2018. 11. 16. péntek - Ödön 2°C | 10°C Még több cikk.

Női kézilabda BL: ETO-bravúr Dániában

Kézilabda - Az Audi ETO KC szinte hibátlan játékkal, egy góllal legyőzte idegenben a dán FC Midtjylland együttesét a Bajnokok Ligája-csoportkörének negyedik fordulójában. A hátralevő két meccsen mindössze egy pontot kell szerezni a továbbjutáshoz.

FC MIDTJYLLAND - AUDI ETO KC 26-27 (13-16)
Női kézilabda BL-csoportmérkőzés

Az egymás elleni eredményt nem sikerült a javunkra fordítani, de a győzelem megvan. Sikerével az Audi ETO pontszámban beérte az Ikastot a Bajnokok Ligája A-csoportjában. A bravúrral megszerzett két pont azt jelenti, hogy a Győr nagy lépést tett a továbbjutás felé.

60. perc: Eladjuk a labdát, a dánok hetest kapnak, Sjoberg meg bedobja. 26-27. Egy góllal nyerünk.

60. perc: Megint Hammerseng. 25-27. Konkoly Csaba 10 másodperccel a vége előtt időt kér. Ha kettőnél több góllal nyerünk, jó esélyünk lesz a csoportelsőségre.

59. perc: Hammersengnek megint mázlija van. 24-27.

58. perc: Mayer zár jól Tomorinak. Gól! 23-27.

56. perc: Vérten szerez labdát, végigviszi, és belövi! 23-26.

54. perc: A mezőny egyik legjobbja, Tomori szerez gólt. Ez a nyolcadik találata. 22-25. Aamodt a jobb szélről eredméynes. 23-35.

53. perc: Megint elkapkodunk egy támadást, Hammersen szólózik, és felhozza két gólra a csapatát. 22-24.

52. perc: Egy támadás alatt lőttünk két kapufát. Gól nincs.

49. perc: Szerencsés gólt lövünk. Spiridon kaparja össze a kiejtett labdát. Tomori regadt a vonalon, éppen jó helyen, és ha már arra járt, gólt szerez. 21-24.

48. perc: Hornyák javít. 20-23. Megint jön Aamodt. 21-23

47. perc: Hornyák ront ziccert, indulnak a dánok, Aamodt talál be. 20-22.

45. perc: Sjoberg hetesből eredményes. 19-22.

42. perc: Lassú a visszarendeződés. Dalgaard kihasználja. Újabb Tomori-bomba, a kapus szeme közé. 18-22.

41. perc: Vérten megy át a védőfalon úgy, hogy közben hárman próbálják megállítani. Gól. 17-21.

39. perc: Kovacsics ejti át hetesből a kapust. 17-20.

38. perc: Egyre szorosabb az eredmény. Aamodt a jobb szélről vágja a labdát a kapuba. 17-19.

37. perc: Görbicz futja körbe a hazai hatos falat, majd a bal szélről cunderez. Gyönyörű gól. 16-19.

35. perc: Sokáig csak tologatják a mieink a labdát a dán védőfal előtt. Herr Anita vállalja be a lövést. Jól teszi. 14-18. Fruensgaard és Sjoberg is eredményes. 16-18.

32. perc: Hazai góllal indul a második félidő. Emberhátrányban talál be Nostvold. Mravikova válaszol. 14-17.

Katja Nyberg nélkül igencsak döcögős a hazaiak támadójátéka. Ehhez perszek kell a Győr remek védekezése is. A mieink az ellenfél kapuja előtt is szinte hiba nélkül játszanak. Kérdés, hogy visszatérhet-e a pályára az első félidő végén bokasérülést szenvsedő Vérten...

30. perc: Megint a félidő végére erősít bele a dán csapat. Blanco-gólja után Tomori ötödik találatát szerzi. Nostvold emberhátrányból eredményes, öt másodperccel a vége előtt. 13-16. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Sjoberg első találata. Tomori megint bombagólt lő. Sjoberg második gólja is megvan. 11-15.

