2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 17°C Még több cikk.

Női kézilabda NB I - Sima: - Vác-Audi ETO KC 13-31 - fotók

A Győri ETO 31 dobott góljára 13 váci érkezett. A címvédő idegenben is magabiztosan nyert.

Ipress Center-Vác - Győri Audi ETO KC 13-31 (6-16)

iPress Center Vác: Bíró, Farkas 4, Dakos 1, Stefanovic, Sowoi 1, Katona, Virág. Csere: Hámori 4, Pelczéder 1, Hansághy, Sztranyay, Drávai 1, Helembai 1
Vezetőedző: Ottó Katalin

Győri Audi ETO KC:  Herr, Löke 5, Korsós 3, Kovacsics 3 (2), Amorim 3, Szepesi 1, Bognár-Bódi 3. Csere: Baracskai, Sen 2, Aguilar 3, Planéta 2, Litre 5, Hornyák 1
Vezetőedző: Ambros Martín

Ambros Martín: „Gratulálok a lányoknak, mert az őszi szezon közepén, a legsűrűbb hetekben kiválóan teljesítettek, kevés gólt kaptunk. A hét közi bajnoki a mérkőzéseket jól kell tudnunk hasznosítani a hét végi BL-meccseken."

Ipress Center-Vác - Győri Audi ETO KC 13-31

Ottó Katalin: „Tisztában voltunk a két csapat közötti különbséggel, nagyon nehéz felkészülni egy ilyen képzett csapat ellen. Örülök, hogy a lányok lelkesek tudtak maradni, talán picit több értékesített ziccernek jobban örültem volna."

Hornyák Ágnes: „Jól játszottunk ma, ezek a mérkőzések fontosak számunkra, mert nagyon sok gyakorlásra adnak lehetőséget a BL-re."

A győrieknél nem lépett pályára a német Susann Müller, aki korábbi sérüléséből lábadozik, valamint Orbán Adrienn, aki a Sävehof ellen sérült meg, miután egy felugrás után rosszul ért talajt.

Bár Görbicz Anita ott volt a bemelegítésnél, hőemelkedés miatt végül nem játszott.

Hat perc elteltével indult be a győri gépezet, s aztán feltartózhatatlannak bizonyult a Kovacsics Anikó, Amorim és Löke  vezérelte együttes.

A 15. percben 9–2-es győri vezetésnél kért időt a Vác, de ekkorra már minden eldőlt. Harminc perc után már 16–6-ra vezetett az ETO, és a második félidő előtt már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség a találkozó végén.

Gólok online

1. félidő
3. perc: Bognád-Bódi 0-1
4. perc: Szepesi 1-2
6. perc: Kovacsics Anikó hetesből 1-2
7. perc: Löke 1-4
8. perc: Löke lerohanásból 1-5
11. perc: Amorim is betalált 2-6
12. perc: Amorim ismét 2-7
13. perc: Planéta bejátszásából Löke lőtt gólt 2-8
14. perc: Löke ismét nem hibázott 2-9
17. perc: egy kis győri gólcsend után Kovacsics 3-10
21. perc: Korsós 4-11
21. perc: Bognár-Bódi indítás végén 4-12
24. perc: Amorim emelt 5-13
28. perc: ha a Győr nem lenne a pályán és amorim, gól se lenne 5-14
29. perc: Aguilar is gólt lőtt 5-15
30. perc: ismét Aguilar 5-16 - 6-16 az első félidő vége

A mérkőzés korán eldőlt, a Vác nincs egy súlycsoportban az ETO-val.

2. félidő
1. perc: Milanovic-Litre is beköszönt 6-17
2. perc: Milanovic-Litre újabb jó labdát kapott 7-18
5. perc: Sen teszi közé ismét a tizet 9-19
6. perc: Korsós a lerohanás végén 9-20
12. perc: Litre a második félidőben a harmadikat lőtte 11-21
13. perc: ismét Litre 11-22
15. perc: Kovacsics nagy gólt lőtt 11-23
15. perc: Sen átlövésből 11-24
18. perc: Bognár-Bódi szélről 11-25
19. perc: Litre is indulás végén 11-26
21. perc: Korsós is indult egyet 11-27
23. perc: Planéta átlövésből 12-28
26. perc: Litre lőtte a harmincadik győri gólt 12-30
29. perc: Hornyák is betalált 12-31

13-31 a vége

Szerdán este 7 órakor a Vác otthonában lép pályára az Audi-ETO a női bajnokságban. A zöld-fehérek vasárnap este még Svédországban játszottak Bajnokok Ligája-meccset, s csak hétfőn délután érkeztek haza. Hétvégén pedig a dán Viborg vár rájuk idegenben, ugyancsak a BL-
ben.

A két meccs között viszont le kell tudni – s lehetőleg győzelemmel – a Vác elleni találkozót. Az ellenfélnél már nem a győri Konkoly Csaba az edző, ráadásul az edzőváltás után a váciak még mélyebb gödörbe kerültek, hazai pályán a Magyar Kupában is elbuktak az MTK-val szemben.

Az esélyes egyértelműen a címvédő győri együttes, melyben biztosan nem játszhat Susann Müller, valamint a Sävehof ellen megsérült Orbán Adrienn.

Büntetőkkel jutott tovább a Ferencváros

A Ferencváros gól nélküli döntetlent követően büntetőkkel harcolta ki a továbbjutást a Budapest… Tovább olvasom