2017. 10. 17. kedd - Hedvig 11°C | 21°C Még több cikk.

Női kézilabda BL - Fölényes győzelmet aratott a Midtjylland ellen a Győri Audi ETO - Fotók

Női kézilabda BL - Fölényes győzelmet aratott a Midtjylland ellen a Győri Audi ETO - FotókFotó: H. Baranyi EdinaA cikkhez tartozó galéria megnyitása
(Új ablakban)
A magyar csapat játékosai közül Anne Mette Hansen, Tomori Zsuzsanna és Jana Knedlikova hiányzott sérülés miatt.
A címvédő Győri Audi ETO KC 11 góllal legyőzte a dán Midtjylland csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Audi-ETO–Midtjylland 27–16 (15–8)
Győr, női Bajnokok Ligája-mérkőzés, csoportkör, 1. forduló, 5158 néző. V.: Brunovsky, Canda (szlovákok).

Audi-ETO: KISS É. – Bódi 4, N. Mörk 3, Oftedal 2, BROCH 3, Amorim 1, GÖRBICZ 6/3. Cs.: Grimsbö (kapus), GROOT 3, Althaus 1, Puhalák 1, Fodor 1, Afentáler 1, Pál 1. Edző: Ambros Martín.

Midtjylland: Englert – A. Jakobsen, Burgaard, V. Kristiansen 3, S. PEDERSEN 4, Loeseth 2, Augustesen 1. Cs.: Ryde (kapus), Troelsen 3, J. Pedersen, Bjerregaard, A. Pedersen, Fauske 1, Friis 2, Ellebaek, H. Hansen. Edző: Kristian Kristensen.

Hétméteresek: 4/3, ill. 1/0. Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Audi-ETO, a vendégek edzője,  Kristian Kristensen a 11. percben 5–0-ás hazai előnynél kénytelen volt időt kérni. A gyorsan megszerzett jelentős hazai előny meghatározta a találkozó folytatását. Kiss Éva remekül védett, csapattársai pedig gyors indításokból, valamint kidolgozott akciókból is jó hatékonysággal szerezték góljaikat.

Elsősorban a holland Yvette Broch volt elemében, majd Görbicz Anita és Bódi Bernadett találatai következtek (15–8). Négy perc sem telt el a második felvonásból, amikor Görbicz irányításával tízgólos különbség alakult ki a csapatok között (19–9). Ekkor támadásban megtorpant egy kicsit a hazai alakulat, tíz percig nem talált be, de mivel a védekezése továbbra is remekül működött, a Midtjylland nem tudott felzárkózni (20–12). Ambros Martín vezetőedző a hajrában minden cserejátékosának lehetőséget adott, ebben az időszakban több hiba csúszott a játékba, de a fölényes sikert ez sem veszélyeztette.

Ambros Martín: – Úgy tűnhetett, hogy egyszerű mérkőzés volt, de ez nem igaz. A nagy különbségű győzelem kulcsa az volt, hogy a kulcsjátékosaink remekül megvalósították, amit megbeszéltünk. Elégedett vagyok, mert tudtuk, hogy védekezésben nagyon oda kell figyelnünk és gyorsan kell reagálnunk. Nagy nyomást tudtunk helyezni ellenfelünkre, alig találták meg az ellenszert a védekezésünkre. Nem dőlhetünk azonban hátra, nagyon hosszú út áll még előttünk, sok fontos mérkőzéssel nem csak a BL-ben, hanem a magyar bajnokságban is, de úgy érzem, játékosaim készen állnak.

Eredmény: Női BL, csoportkör, 1. forduló, B csoport:
Győri Audi ETO KC-Midtjylland (dán) 27-16 (15-8)

Női kézilabda BL: fölényes győzelmet aratott a Midtjylland ellen a Győri Audi ETO

Amikor Kiss Éva büntetőt hárított, majd Kristian Kristensen vezetőedző időt kért, a dán Ikast város csapata még mindig nem dobott gólt, pedig ez a 11. percben történt (5-0).
A gyorsan megszerzett jelentős hazai előny meghatározta a találkozó folytatását, ugyanis Kiss Éva a továbbiakban is remekül védett, csapattársai pedig gyors indításokból, valamint kidolgozott akciókból is jó hatékonysággal szerezték góljaikat.
Elsősorban a holland Yvette Broch volt elemében, majd Görbicz Anita és Bódi Bernadett találatai következtek (15-8).

Négy perc sem telt el a második felvonásból, amikor Görbicz irányításával tízgólos különbség alakult ki a csapatok között (19-9). Ekkor támadásban megtorpant a Győr, tíz percig nem talált be, de mivel a védekezése továbbra is remekül működött, a Midtjylland nem tudott felzárkózni (20-12).

Ambros Martín vezetőedző a hajrában minden cserejátékosának lehetőséget adott, ebben az időszakban több hiba csúszott a játékba, de a fölényes sikert ez sem veszélyeztette (27-16).

A dán bajnokságban legutóbb bronzérmes vendégcsapat legeredményesebb játékosa Sabine Pedersen volt négy találattal.

Az ETO jövő vasárnap a francia Brest Bretagne otthonában folytatja BL-szereplését. pénteken játszották: C csoport: Vardar Szkopje (macedón) - FTC-Rail Cargo Hungaria 34-31 (20-11)

Foci VB selejtezők: Egyiptom és Lengyelország is kijutott, Dánia pótselejtezős

Nigéria után Egyiptom válogatottja jutott ki másodikként az afrikai kontinensről a jövő évi… Tovább olvasom