28. perc: Hammerseng tartja a lelket a hazaiakban. 9-13. Tomori hatalmas gólt lő. 9-14.

26. perc: Vérten fut be a bal szélről a védők közé, átveszi Görbicz passzát, és belövi a ziccert. 8-13.

25. perc: Hammerseng szerencsés gólt talál. 8-12

24. perc: Herr Anita hetest hibázott. Javítunk. Tökéletes védekezés megint, Vérten indul és gólt szerez. 7-12.

22. perc: Két beálló a dánoknál. Ez a húzás bejön, Thorsgaard a gólszerző. Spiridon máris válaszol a túloldalon. 7-11.

20. perc: Gyors ritmusváltás támadásban a mieinktől. A hazaiak ezt nem tudták követni. Mravikova szerez gólt. 6-10.

19. perc: Kerestük a labdát a dánok gyors passzai között. Aamodt lőtt kapura. 6-9.

18. perc: Hornyák három védőn verekszi át magát. Bátor egyéni akció, gólt érdemelt. 5-9.

16. perc: Megvan Görbicz első gólja. 5-8.

14. perc: Tomori passzol a beálló helyére befutó Vértenhez. Szép gól. 5-7.

13. perc: Görbicz Anita először lép pályára a mai meccsen. Kapkodunk, labdát szerez Hammerseng és a kapuba talál. 5-6.

12. perc: Indításból dán gól, Aamodt szerzi. 4-6.

11. perc: Nostvold teszi fel lövésre a labdát a lendületből érkező Hammersengnek. A dánok góljára Hornyák válaszol gyorsan. 3-6.

9. perc: Tomorit rántják le. A hetest Herr Anita értékesíti. 2-5.

8. perc: Blanco marad egyedül a hatos vonalán. Szép passzt kap, amiből könnyedén lő gólt. 2-4.

7. perc: Vérten egy gyönyörű átlövéssel lepi meg a dánok kapusát. Nagy gól! 1-4.

6. perc: Vérten harcol a labdáért két védő között. Megszerzi, és ziccerből gólt szerez, a balátlövő helyéről. 1-3.

4. perc: Tomori második találatát szerzi. Kilenc méterről bombázott a kapu közepébe. 1-2.

3. perc: Nostvold átlövésből egyenlít. 1-1.

1. perc: Az Audi ETO kezdte a meccset. Tomori találatával vezetünk. 0-1.

Edző: Kennet Jensen

A magyar bajnok Audi-ETO a néhány héttel ezelőtt névváltozáson átesett Ikast Brande csapatánál folytatja Bajnokok Ligája-szereplését. Az immár FC Midtjyllandként szereplő dán csapat ellen szenvedte el egyébként egyetlen vereségét a sorozatban a győri gárda. Mint ismeretes, tavaly novemberben úgy nyertek Hammersengék 27–25-re Győrben, hogy az ETO az első félidőben már 15–8-ra is vezetett.

Érthető, hogy Konkoly Csaba tanítványai visszavágásra készülnek ma Dániában.
„Egyértelműen arra törekszünk, hogy nyerjünk, s saját kezünkbe visszakerüljön a sorsunk. Nem lesz könnyű dolgunk, ez a győri találkozón is látszott, de levontuk annak a találkozónak a tanulságait, mind a videózás, mind az edzésmunka során kielemeztük a hibákat" – kezdte Konkoly Csaba vezetőedző. Elmondta: a nagyszerű kezdés után megtört az első félidő végén a lendület, s bár addig sikerült a dánok gyors lerohanásait megakadályozni, szünet után már hatékonyan működött a dánok fő fegyvere.

„Olyan hibákat is elkövettünk védekezésben, melyek egyáltalán nem jellemzőek a csapatra, ezekből jó, ha félévente van kettő-három. Most több volt, s ezt a bizonytalan átlövőjáték miatt támadásban sem tudtuk korrigálni" – tette még hozzá a szakember, aki szerint a két ünnep között rendezett Szabella-kupa a lehető legjobbkor jött.

