2018. 11. 15. csütörtök - Albert, Lipót 2°C | 11°C Még több cikk.

Női kézilabda BL: Ljubljana - Audi ETO 21-32

A győri csapat már az elején elhúzott, aztán az első félidő végéig nem engedte két gól alá olvadni az előnyét. A második félidőben aztán Grimsbö remek teljesítményének is köszönhetően tíz fölé növelte előnyét az Audi ETO.
Eredmény, női BL, középdöntő, 3. forduló, 1. csoport:
Krim Mercator Ljubljana (szlovén)-Győri Audi ETO KC 21-32 (12-15)
A Győr gólszerzői: Tomori 6, Görbicz 5, Oftedal, Knedlikova 4-4, Puhalák, Broch 3-3, Groot, Fodor 2-2, Afentáler, Hansen, Pál T. 1-1

A magyar csapatból a német Anja Althaus, a brazil Eduarda Amorim és a norvég Nora Mörk sérülés, Bódi Bernadett betegség miatt hiányzott, az Érdtől kölcsönvett spanyol Mireya González Álvarez pedig egyelőre nem szerepelhet a BL-ben.

Egy évvel ezelőtt a középdöntőben 17 góllal győzött a Győr a szlovén fővárosban, és ezúttal is remekül kezdett, jó védekezésének köszönhetően a tízedik percben már négy találattal vezetett (1-5). A vendégek két percig kettős emberhátrányban voltak, de gól nélkül átvészeltek ezt az időszakot, és bár a folytatásban magabiztosan őrizték előnyüket, nem tudták növelni a különbséget (12-15).

A második felvonásban a szlovénok több mint tíz perc után szerezték első akciógóljukat, ezt követően már nem tudták felvenni a versenyt az ETO-val. Az ötvenedik percben tízgólosra nőtt a győriek előnye, így Ambros Martín vezetőedző játéklehetőséget adhatott a fiataloknak, akik gólokkal hálálták meg a bizalmat.

A győriek február 26-án a román CSM Bucuresti ellen folytatják szereplésüket a BL középdöntőjében.
1. perc

Az ETO kezdi a meccset. Az óra nem indult el a helyszínen, úgyhogy 15 másodperc után megállítják a játékot a bírók.

3. perc

Perederij beállóból. 1-2

4. perc

Tomori lövése csak a blokkig jut, aztán Görbicz lő kapufát. A szlovén támadás végén Kiss Éva védi a szélső lövését.

6. perc

Nincs újabb gól, mindkét oldalon hibázik egy-egy játékos. Tomori egy passzt ront el, Koren meg egy lövést.

7. perc

Tomori veszi be a Krim Ljubljana kapuját. 1-3

8. perc

Oftedal lő, a kapus hárít.

9. perc

Tomori passzával Görbiczet találja meg a szélen, aki szép gólt dob. 1-4

10. perc

Oftedal remek góljával már négy gól az Audi ETO előnye. 1-5 Hetesből szépít a Krim. 2-5

11. perc

Ismét Görbicz. 2-6. Időt kérnek a hazaiak.

13. perc

Koren másodszor állhat oda büntetőt dobni, ezúttal sem hibázza el. 3-6

14. perc

Knedlikovát állítják ki két percre. Aztán Groot is kiáll két percre, reklamálás miatt.

15. perc

Másfél perc után sem tud kettős emberelőnyből gólt szerezni a Krim, kétszer is passzt hibáznak. Füttykoncert.

17. perc

Broch harcol ki egy hetest és egy kiállítást. Görbicz értékesíti a büntetőt. 3-7

20. perc

Omorengie a jobb alsóba talál. 4-7

21. perc

Hansené a nyolcadik győri gól. 4-8. Tomorit állítják ki két percre.

22. perc

Stanko veszi be a bal felsőt, aztán az üres kapuba is betalálnak a szlovének, egész pontosan a kapus, Marincek. 6-8

23. perc

Puhalák a jobb szélről. 6-9. Tomori visszajön, és gólt dob. 6-10

24. perc

Két gyors ljubljanai gól, és máris kettőre olvad a győri előny. Előbb Koren dob gólt, aztán Broch hibája után Benko. 8-10.

