2018. 10. 15. hétfő - Teréz 11°C | 21°C Még több cikk.

Női kézilabda NB I - Az Audi ETO tíz góllal nyert Debrecenben

A címvédő Győri Audi ETO KC tíz góllal győzött a DVSC vendégeként a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén, a debreceni Főnix Csarnokban.
DVSC–Audi-ETO 23–33 (9–15)
Debrecen, Főnix-csarnok, NB I-es női mérkőzés, 5500 néző. V.: Hantos, Rózsahegyi.

DVSC: Lajtos – Varsányi 1, Hajduch 1, Zamfirescu 1, TÓVIZI 3, Deszpotovics 4, Hársfalvi 1. Cs.: Horváth-Pásztor (kapus), Csáki 1, Jezsikava 4/3, Sirián 2, Vantara-Kelemen 1, Pénzes, BORGYOS 3, Zelizi 1. Edző: Vida Gergő.

Audi-ETO: Kiss É. – Bódi, Tomori 3, OFTEDAL 4, Broch 1, GROOT 7/3, Görbicz 1. Cs.: GRIMSBÖ (kapus), HANSEN 5, Knedliková 3, Puhalák 1, FODOR 3, González 1/1, Varga E, Afentáler 2, Pál T. 2. Edző: Ambros Martín.

Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4. Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

A debreceni csapat kezdett jobban, 3–3 után 6–3-ra ellépett, majd 7–4-es hazai vezetésnél egy 8–0-ás sorozattal ötgólos előnyre tett szert a címvédő (12–7), s ez a különbség a szünetig nem is nagyon változott. A második félidő elején már az Audi-ETO kezdett jobban, a 39. percben tízgólos volt a differencia (11–21). Közben a 38. minutumban Gonzalez hetesből megszerezte első győri találatát. A folytatásban kissé megakadt a vendégek gépezete (47. perc: 17–23), de ez nem tartott sokáig. A meccs végére ismét visszaállt a tíz gól a két csapat között.

Vida Gergő: – A Bajnokok Ligája győztese ellen mindig tanulságos játszani. Nem vallottunk szégyent, s külön öröm számomra, hogy fiataljaink jól szálltak be a meccsbe.

Ambros Martín: – A Debrecen jó csapat, még akkor is, ha két alapembere, Grigel és Punyko hiányzott. Jó ritmusú, sportszerű meccset játszottunk.