2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Női kézilabda NB I - 10 gólos mosonmagyaróvári győzelem

Az utolsó húsz percben ritmust váltottak a hazaiak, s a vártnál magabiztosabb győzelmet arattak.
Mosonmagyaróvár–Békéscsaba 35–25 (17–14)
Mosonszolnok, NB I-es női mérkőzés, 350 néző. V.: Andorka, Bán.

Mosonmagyaróvár: Petróczi – Tamás, TÓTH G. 7/3, Dajka 2, DOMBI 5, Frankovic 4, HAJTAI 8. Cs.: Szemerey (kapus), Kopecz 4, Gyimesi 1, KISS K. 4, Csala, Gerháth. Edző: Róth Kálmán.

Békéscsaba: Sipeki – Kovács A. 1, NYIKOLAJENKO 6/1, SZÖGI 5/3, Szabó V. 3, Walfisch 3, Gávai 2. Cs.: GLUSICA 4, Diószegi, Sári 1, Tóth S. Edző: Avar György.

Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4. Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

A hazaiaknál nem játszhatott Kurucz Ivett, akinek a Szeged- meccsen a kisujja szilánkosra tört. Sandra Filipovic a Debrecen ellen talán már bevethető lesz. Visszatért ugyanakkor a kapuba Szemerey Zsófi.
A vendégek hamar kétgólos előnyt szereztek. Utána feljött a hazai csapat, s állandósította a két-három gólos vezetését. A második félidőt rosszul kezdték az óváriak, a 37. percben 17–17 volt az állás. Az utolsó húsz percben ritmust váltottak a hazaiak, fokozatosan növelték előnyüket, s a vártnál magabiztosabb győzelmet arattak.

Róth Kálmán: – Jó ritmusban játszottuk végig a mérkőzést, megérdemelt győzelmet arattunk. A második félidő közepétől mutatott játék biztató a jövőre nézve.

Avar György: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, mely rosszul is folytatódott, ráadásul három emberünket elveszítettük.