2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Női kézilabda: Fehérép Alcoa-Audi ETO KC 28-30

Kézilabda - A női bajnokság 13. fordulójában a Fehérép Alcoa FKC vendégeként lépett pályára Győri Audi ETO. A hazaiak végig tartották a lépést a bajnokcsapattal, végül - a vártnál kicsit nehezebben- két góllal nyertek Görbiczék.
FEHÉRÉP ALCOA FKC - GYŐRI AUDI ETO KC 28-30 (14-14)
Női kézilabda NBI, 13. forduló

60. perc: Kimarad a hazai ziccer, Herr Anita pedig eldönti a meccset! 27-30. Hetest dobhat a Fehérvár. Siti belövi. 28-30. Ez a végeredmény.

58. perc: Vérten egy az egyben verhetetlen. Szép gól a bal szélről. 27-29.

57. perc: Lévai a jobb szélről ejti át Pálingert. 27-28.

56. perc: Görbicz Anita a tizedik gólját szerezte. 26-28.

55. perc: Siti is betalál. 26-27. Izgalmas lesz a vége.

54. perc: A legjobbkor szerez labdát az ETO. Kovacsics szólózik. Gól!! 25-27.

53. perc: Megint Herr Anita találatával veszi vissza a vezetést az ETO. 25-26.

52. perc: Bernataviciuta tizedik gólját szerezte. 25-25.

51. perc: Herr Anita jön lendületből. Nagy gól. 24-25.

50. perc: Megint Spiridont rántják le. A hetest Szikora védi. A hazai hetes gólt ér. Siti talál a kapuba. 24-24.

49. perc Görbicz a kilencedik találatát szerzi. 23-24.

48. perc: Egyenlít a Fehérép Alcoa. Megint Bernataviciute lő hatalmas gólt. 23-23.

47. perc: Második gólját szerzi a jobbszélső Lévai Zsófia. 22-23.

46. perc: Feljön két gólara a Fehérép. Siti Eszter büntetőből eredményes. 21-23.

45. perc: Görbicz két gólja után Bernataviciute talál a kapuba. 20-23.

40. perc: Mravikova klasszikus szélsőgóljával hárommal megy a Győr. 17-20. Közben Tomori is visszajöhetett a pályára, miután Balogh doktor ragtapasszal összefoltozta az átlövő letépett mezét. Tomori, ha már ott van gólt lő. 17-21.

37. perc: Spiridont rántják le. Hetes. Görbicz-gól. 17-19.

36. perc: Most védekezésben Vértent forgatja be Bernataviciute a szélen. 17-18.

35. perc: Vérten cselei után összefut a bal egyes és kettes védő. Orsi belövi a ziccert. Konkoly Csaba kap két perces kiállítást. 16-18.

34. perc: Rotis-Nagy kiállítása után Bernataviciute szerez gólt. 16-16. Herr Anita válaszol. 16-17.

33. perc: Görbicz hetesgóljával először vezet az ETO. 15-16.

32. perc: Tomori ott folytatja, ahol a szünet előtt abbahagyta. 15-15.

31. perc: Bernataviciute találatával kezdődik a játékrész. 15-14.

A hazaiak rengeteg lábmunkával, határozottan keményen védekeznek, így nincs könnyű dolga az ETO-nak a fehérvári kapu előtt. Sótonyi László csapata a két idegenlégiós Bernataviciute és Trischuk vezérletével szórja a gólokat. Izgalmas második félidő következik.

30. perc: Herr Anita harcol a védőfalban. Gólt ért a küzdelem. 14-14. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Vijunaite jobbkezes gólja a jobb szélről. 14-13.

27. perc: Trischuk hagyott ki egy büntetőt. Konkoly Csaba kér időt.

26. perc: Átlövésből könnyedén lő újabb gólt Bernataviciute. 13-12. Herr Anita is belejött. 13-13.

25. perc: Görbicz hetesgólt szerez. 12-12.

24. perc: Herr Anita vállal be egy távoli lövést. Szerencsés góllal egyenlít az ETO. 11-11. Tomorit kiállítják. Emberelőnyből szerez gólt Bernataviciute. 12-11.

21. perc: A Fehérvárnál is van egy megállíthatatlan játékos. Trischuk az ötödik gólját szerezte. 11-10.

20. perc: Tomorit nem tudják megállítani. Átlövésből a bal felsőbe. 10-10.

19. perc: Második gólját szerzi a bal szélről Vaszari Virág. 10-9.

