2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Női kézilabda NB I - MTK-Mosonmagyaróvár 21-28

A félidő még 13-13 volt, innen nyert a mosonmagyaróvári csapat és szerzett idegenben fontos 2 pontot.

MTK–Mosonmagyaróvár 21–28 (13–13)
Budapest, női NB I-es rájátszás a 9–12. helyért, 300 néző. V.: Horváth P., Marton B.

MTK: Blazek – Varga N. 3, Valovics 2, WOLF 7/4, Ábrahám, Barna 1, Szádvári 2. Cs.: Ignácz-Pethő (kapus), Csuka 1, Khouildi 3, Fekete B., Horváth D. 2, Kovács G. Edző: Golovin Vlagyimir.

Mosonmagyaróvár: Petróczi – Tamás K. 3, Kurucz, Köpecz, FRANKOVIC 6, TÓTH G. 8/2, Hajtai 4. Cs.: MISTINA (kapus), Dombi 4, Dajka 1/1, Gyimesi, Filipovic 1, Kiss K. 1. Edző: Hlavaty Tamás.

Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Piros lap: Kurucz (57.).

Az első játékrészben fej fej mellett haladtak a csapatok, jobbára a hazaiak vezettek, de a Mosonmagyaróvár nem hagyta elhúzni az MTK-t. A 21. percben Tóth G. találatával már a vendégeknél volt az előny, sőt, már kettővel is vezetett Hlavaty Tamás csapata (9–11). A játékrész végül döntetlennel zárult. A második félidőben összeállt az óvári együttes játéka, fokozatosan növelte előnyét, s összességében magabiztosan szerezte meg a rendkívül fontos két pontot.

Hlavaty Tamás: – Nagyon örülök annak, amit a pályán láttam. Végig koncentráltan és nagy szívvel játszottunk, a lányok megmutatták, mit tudnak.

Online közvetítés

Nagyon fontos 2 pontot szerzett a szervezetten és pontosabban kézilabdázó Mosonmagyaróvár, a kiesés ellen küzdő csapatok mérkőzésén az alsóházban. Április 24-én a Szeged lesz a következő ellenfél.

2. félidő

1. perc: 14-13 - Eladott labda után az MTK-nál az előny.
2. perc: 14-14 - Hajtai egyenlített.
3. perc: 14-15 - Tóth Gabriella most középről lőtt nagy gólt.
5. perc: 14-16 - Fraknovic lőtt a hosszúba balról.
8. perc: 14-17 - Ismét egy Fraknovic bomba.
10. perc: 14-18 - Dajna hetesből talált be.
13. perc: 15-19 - Hajtai tört be szépen.
14. perc: 16-20 - Frankovic újabb gólja.
16. perc: 17-21 - Dombi vitte végig a pályán a labdát és lőtte be,
20. perc: 17-22 - Indítás végén dombi a befejező ember.
24. perc: 19-23 - Hajtai lőtt gólt hátrányból
25. perc: 19-24 - Újabb Frankovic találat. Öt perc, öt gól az előny.
28. perc: 20-25 - Kettős előnyből kapott gólt az MTK.
29. perc: 20-26 - Kiss is felírta nevét a mosonmagyaróvári gólszerzők közé. A meccs eldőlt.
29. perc: 20-27 - Újabb dombi gól.
30. perc: 22-28 - Tóth Gabriella még időben lőtt kapura, ez is GÓÓÓÓL!

Az első félidőben Tóth Gabriella remek betöréseivel kiegyenlített a küzdelem.

1. félidő - Féidőben 13-13

1. perc: 1-0 - Vezet az MTK.
2. perc: 1-1 - Tamás egyenlít.
5. perc: 2-2 - Tóth Gabriella heteből egyenlített.
6. perc: 3-3 - Tóth Gabriella lefordulás után lőtt gólt.
9. perc: 4-4 - Kicsit sokat vártunk a mosonmagyaróvári egyenlítérre.
12. perc: 5-5 - Ismét Tóth, ismét hetesből.
16. perc: 5-6 - Tóth tört be remekül.
18. perc: 7-7 - Tóth eddig megállíthatatlan. Ismét betörés után lőtt gólt.
19. perc: 8-8 - Tamás ejtett a szélről.
20. perc: 9-9 - Dombi fejezte be góllal a támadást.
21. perc: 9-10 - Tóth ismét villant.
24. perc: 9-11 - Tamás is duplázott a jobb szélről.
27. perc: 11-12 - Felzárkózott az MTK, de Hajtai góljával ismét vezet a Mosonmagyaróvár.
29. perc: 12-13 - Hátrányból lőtt gólt a mosonmagyaróvári csapat.
30. perc: 13-13 a félidőben