2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Női kézilabda BL: Larvik-Audi ETO 18-24

Két nagyon jó és nagyon erős csapat játszott egymással Larvikban, teltház előtt. A végén dőlt el a meccs.

Vége a mérkőzésnek. Nagyot játszott az ETO, főleg a második félidőben, amikor az is bejött, ami az elsőben nem. A győri csapat továbbra is 100 százalékos.

60. perc: Lunde véd, és az ő nevétől hangos a larviki csarnok. Rédei-Soóst még kiállítják fél perccel a vége előtt. Lude pedig kifogja Rigelhuth hetesét. A végén nekünk jönnek össze a dolgok. Martín időt kér, hogy egy kicsit még kiélvezze, hogy magyarul beszélhet a csapathoz Norvégiában.

59. perc: Rédei-Soós szép akció végén eredményes ismét. Immár hatodszor. 18-24.

58. perc: Tervel kezéről a kapuba pattan Hammerseng lövése. 18-23.

57. perc: Indul az ETO, Szepesi ejti a kapuba a labdát. 17-23.

56. perc: Rédei-Soós átlövésből lő a hálóba. 17-22.

55. perc: Lökét viszik a talajra, kettő perc büntetés jár ezért. Radicevic a rövid felsőbe talál. 17-21.

54. perc: Megint indul Szepesi, és ezúttal pattintva talál a kapuba. A meccsen először vezet három góllal a győri együttes. 17-20. Időt kér a norvég csapat. Martín magyar leckéje már eredményt hoz: játékot kér, és nem szabad két perces kiállításba beleszaladni.

53. perc: Lunde véd, Szepesi indul, Leganger kinn a kapuból, Szepesi lövése benn a kapuban: két gól az ETO előnye. 17-19.

51. perc: Indítás után Szepesi eredményes. 17-18.

50. perc: Rédei-Soós harcol ki egy hetest. Görbicz javít a statisztikáján, és ezúttal betalál. 17-17

49. perc: Szépen játszanak a norvégok, Hammerseng dob gólt. 17-16

48. perc: Rigelhuth középről, félmagasan lő a kapuba. Megint döntetlen. 16-16.

47. perc: Rédei-Soós gólt szerez, Lude a túloldalon véd. 15-16. Ismét az ETO támadhat, de elveszik a labdát, mielőtt lőhetnénk. Kár érte, kettőre nőhetett volna az előny.

45. perc: Időt kér Martín. Utána azonnal Görbicz ravasz, lapos lövését védi Leganger. Kiegészül az Audi-ETO.

43. perc: Rédei-Soós ül le két percre büntetésként. Rigelhuth meg hetesből egyenlít ismét. 15-15

42. perc: Radicevic góljával ismét előny a győri csapatnál. 14-15

41. perc: Radicevic lövését védi Leganger. Hibázunk, így ismét a Larvik támadhat, de nincs újabb gól: Lunde bele tudott érni a blokkról a kapuba tartó labdába.

40. perc: Rigelhuth egyenlít beállóból. 14-14

39. perc: Rédei-Soós labdája talál utat a jobb felsőbe. 13-14. A norvég tréner időt kér.

38. perc: Löke véd, Amorim pedig egy szép testcsel után a hálóba lő: egyenlő az állás! 13-13

37. perc: Edin megint betalál: a védekezésünk most nem a legjobb. Löke is gólt szerez, Lekic passzolt neki remekül. 13-12

36. perc: Edin a norvégoknál, Lekic az ETO-nál eredményes. 12-11

35. perc: Labdaszerzés után kiváló indítás: Löke pattint a hálóba. 11-10

34. perc: Rédei-Soós lövését tolja a kapu fölé Leganger. Lekic átka végül megtörik, és gólt lő. 11-9

33. perc: Lekic képtelen nem eltalálni Legangert. Vagy Leganger képtelen arra, hogy ne fogja meg Lekic lövéseit... Mindegy: megint nincs gól. Lunde is hatalmasat véd a túloldalon.

32. perc: Leganger remekül helyezkedik, így Löke nem tud gólt lőni. Kiegészülnek a norvégok.

31. perc: Lekic hibázik, Edin száguld és gólt lő. 11-8

Félidő

30. perc: Rigelhuth két percre kiáll. Korsós a szélről lő szép gólt. 10-8. Lunde a végén még véd egyet, így marad a szünetre is a kétgólos különbség.

29. perc: Rigelhuth ejti a labdát a kapuba. 10-7

28. perc: Rédei-Soós szépít egy remek csel után. 9-7. Lunde védi Mörk lövését, nem először.