18. perc: Tomori egyenlít. 9-9.

A KÖFÉM Csarnokban egyébként telt ház van. Az ETO-drukkerek egy egész szektort megtöltenek, és remek hangulatot teremtenek egy izgelmas meccshez.

17. perc: Újra vezet az Alcoa. Trischuk megint megkap minden segítséget a csapattársaktól ahhoz, hogy lőhessen. Megteszi, nagy gól. 9-8.

16. perc: Görbicz büntetőből egyenlít. 8-8. A hazai csapat edzője Sótonyi László időt kér.

13. perc: Passzívra emelik a kezüket a bírók, amikor Görbicz lő. Megérte a próbálkozás, gól lett. 8-7.

12. perc: Hatalmas gól Trishuktól. Remek a zárás, ppntos a lövés a jobb felső sarokba. 7-6. Vijunaite is betalál. 8-6.

11. perc: Görbicz lövi az újabb hétméterest. Gól. 6-6.

10. perc: Herr Anita hetesét védi a fehérvári kapuban a Petróczit váltó Szikora.

9. perc: Nem tart sokáig a győri gólöröm. Bernataviciute középen lefordul a védőkről, és könnyedén lő a kapuba. 6-5.

8. perc: Labdát szerez saját kapuja előtt az ETO. Ez pedig azt jelenti, hogy Vérten indulhat. Gól. 5-4. Herr Anita hetesgóllal egyenlít. 5-5.

7. perc: A meccs eddigi legszabb gólja. Kovács Angélát találják meg a csapattársak gyors passzokkal a jobb szélen. 5-2. Megint jön Tomori. 5-3.

6. perc: Tomori tartja a lépést a hazaiakkal. 4-2.

5. perc: Jól kezd a Fehérvár. Trischuk megin hetest értékesít. 4-1.

4. perc: Bernataviciute hatalmas bombája a kapu bal felső sarkában áll meg. 3-1.

3. perc: Emberhátránybn szerez gólt a Fehérép. Vaszari eredményes a leindítás után. Tomori gyorsan válaszol. 2-1.

1. perc: A Fehérvár kezdi a meccset. Az ETO védekező csapatában Herr Orsi előtt Vérten, Kovacsics, Tomori, Spiridon, Hornyák, és Mravikova a pályán. A hazaiak szerzik meg a vezetést, Trischuk hetesből talál a kapuba. 1-0.

Vezetőedző: Konkoly Csaba

A győriek mindenképpen győzni szeretnének a bajnokságban. Emellett fél szemmel már a vasárnapi, Szkopje elleni találkozóra figyelnek.
Két Bajnokok Ligája-mérkőzés közé ékelődik be az Audi-ETO székesfehérvári bajnoki mérkőzése. A Fehérép ellen idegenben is Konkoly Csaba együttese az esélyes, de azért rendkívül óvatosan fogalmazott a szakvezető:

„Nem szabad az előzetes esélyekből kiindulni. Persze mindenképpen győzni megyünk, s mindent egybevetve nekünk áll a zászló, de nagyobb tudásunkat csak akkor tudjuk érvényesíteni, ha át tudjuk menteni a dániai teljesítményt és hozzáállást, különösen védekezésben."

Konkoly hozzátette: párhuzamosan azért a vasárnapi Szkopje elleni összecsapásra is készülnek.
„Abból a szempontból szerencsések vagyunk, hogy a fehérváriaknak ugyanúgy a belső hármas az erőssége, mint a macedónoknak. Leginkább Triscsukra, Bernataviciutére és Sitire kell odafigyelnünk, s a beállós kapcsolatokra" – folytatta a győriek vezetőedzője, aki ugyanazokra számíthat, mint a múlt szombati BL-meccsen. Elmondása szerint csak néhány felállásban lesznek változások.

2008.09.14. Győri Audi ETO KC - Fehérép Alcoa FKC 33-26

A hazaiak jelenleg a tabella hatodik helyén állnak, 12 mérkőzésen 6 győzelemmel és 6 vereséggel 12 pontot szereztek. A vendégek vezetik a bajnokságot, csak Debrecenben szenvedtek vereséget.

A találkozót a Herczeg Péter - Südi Péter páros vezeti.

Kiss nem szereti az izlandi cápát

Kiss Olivér, a Pick Szeged egykori kapusa egy éve Izlandon játszik. A 21 éves hálóőr munka mellett a… Tovább olvasom