2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 2°C Még több cikk.

Női kézilabda BL: Krim Ljubjana - Győri AUDI ETO 20-31

11 góllal verte a jól játszó győri csapat az előzetesen erős ellenfélnek tartott Krim Ljubjanát.

A csoport másik mérkőzésén: Cluj (román)-Koprivnica (horvát) 19-20 (6-10)

Az állás:
1. Győri Audi ETO KC 6 pont,
2. Koprivnica 4,
3. Krim Ljubljana 2,
4. Cluj 0
A két csapat jövő szombaton Győrben ismét találkozik egymással.

60. perc: Nem tud gólt dobni a Krim az utolsó támadásból, így 31-20-as győri győzelemmel ér véget a meccs.

59. perc: Rászámol a győri szurkolótábor a hazaiakra, miután Kovacsics dob gólt. 20-30. Hornyák Dóra első góljának örülhetünk. 20-31

58. perc: Görbicz-Radicevic összjáték után utóbbi kínai figurából, a szélről dob elképesztően szép gólt. 20-29

57. perc: K. Martín hetesből szépít. 20-28

56. perc: A győri lefordulás után Görbicz eredményes. 19-28

54. perc: Görbicz egy csel után dob gólt. 19-27

53. perc: Időkérés után bejön a Krim figurája. Aztán Löke dob gól beállóból. 19-26

52. perc: Görbicz újabb hetest értékesít. 18-25

50. perc: Lekic góljára Wört válaszol. 18-24

48. perc: Gyors gólváltás után hetest dobhat a Krim. Haraldsen véd! 17-23

47. perc: Rédei-Soós ismét gólt dob. 16-22

46. perc: Vergeliuk szerzi a 16. hazai gólt. 16-20

43. perc: Radicevic remekül játszik a szélen. Ismét gólt dob. 15-20

42. perc: Rédei-Soós passzát Görbicz vágja a kapuba. Aztán Müller hetesből talál be. 15-19

41. perc: Zrnec indul, és lő újabb hazai gólt. 14-18

40. perc: Amorim ismét, és Amorim ismét! 13-18

38. perc: Görbicz válaszol, ezzel már négy gólos. Tervel labdát szerez, Radicevic betalál. 13-16

37. perc: Müller ismét betalál egy lefordulás után. Nekünk meg nincs szerencsénk a túloldalon. Wörz viszont eredményes, így 13-14.

35. perc: Haraldsen védi a szlovén ziccert.

34. perc: Emberhátrányban az ETO, Amorimot másodszor küldik ki. Így is gólt szerzünk, Radicevic a szélről eredményes. 10-14

33. perc: Eladott labda után hazai gól. 10-13

32. perc: Amorim kezdi el a második féldiőben a gólgyártást. 9-13

30. perc: A túloldalon a kapufa ezúttal velünk van, Amorim pedig betalál. 9-12

29. perc: Radicevic első góljával ismét két gól az előnyünk. 9-11

28. perc: A kipattanó a szlovéneké, Zrnec harmadik góljával ismét egy gólra olvad a győri előny. 9-10

27. perc: Krpez ismét eredményes a szélről. 8-10

26. perc: Krpez egyedül marad a jobb szélen, és a kapuba lő. Görbicz óriási bombagóllal válaszol. 7-10

25. perc: Zrnec talál be a szélről, ismét szerencsés körülmények között. 6-9

23. perc: Görbe lövőcsel után Lökének játssza be a labdát, a beállósunk pedig a kapuba lő. 5-9

22. perc: Amorim megküzd a labdáért, aztán Löke harcol ki egy hetest. Görbicz most nem hibázik. 5-8

21. perc: Kovacsics durrant kapu fölé. 11 perce gólképtelen az ETO. Aztán végül megtörik a rossz sorozat, Orbán lép meg egy lefordulás után és vágja a labdát a kapu bal alsó sarkába. 5-7

20. perc: Időt kért A. Martín, és azt kérte, hogy ne kapkodjuk el a befejezéseket. Két ilyen hiba után beláthatjuk, egyelőre nem tartja amgát a csapat a kéréshez. Aztán időt kérnek a ljubjanaiak is.

16. perc: Ritka eset: Görbicz hetest hibázott...

15. perc: Emberelőnyben az ETO, Szepesi azonban a kapufát talája el. A túloldalon Torstensson lő mázlis gólt. 5-6

14. perc: Egymás után kétszer ítélnek belemenést a győri lányok ellen.

13. perc: Zrnec gólt lő. 4-6

10. perc: Görbicz átlövésből nagy gólt szerez. 3-6

9. perc: K. Martín góljával kettőre feljön a szlovén csapat. 3-5

8. perc: Wörz szerez gólt amott, aztán Löke emitt. 2-5

7. perc: Zúg a "Hajrá Győr!". Lekic egy derékmagasságból lőtt góllal köszön be egykori csapatának. 1-4

5. perc: Lazovic lövi az első hazai gólt. Amorim válaszol rá. 1-3

4. perc: Szepesi pattintja a labdát a kapuba. 0-2

2. perc: Amorim góljával vezet a győri csapat. 0-1

1. perc: Az ETO kezdi a meccset, de a támadás végén véd a kapus.

Előzmények:
Vasárnap, nekünk kissé szokatlan 19:30-as kezdéssel a Ljubljana ellen lép pályára csapatunk a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik meccsén. A lányok szombaton délben indulnak útnak busszal a szlovén fővárosba. Sirián továbbra is maródi, ő itthon marad, és Orbán is betegséggel küzd, de ő utazik.

Legutóbb majdnem napra pontosan két évvel ezelőtt, 2010 október23-án vendégszerepeltünk Ljubljanában. Akkor a Konkoly Csaba irányította Audi ETO 34-30-ra győzte le a Marta Bon irányította hazaiakat.

Az ellenfél a nyáron az egyik legnagyobb vevőnek számított az átigazolási piacon. Az eddig többnyire szlovénekre építő csapat igazi nemzetközi gárdává vált. Ide igazolt a spanyol Carmen Martín az Itxako-ból, a dán KIF Vejen-ből érkezett a svéd Gabriella Kain, honfitársa Linnea Torstensson pedig a Midtjyllandot hagyta el a Krim kedvéért. Macedóniából a Metallurgból jött a szerb Katarina Krpez, a Randersből jött a német különítmény Suzann Müller és Nina Wörz. Mellettük a Hypo-ból érkezett a brazil Daniela Piedade, aki sajnos a közelmúltban stroke-on esett át egy meccs előtti bemelgítés során. Az egész kézilabdatársadalom fejezte ki együttérzését a játékosnak, családjának és klubjának. Szerencsére már Piedade jobban van, de ellenünk még biztosan nem lép pályára.

• 1. BudaiKr 2012. október 29. 18:00
    „minden ugy alakul ahogy megmontam. ennyi...”

Női kosárlabda NB I - Először kapott ki a címvédő Győr

A címvédő Győr elszenvedte idénybeli első vereségét vasárnap Zalaegerszegen a női kosárlabda NB… Tovább olvasom