27. perc: Rédei-Soós mit talál el vajon? Naná, hogy a kapufát.

24. perc: Löke labdája nem éri el a vonalat, de mivel szabálytalankodtak ellene, hetest kapunk. Görbicz lövését ezúttal védi Leganger. A túloldalon gól, Breivang betalál, Löke meg kap két percet... Ezek nem a mi pillanataink. 9-6

23. perc: Rigelhuth értékesíti a Szepesi szabálytalansága miatt megítélt hetest. 8-5. Rédei-Soós első gólját lövi. 8-6

22. perc: Hammerseng szabálytalansága ismét két perces büntetést ér. De megint nincs győri gól.

20. perc: Időt kér a norvég edző is.

19. perc: Megint a kapufán landol a győri lövés.

18. perc: Breivang ütése miatt két perces büntetés a Larviknak. A jogosan megítélt hetest Görbicz ismét bedobja. 7-5

16. perc: Kihagyjuk a ziccert: az ejtés a kapufára megy. A túloldalon Hammerseng betalál. 7-4

15. perc: Löke szép góljával kettőre jön fel az ETO. 6-4

14. perc: Sulland megint betalál. Szerencsére Lekic is. 6-3. Kovacsics megsérül, vérző fejjel hagyja el a pályát.

13. perc: Sulland lő a rövid felsőbe. 5-2. Martín időt kér, hogy rendezze a győriek sorait.

12. perc: Görbicz lövését megint védi Leganger.

10. perc: Löke harcol ki egy hetest, amit Görbicz értékesít. 4-2

9. perc: Védés itt is - ott is. Végre támadást építhet fel az ETO: Leganger ismét véd.

8. perc: Sulland is betalál, aztán a túloldalon Lekic belemegy. 4-1

7. perc: Emberelőnyben az ETO, Hammerseng rántotta le az induló Radicevicet. Gól nincs, megint csak a kapufáig jutunk. Aztán utána már igen: Radicevic szépít. 3-1

6. perc: Ejtés után ítélnek gólt a norvég csapatnak. Mörk a gólszerző. 3-0

5. perc: Blanco veszi be a győri kaput. 2-0

3. perc: Breivang szerzi a meccs első gólját. 1-0

1. perc: A Larvik kezdi a mérkőzést. Amilyen gyengén ér véget a norvégok támadása, olyan gyengén sikerül Lunde kapus indítása.

Előzmények:
Az Audi ETO szombaton játszik a Larvik ellen. A mérkőzés előtt Ambros Martín beszélt az ellenfél erősségéről.

- Ambros Martínt éppen a magyar nyelvórája után sikerült egy interjúra elkapni. Mi volt a mai magyar óra anyaga?

- Ez az óra nagyon érdekes és hatékony volt: a legutóbbi, Randers elleni időkéréseimet vetítettük le, és beszéltük át a lányoknak adott instrukcióimat magyarul. Nagyon fontos, hogy ez alatt az 1 perc alatt minél hatékonyabban át tudjam adni a csapatnak mindazt, amire éppen szükség van. Remélem, a hét végén Norvégiában még több szót, kifejezést tudok magyarul elmondani a meccs közben.

Videó: Oxygen

- Mik voltak a Randers elleni meccs tanulságai, mit gyakoroltok a héten?

- Ez a hét most nagyon rövid, nemcsak amiatt, hogy a Randers meccs hétfőre csúszott, hanem a két skandináv utazás miatt is. Ezért nincs lehetőségünk túl sok edzésre. Első sorban arra helyezzük a hangsúlyt, hogy a Larvik játékát megismerjük, gyakoroljuk a taktikát, és a támadásainkat csiszoljuk. De ami a legfontosabb, hogy szombaton majd végig nagyon erős kontroll alatt tudjuk tartani a játékot.

- Mi a Larvik erőssége?

- A norvégok villámgyors futók, ebben a világon a legjobbak, a gyors ellentámadásaik életveszélyesek. Ennek hatástalanítására mindenképpen oda kell figyelnünk, ebben nem szabad nekik esélyt adni.

- A jelenlegi BL élmezőnyben hol látod a Larvik helyét?

- A legerősebb csapatok között. Mivel a csapat a norvég válogatottra épül, ezért szinte egész évben együtt edzenek és játszanak. Néhány játékosuk a norvég válogatottba kora miatt már nem is fér bele, de a világ bármely más nemzeti csapatában messze megállná a helyét, még mindig világszínvonalú játékot képvisel. Nagyon nehéz meccsre számítok, hatalmas összpontosítás szükséges a csapatunk részéről.