2017. 10. 18. szerda - Lukács 12°C | 22°C Még több cikk.

Női kézilabda NB I - Érd-Audi ETO 27-34

Hét góllal verte az Érd csapatát az Audi ETO, Görbicz tíz gólt szerzett.
1. perc

Érdi támadással kezdődik a meccs, amelynek végén hetest dobhatnak a hazaiak. Be is dobja Slezak Kiss Éva kapujába. 1-0

2. perc

Janurik véd és indít, Kiss Kinga eredményes a túloldalon. 2-0. Rossz passz az ETO-nál, ismét az Érd jöhet.

3. perc

Nem talál kaput az Érd. Broch dobja a kapuba Mörk passzát. 2-1

4. perc

Kapufát dob az Érd, a kipattanót Slezak dobja a kapuba. Aztán Lassource is eredményes. 4-1

5. perc

Heteshez jut az Audi ETO. Görbicz pattintja a labdát a kapuba a cserekapus lába mellett. 4-2

6. perc

Érdi hetes, Slezak ezúttal a bal felsőbe lő. 5-2. Broch előtt szabad az út, be is dobja. 5-3

7. perc

Oftedal is szabad utat kap egy jó zárás után. 5-4

8. perc

Oftedal kapufát dob, aztán elhamarkodják az indítást a hazaiak. Groot lő gólt a győri akció végén. 5-5

9. perc

Amorim és Mörk "kényszerítőzik", Mörk eredményes. 5-6

10. perc

Lassaource kapufája után az ETO támadhat. Amorim vágja a labdát a kapu bal oldalába. 5-7

11. perc

Broch tépi le a mezt Kisfaludyról: két perc a büntetés. Kisfaludy - immár újra mezben - dob gólt. 6-7

13. perc

Lassource a szélről ejti a labdát a kapuba. 7-7. Kiegészül az ETO. Amorim a kapuig száguld az indítással. 7-8

14. perc

Foggea kapus ezúttal sem tudja hárítani Görbicz büntetőjét. 7-9

15. perc

Újabb győri hetes: Görbicz ugyanoda lövi, mint az előző kettőt. 7-10

16. perc

Klivinyi lövése a kapuban. 8-10

17. perc

Amorim töri át ismét az érdi védelmet. 8-11

18. perc

Lassource két győri védő mellett-között talál a kapuba. 9-11

19. perc

Görbicz dob gólt a szélről. 9-12. Érdi gól: 10-12

20. perc

Mezhúzás miatt kiáll Klivinyi is két percre. Althaus középről: 10-13

21. perc

Hetest dobhat az Érd, Grimsbö jön az ETO kapujába. Slezak bedobja. 11-13

22. perc

Lehozza a kapusát az Érd, Groot dob így gólt az üres kapura egy labdaszerzés után. 11-14

23. perc

Bódi a lerohanás után. 11-15. Időt kér az Érd. Signate eredményes középről. 12-15

24. perc

Gonzalez gólt dob. Az őt lerántó Broch pedig kiáll két percre. 13-15

25. perc

Groot lövése a blokkról megy kapu mellé. Aztán nem jön össze a kínai, Signate pedig kapu mellé lő.

26. perc

Letelik a győri emberhátrány. Időt kér Ambros Martín. Nem jön be a megbeszélt figura.

27. perc

Slezak ezúttal a kapufára dobja az érdi büntetőt.

28. perc

Mörk lő talpról, Janurik véd. Hiba az érdi támadásban, nem tudnak egy gólra zárkózni.

29. perc

Mörk dob gólt. 13-16

30. perc

Kiss Éva véd 6 másodperccel a félidő vége előtt, az indítást pedig még időben vágja túloldalon a hálóba Amorim. 13-17.

32. perc

Görbicz teker a szélről kapufás gólt. Bulatovic válaszol rá. 14-18

33. perc

Roberts indul meg, labdát kap, bedobja. 15-18

34. perc

Amorim a szaggatottról. Gonzalez is eredményes. 16-19

35. perc

Bódi első gólját dobja szélről. 16-20

36. perc

Klivinyi veszi be Kiss kapuját. 17-20. Amorim gólt dob, még ha Gonzalez közben le is rántja. Két percre leküldik az érdi játékost. 17-21

37. perc

Kisfaludy beállóból, emberhátrányból. 18-21. Mörk ejtése is a kapuban a túloldalon. 18-22

38. perc

Bulatovic hibázik, de megússza az Érd kapott gól nélkül: Görbicz nem talál be az üres kapuba a saját térfeléről. Aztán Amorim ejtése a kapufán labdol, Slezak a túloldalon betalál az indítás után. 19-22

40. perc

Borch indul, Foggea a kapufára üti a lövést.

