2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 12°C | 27°C Még több cikk.

Női kézilabda NB I - Békéscsaba-Mosonmagyaróvár 32-21

Nem jött össze a győzelem és a pontszerzés sem a Mosonmagyaróvárnak a Békéscsaba otthonában.

Békéscsaba–Mosonmagyaróvár 32–21 (14–12)
Békéscsaba, NB I-es női mérkőzés, 1100 néző. V.: Dobrovits, Tájok.

Békéscsaba: Sipeki – Kovács A. 3, Nyikolajenko 6/2, SZÖGI 5, SZABÓ V. 4, Walfisch 3, GÁVAI 4. Cs.: TERENYI (kapus), Tóth S. 1, Glusica 3, Sári 1/1, Borbély 1/1, Diószegi, Gidai 1, Török. Edző: Avar György.

Mosonmagyaróvár: Szemerey – Knedliková 2, Hanczvikkel 6, Gyimesi 2, Hajtai, TÓTH G. 9/4, Filipovic 1. Cs.: Schneck (kapus), Dombi, Élő, Kopecz, Bárdi, Kiss K. 1, Puhalák, Marincsák, Gerháth. Edző: Róth Kálmán.

Hétméteresek: 6/4, ill. 6/4. Kiállítások: 12, ill. 12 perc.

A második félidőben hétperces vendéggólcsend után a hazaiak hatgólos előnyt szereztek, ezzel el is dőlt a találkozó.

Róth Kálmán: – A mérkőzés előtt azt mondtam a lányoknak, hogy a védekezés dönti el a mérkőzést. Sajnos igazam lett.

Online közvetítés

A második félifőre mintha elfogyott volna a mosonmagyaróvári csapat, három olyan hosszabb peiódus is volt, amikor nem lőttek gólt Róth Kálmán tanítványai. Emellett a védekezés is gyengébb volt, mint az első félidőben.

2. félidő

3. perc: Knedlikova gyors indulás végé eredményes 14-13
10. perc: hosszú ideig nem talált a kapuba a Mosonmagyaróvár, s talán ezzel el is szálltak győzelmi esélyei 19-14
12. perc: Tóth belőtte a hetest 20-15
18. perc: Gyimesi szépít kicsit 24-16 - Sajnos az elmúlt 6 percet 4-1-re nyerte a Békéscsaba
22. perc: Hanczvikkel góljával még mindig 10 fölött a különbség 28-17
23. perc: ismét Hanczvikkel 29-18
25. perc: Hanczvikkel gólja 30-19
27. perc: már csak 10 közte 30-20
30. perc: Kiss gólja szépségtapasznak is kevés 32-21 - ez a vége is.

1. félidő

1. perc: a Békéscsaba kezdte a mérkőzést
1. perc: rögtön vezetést szerzett a hazai csapat. Szögi talált be 1-0
2. perc: Tóth Gabriella belőtte a hetest 2-1
4. perc: Tóth szerezte a mosonmagyaróvár második gólját is, szintén büntetőből 3-2
7. perc: Tóth megállíthatatlan 4-3
9. perc: a negyedik gólt is Tóthnak írhatjuk 5-4
12. perc: kitalálja ki lőtte az ötödik vendég találatot? Tóth! 6-5
15. perc: emberhátrányból, Tóth 8-6
15. perc: lerohanás végén Knedlikova eredményes 8-7
18. perc: egyenlített a Mosonmagyróvár 8-8
23. perc: Hanczvikkel egykori csapatának lőtt gólt 11-9
26. perc: Tóth belőtte az újabb büntetőt 12-10
28. perc: egy gólra zárkózott a Mosonmagyróvár 12-11
30. perc: Tóth lőtt csapata 12. gólját 13-12

14-12 a félidő vége

ATP-vb: Djokovic az első döntős

A torna első kiemeltje hengerelt a nyitójátszmában, de szigetországi ellenfele a másodikban… Tovább olvasom