ra legyőzte a Sopront, ezzel 1–1-re alakította az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állását. A finálé 3. meccsére vasárnap, Sopronban kerül sor. A 3. helyért zajló párharcban a Pécs Győrben egyenlített.

NŐI KOSÁRLABDA NB I DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

ALUINVENT DVTK MISKOLC–UNIQA-EUROLEASING SOPRON 90–86 (19–19, 21–21, 24–18, 26–28)

Bár az utolsó percben a vendégek 84–81-es hátrányban az egyenlítésért támadhattak, két büntetővel csak felzárkózni tudtak, míg az ellentámadásból a DVTK visszaállította a hárompontos (86–83) különbséget.

A hajrában a vendégek hibáztak, a diósgyőriek keze azonban nem remegett meg, ezzel megnyerték a bajnoki döntő második felvonását. A piros-fehérek szemszögükből a lehető legjobbkor szakították meg a soproniak elleni ötmeccses vereségszáriájukat - bővebb részletek az Nso.hu oldalán.

A harmadik helyért zajló párharcban a PEAC-PÉCS Győrben egyenlített a 3. helyért

2. mérkőzés: CMB CARGO UNI Győr - PEAC-Pécs 62-68 (17-14, 18-17, 8-21, 19-16)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1-1 A harmadik mérkőzést vasárnap játsszák.