„Mint már korábban mondtam, rendkívül hasznos volt a
viadal. Úgy fest, sikerült felvenni ismét a nemzetközi ritmust, amire nagy szükségünk lesz most szombaton is" – folytatta Konkoly Csaba, aki ismét számíthat Görbicz Anitára, aki kimerültség és néhány orvosi vizsgálat miatt egészen az utazás napjáig felmentést kapott a munka alól.

„Láthatóan frissen, feltöltődve érkezett vissza, s elmondása szerint jól van, s nagyon hiányzik már neki a játék. Nem tudni, mennyit bír majd a meccsen, de a jelenléte mindenképpen sokat jelent. Nemcsak nekünk, de nyilván az ellenfél is másként készül, ha ő akár csak a keretben van" – mondta a szakvezető.

Hiányzója várhatóan egyébként a dánoknak is lesz, a hírek szerint ugyanis nem játszik Katja Nyberg. Konkoly ezzel kapcsolatban annyit mondott: ahogyan nyilván a dánok Görbiczből, úgy ők készülnek Nybergből, illetve azzal az eshetőséggel is számolnak, hogy a norvég klasszis valóban kihagyja a találkozót.

Az EB óta a dánok csak egy bajnoki mérkőzést játszottak: az FCK csapatát fogadták és 28–22 arányú vereséget szenvedtek. Tizenkét forduló után a Viborg HK pontveszteség nélkül vezeti a tabellát, az FCM jelenleg a hatodik. Hat győzelem és egy döntetlen mellett öt alkalommal szenvedtek vereséget, tizenhárom pontjukkal még a dobogó is messzinek tűnik.

Az Audi-ETO játékosai szintén egy decemberi tétmeccsel a lábukban érkeznek Dániába, igaz, ők legalább sikerélménnyel a tabella élén zárták az óévet, hiszen 38–13-ra verték a Pécset. Emellett Spiridonék elsők lettek a már említett Szabella-kupán is.