25. perc

Záporoznak a gólok: előbb Tomori, majd Omoregie lő a hálóba. 9-11. Broch gyorsan góllal javítja a korábib hibáját. 9-12

26. perc

Stanko góllal avatja fel a hetes erejéig beálló Grimsböt. 10-12

27. perc

Perederij kap két perces büntetést. Tomori betörése gólt eredményez, kár, hogy azonnal válaszol rá Benko. 11-13

28. perc

Knedliková a szélről eredményes. 11-14

29. perc

Benko lövését a léc hárítja, az ellentámadásból Görbicz dob ismét szélsőgólt. 11-15

30. perc

Omoregie gólja után Martín időt kér. 12-15. A figura végén Knedliková lövése célt tévesz. Vége a félidőnek.

31. perc

Stanko lövését védi Grimsbö a második félidő első támadásának végén.

32. perc

Knedliková gólt lő. 12-16

33. perc

Broch lövése a felső lécről kifelé pattan.

34. perc

Oftedalt hagyják lőni. Ő meg lő. 12-17

35. perc

Tomori ziccere kimarad, a túloldalon hetesből eredményes Zulic. 13-17

36. perc

Tomori szerez gólt. 13-18. Aztán Tomori labdát szerez, és kap egy ütést. Utóbbi megtorlatlan marad.

37. perc

Oftedal egy remek testcsel után lő gólt. 13-19

38. perc

Göbricz lövését védi Marincek. Stanko lövését pedig Grimsbö.

39. perc

Oftedal beindult. 13-20. Időt kér a szlovén mester.

40. perc

Omoregie gólja lépéshiba miatt érvénytelen. Groot megmutatja, hogy hogyan kell szabályos gólt dobni. 13-21

41. perc

Tsakalu tör be a hatosra, és dob gólt. 14-21

43. perc

Knedliková a szélről ismét. 14-22

44. perc

Lerohanásból eredményes ezúttal Knedliková. 14-23.

45. perc

Egyelőre nem lesz tíz közte, szépít a Krim, Benko eredményes. 15-23

46. perc

Tsakalu ismét. 15-23.

47. perc

Broch lő gólt, az ellentámadásból pedig Omoregie. Tomori lövése után a lepattanót Görbicz vágja a hálóba. 16-25.

49. perc

Egy-egy gól mindkét oldalon: előbb Gregorc, majd Tomori talál a kapuba. 17-26.

50. perc

Megvan a tízgólos előny Puhalák lövése után. 17-27

51. perc

Fodor és Afentaler érkezik az ETO-ba.

52. perc

Fodor Csenge góllal köszöni meg a bizalmat. 17-28

53. perc

Grimsbö ma elképesztő formában véd: ismét túljár ellenfele eszén.

54. perc

Grimsbö elképesztő: megint véd, ezúttal lábbal.

55. perc

Passzívból kapufára megy a győri lövés, Fodor szedi le a kipattanót, és a kapuba vágja a labdát. 17-29

56. perc

Naná, hogy megint egy Grimsbö-védéssel ér véget a ljubljanai támadás. A túloldalon Knedliková lép a vonalra. Gregorc aztán végül csak dob még egy gólt a magyar csapat norvég kapusának. 18-29

57. perc

A másik fiatal, Afentaler Sára is szerez egy gólt. 18-30

58. perc

Stanko egy szabaddobás után lő nagy erőval a kapuba. 19-30. Ha már pályán van Pál Tamara, ő is dob egy gólt, méghozzá talpról. 19-31

59. perc

Tomorit küldik ki két percre, Zuliccsal szemben szabálytalankodott. A gólt nem tudta megakadályozni a szabálytalansággal sem a győri játékos. 20-31

60. perc

Puhalák góljával kezdődi az utolsó perc. 20-32. Hansen mellé lövi a ziccert, ahogy a túloldalon Zinsek is. A mérkőzés vége előtt még betalál egyszer Stanko, így lesz a vége: 21-32