41. perc

Passzívba mennek lassan az érdiek, Slezak dob gólt. 20-22. Büntetőt lőhet az ETO, Görbicz lövését kispárgázza Foggea.

42. perc

Klivinyi oldalhálót talál az érdi támadás végén.

43. perc

Nem az első ilyen győri hiba: az erős passzt már csak a pályán kívül sikerül elérni. Tóth dob gólt a túloldalon. 21-22

44. perc

Grott dob gólt, Bulatovic szabálytalanul sem tudta megállítani őt. Két percre kiáll az érdi játékos. 21-23

45. perc

Oftedal az üres kapuba lő a félpályáról. 21-24. Kisfaludy kiszorított helyzetből, emberhátrányból dob gólt. 22-24. Közben szabálytalan csere miatt újabb büntetés az Érdnél. Görbicz dob gólt. 22-25

46. perc

Kettős emberhátrányban, kapus nélkül támad az Érd. Nincs érdi lövés, Foggea visszajön. Aztán a győri akció végén Bódi lövését védi a hazaiak francia kapusa.

47. perc

Gonzalez mellé dob. Görbicz betalál. 22-26

48. perc

Szabó Edina, az érdiek edzője kap sárgát. Klivinyi dob gólt a blokk mellett a bal alsóba. 23-26

49. perc

Althaus beállóból. 23-27

50. perc

Görbicz a lerohanás végén: 23-28. Időt kér az Érd. Tóth Gabriella lövése találja meg az utat a kapuba. 24-28

51. perc

Groot dob szép gólt. 24-29

52. perc

Grimsbö védi Kiss Nikolett lövését.

53. perc

Amorim góljára Klivinyi válaszol. 25-30

54. perc

Az érdi Gávai Szonja dobja első gólját, Mörk válaszol. 26-31

55. perc

Belülvédekezésért dobhat büntetőt az Érd. Martin is kap egy sárgát reklamálásért. Tóth értékesíti a hetest. 27-31. Martin időt kér.

56. perc

Amorim lövését védi Janurik.

57. perc

Grimsbö hárít. Hetes a túloldalon, Görbicz belövi. 27-32

58. perc

Szerencsés gólt szerez az ETO, Grott úgy üti be a labdát a kapuba egy indítás után. 27-33. Szabó Edina kér időt.

59. perc

Grimsbö véd ismét. Görbiczre játssza a kínait az ETO, de nem volt jó a passz.

60. perc

Alig fél perccel a meccs vége előtt Bódi sérül meg. Broch jön a helyére. Görbicz dob gólt a végén. 27-34

A zöld-fehérek a hétvégén a dán Midtjyllandot verték viszonylag könnyedén a Bajnokok Ligája-csoportkör nyitányán, s hétvégén ismét nehéz BL-meccs és egy hosszú bretagne-i utazás vár majd Ambros Martín tanítványaira.

Közben pedig idehaza játszik rangadót a csapat, melynek hálóőre, Kiss Éva remek formában és optimistán várja az összecsapást.

„Nagyon örülök, hogy ilyen jól ment legutóbb a védés, s azon vagyok, hogy ezt a formát átmentsem a következő mérkőzésekre is. Persze azért a jó védekezés is kellett ahhoz, hogy nekem így sikerüljön a dánok elleni meccs, mely a végeredmény ellenére nem volt olyan könnyű találkozó. Várhatóan most sem lesz egyszerű dolgunk, az Érd különösen hazai pályán elég veszélyes ellenfél, ennek ellenére természetesen győzni megyünk hozzájuk. Összességében azért nem rossz, hogy ilyen meccsek vannak a bajnokságban is, mely évről évre egyre magasabb színvonalú. Az ilyen rangadókkal lehet a legjobban felkészülni a Bajnokok Ligája összecsapásaira" – fogalmazott Kiss Éva.

A pontvadászatban eddig mindkét csapat veretlen, a felkészülési időszakának végén pedig már összemérte erejét a két együttes, akkor szoros csatában a házigazda győriek diadalmaskodtak