• 12. H.Gabi 2009. január 05. 08:28
    „Gratula a csajoknak!!Ha jobban koncentráltak volna, akkor nagyobb is lehetett volna a gólkülönbség, de ez így is egy bravúr!!! Tomikának egyszerűen minden bejött:-)
    Csak egy dolog foglalkoztat...hogy lehet, hogy Görbe kimerült és fáradt, a többieknek meg semmi bajuk...én úgy érzem, hogy kicsit kiégett...mostanában csak arról hallunk, hogy fáradt, beteg, rossz a közérzete ...lehet, jobb lenne ha egy kis ideig pihenne....nincs formában..és ez is lehet az oka annak, hogy valami gond van nála!”
  • 11. dudi1977 2009. január 04. 20:48
    „Kedves hozzászólók! GYŐZÖTT A CSAPAT!!!!!! Te jóisten, mit kaptak volna, ha kikaptak volna...... Szerintem (mint egyika annak a 70 szurkolónak, aki a helyszínen szurkolt) a csapat nagyot játszott, küzdött, hajtott. ÉS TOMORI ZSUZSA ÉLETE LEGJOBBJÁT NYÚJTOTTA, ezt sem szabad kihagyni. Ami fontos, Vérten Orsi csodálatosat küzdött sérülése ellenére, Pálinger Kati jól védett, a CSAPAT nagyon jól védekezett! Hibák? Persze voltak, kihagyott hetesek, kihagyott ziccerek, rossz védekezések, gólt kaptunk mindkét félidő legvégén, sőt kettős emberhátrányból is, DE van mire BÜSZKÉNEK LENNÜNK! És még egy dolog: Görbicz lábadozik, Vérten sérülten játszott, bekötött bokával, Bradeanu kismama és kiesett, Rotis messze van a teljes értékű játékostól, de mr jól védekezik - Azaz mi is "tartalékosak" voltunk...
    Ez a csapat a továbbjutás szélére ért, annak ellenére hogy nagyon sokan az IKAST elleni hazai vereség után már temették... HAJRÁ ETO! Most a Skopje ellen tovább kell jutni!”
  • 10. jockey 2009. január 04. 13:53
    „Az eredmény nagyon jó, de a játékon még bőven lesz mit javítani.”
  • 9. 621 2009. január 04. 07:46
    „Szóval a gratuláció akkora, hogy azt el sem tudom mondani a győzelemért!!!!!Az viszont,ahogy a két félidő végén csökkent az előny több mint elgondolkodtató. Egyrészt azt mutatja nekem, hogy ennek a kiváló csapatnak változatlanul vannak olyan ürejáratai meccsek közben amilyenek egy ilyen jó csapatnak(meg amilyen akar lenni,nem lehet)... Másrészt meg az a véleményem, hogy KCSaba - akinek természetesen elévülhetetlen érdemei vannak a győzelemben(győzelmekben) egy-egy tábla csokival jön a lányoknak, mert az utolsó kapott gól a lelkén szárad...(mindig csak ennyi száradjon rajta, jegyezném meg...).Szóval szép volt , jó volt, gyönyörű volt és amiennyire kellett remélem tanulságos volt! Hajrá ETO!!!!!”
  • 8. FrankieBoy 2009. január 03. 23:36
    „Úristen, Ti mit néztetek? Vagy még a novemberi győri meccsről írtatok?
    A legszebb a magát Korrekt5-nek nevező "szakértő következő mondata: "Szerintem semmi köze nem volt a kaposnak az egészhez." Barátom, azért ezt beszéld meg Ginnel meg Bakos Nyuszival, hátha ők másként látják!!!!
    Elképesztő......”
  • 7. gig-big 2009. január 03. 19:23
    „Vértent keveset játszatják, ezt az EDZŐnek is látni kéne. Pár villanással hozta volna a meccset, ha a CSAPAT is úgy gondolja. Vagy más van a háttérben???”
  • 6. Primax 2009. január 03. 18:02
    „KIRÁÁÁÁÁLY !
    Hajrá csajok, csak így tovább ! ! !”
  • 5. Korrekt5 2009. január 03. 17:45
    „Szerintem semmi köze nem volt a kaposnak az egészhez. 100%-os helyzetek sorozatát hagyták ki a mieink föleg a Görbic. Egy ilyen rossz dán csapatot több góllal kell verni. Ha a meccs egy kicsit tovább tart, kikapunk. Siralmas erönlét és nagy a fegyelmezetlenség. Ez csak a magyar bajnokságban elég. Mi lett volna ha a dánok teljes csapattal állnak ki:(”
  • 4. jozsi0427 2009. január 03. 17:40
    „nagyon bénák voltunk de a kapusunk nagyon jó volt”
  • 3. jozsi0427 2009. január 03. 17:27
    „szerencsénk hogy van egy jo kapusunk mert különben elveszitenék ezt a meccset is.tomor szerencse hogy együtt él a játékkal.”
  • 2. Korrekt5 2009. január 03. 17:12
    „Ha nem hozzák le Görbicet kikapunk tecknikai hibák sorozatát vétti, de a csapat is renget tacktikai hibát vétt és már látszik a rossz erönlét. Szerencsére a dánok nagyon rosszak, igaz nem is a lejobb csapatok közé tartozik mostan.”
  • 1. jozsi0427 2009. január 03. 16:55
    „nagyon jó a kézilabda meccs remélem a dánokat idegenben elverjük és itthon jövő hét vasárnap fergeteges hangulatban itthon elverjük a skopjét.jo szurkolást mindenkinek”

Szavazz! Sportoló csajok - Ki a legszebb?

Hazánk a "pléjmétek" országa. Lassan már ott tartunk, hogy akár foglalkozás is lehetne ez a titulus.… Tovább olvasom