2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Női kézilabda: csoportelső az ETO, továbbjutott a Fradi és a Vác

Az Audi ETO a BL-ben, a Fradi a KEK-ben, a Vác pedig az EHF Kupában jutott tovább.
A Győr hazai környezetben 37-29-re legyőzte a Németh András irányította osztrák Hypo NÖ együttesét a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek vasárnapi utolsó fordulójában, így a C jelű kvartett élén végezve jutott a legjobb nyolc közé.

A középdöntő sorsolását kedden tartják Bécsben.

Eredmény:

Női BL, C csoport, 6. (utolsó) forduló:
Győri Audi ETO KC-Hypo NÖ (osztrák) 37-29 (17-12)

gólszerzők: Radicevic 12, Amorim 8, Görbicz 7/3, Lekic 5, Löke 2, Hornyák 1, Kovacsics 1, Gros 1, illetve Rodrigues 10/2, Pinheiro 5, Piedade 4, Nascimento 3/1, Stumvoll 3, da Silva 2, Rocha 1, Cararo 1

Azzal, hogy a Metz szombat este öt góllal legyőzte a Randers együttesét, Konkoly Csaba együttese abban a tudatban léphetett pályára, hogy csak egy "történelmi" hazai vereség (több mint 17 gól) esetén nem végezne a C jelű kvartett élén.

Hatalmas lendülettel kezdett a hazai alakulat, főként védekezésben nyújtott kiválót, így Haraldsennek csak előkészítés nélküli, gyenge próbálkozásokat kellett hárítania. Az első negyedóra végén már hat gól volt a Győr előnye, különösen Radicevic volt elemében, aki ekkor már négy találatnál járt. A folytatásban egyre magabiztosabbá vált a magyar bajnok, a különbség pedig állandósult, így 17-12-vel fordultak a csapatok.

A szünet után emberhátrányban kezdett a Győr, de a vendégek ezt sem tudták kihasználni, hogy közelebb kerüljenek. Nem sokkal később ismét megfogyatkozott a magyar együttes, ezzel pedig már éltek az osztrákok, és gyors lerohanásokkal egyetlen gólra felzárkóztak (19-18). Alighogy kiegészült, Lekic büntetése miatt ismét emberhátrányba került a magyar bajnok, de ebben a két percben Haraldsen "lehúzta a rolót", így elmaradt a vendégek egyenlítése.

A következő percek ismét Radicevicről szóltak, a vendégek nem találtak rá ellenszert, a Győr pedig rövid idő alatt négy góllal ellépett, így még az újabb emberhátrány is "belefért". A hajrában az osztrák alakulat kissé mintha elkészült volna erejével, a Győr pedig végül magabiztosan hozta az összecsapást.

A csoport másik, szombati mérkőzésén:
Metz (francia)-Randers (dán) 25-20 (12-12)

A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Győri Audi ETO KC 8 pont, 2. (továbbjutott) Metz 6, 3. Randers 6, 4. Hypo 4

A Metz és a Randers között az egymás elleni eredmények döntöttek a franciák javára.

Női kézilabda EHF Kupa - Nyolcaddöntős a Vác

A Vác csapata a szombati háromgólos sikert követően vasárnap 24-23-ra verte a fehérorosz Minszk együttesét, így kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda EHF Kupa nyolcaddöntőjébe.

A párharc mindkét találkozóját Magyarországon rendezték, miután a minszkiek feladták pályaválasztói jogukat.

EHF Kupa:

a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó:
Vác-Minszk (fehérorosz) 24-23 (12-14)

Továbbjutott: a Vác kettős győzelemmel, 59-55-ös összesítéssel.

Kettős győzelemmel a 16 között a címvédő FTC

A címvédő FTC 17 góllal nyert vasárnap a vendég, holland Westfriesland ellen, így a múlt heti, 34-19-es idegenbeli siker után kettős győzelemmel biztosította a helyét a legjobb 16 között a női kézilabda KEK-ben.

Eredmények:

KEK, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:

FTC-Rail Cargo Hungaria - Westfriesland (holland) 38-21 (20-13)

továbbjutott: az FTC, kettős győzelemmel, 72-40-es összesítéssel.

korábban:
Üsküdar (török)-Alcoa FKC 31-27 (15-12)
továbbjutott: az Alcoa, 62-54-es összesítéssel

A nyolcaddöntő sorsolását kedden tartják Bécsben, magyar részről a DVSC-Fórum együttese is érdekelt lesz.

Női kézilabda KEK: nyolcaddöntős az Alcoa

A vasárnapi, isztambuli visszavágón ugyan kikapott, de az első meccsen szerzett jelentős, 12 gólos… Tovább olvasom