2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -7°C | 2°C Még több cikk.

Női kézilabda BL: Audi ETO KC-Zvezda 29-23

Kézilabda - Remek játékkal, hat góllal legyőzte a címvédő orosz Zvezda Zvenigorod gárdáját az Audi-ETO a női Bajnokok Ligájában. A zöld-fehérek támadásban, de főként védekezésben messze felülmúlták ellenfelüket.

AUDI ETO KC - ZVEZDA ZVENIGOROD 29-23 (17-10)
Női kézilabda BL-csoportmérkőzés

60. perc: Poljenova még betalál, de így is nyer az ETO. 29-23 a végeredmény.

59. perc: Poljenovának most is szerencséje van. 28-22. Görbicz hatodik találatát szerzi büntetőből. 29-22.

55. perc: Poljenova lövésébe ér bele a blokk, ez csapja be Pálingert. 28-21.

54. perc: Labdaszerzés, Mravikova indul, és belövi! 28-20.

53. perc: Potoratskaja bütetőt értékesít.27-20.

52. perc: Összeugrik középen az orsosz fal. Mravikova ezt használja ki. Szép szélső-gól. 27-19.

51. perc: Spiridon negyedik gólját lövi - amellett, hogy szórja a gólokat védekezésben is kiemelkedőt nyújt. 26-19. Orosz időkérés. Poltoratskaja büntetőből szerez gólt. 26-19.

50. perc: Vérten marad egyedül a jobb szélen, felmegy és ad egy kötényt Saslinának. 25-18.

49. perc: Vetkova beállóból eredményes. 24-18.

48. perc: Tomori végre bevállalja az átlövést. Gól. 24-17.

47. perc: Poltoratskaja hetes-góllal csökkenti az Zvezda hátrányát. 23-17.

46. perc: Potoratskaja egy hosszúra nyúlt támadást fejez be góllal. 23-16.

43. perc: Remek védekezés, Tomori szerez labdát. Indul Mravikova. Gól. 23-15.

40. perc: Poltoratskaja átlövésből szerez gólt. 22-15.

39. perc: Herr Anita lövi be a hetest. 21-14.

38. perc: Zhukova-gól után Sokol kap két percet. 21-14.

37. perc: Dimitrijeva-gól. 20-13. A másik oldalon Görbicz talál be. 21-13.

36. perc: Emberhátrányból szerez gólt az ETO. Görbicz passzából Vérten. 19-12. Lendületből jön Tomori! Nyolc gól a különbség. 20-12.

34. perc: Több ziccer is kimarad mindkét oldalon. Zhukova majd Vetkova is betalál. 18-12.

31. perc: ETO-góllal indul a második félidő. Herr Anita lövi hetesből. 18-10.

Az első félidőben szervezettebb, jobb játékot produkát az Audi ETO. A vendégek kemény védekezése sem állította megoldhatatlan feladat elé Görbiczéket. Az ETO hatos fala, sok lábmunkával remekül működik. Ha a csapat tudja tartani ezt a formát, győzelemmel zárhatja a meccset.

30. perc: Poljenova belövi a tizedik orosz gólt. 17-10. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Spiridon nem ér vissza védekezéshez. Gólt kapunk, és kettős emberhátrányban leszünk. 16-9. Vérten így is gólt szerez! 17-9.

27. perc: Mravikova indul. Gól! 16-8.

26. perc: A meccs eddigi lgszebb találata. Mravikova esében passzol szélről középre Spiridonhoz, aki a védekezők között átveszi a labdát és gólt szerez. 15-8.

Az oroszok már másodszor cserélik el magukat. Hét mezőnyjátékos szaladgál a pályán. Ez is kétperces büntetést ér.

25. perc: "Görbiczes" gól. 14-8.

23. perc: Tomori passzol középre Spiridonhoz, aki beállóból szép gólt lő. 13-8.

22. perc: Eggyel többen voltak a pályán a vendég csapatban. Újabb két perc. Az ETO-ziccer kimarad. Mravikovát is kiszórják.

20. perc: Alig telt le az orosz kiállítás, máris egy újabb követi. Boklaschuk pihen. A hetest Herr Anita lövi be. 12-8.

19. perc: Mravikova szélről, Poltoratskaja középről talál a kapuba. 11-8.

18. perc: Görbicz ad "kötényt" Korolevának. Spiridont leütik. A hetes kimarad. Emberelőnyben az ETO.

17. perc: Mravikova ad gólpasszt Vértennek. 10-7.

16. perc: Poljenova kap egy sapkát a blokktól, az ismétlés azonban már pontos. 8-7. Tomori kettőre növeli az ETO-előnyt. 9-7.

15. perc: Görbicz hetesből eredményes. Kétszer egymás után. 8-6.

14. perc: Lassan cserélünk védekezésben. Eltolódik a fal, ezt használja ki Poltoratskaja. 6-6.

13. perc: Kovacsics ezúttal elhibázza a büntetőt.

12. perc: Kovacsics Anikó jól lövi a hetest. Újra vezet az ETO. 6-5.

10. perc: Poljenovának nem is kell felugrani ahhoz, hogy átlövésből gólt szerezzen. Lassú, de sokkal magasabb a többieknél. 5-5.

9. perc: Boklaschuk lövi át az ETO-blokkot. 5-4.

8. perc: Durva öt-egyet védekezik a Zvezda. Poljenova üt oda Hornyáknak. Kiállítás, ETO-gól. Spiridon! 5-3.

7. perc: Mravikovára lehet számítani. Indul, és góllal fejezi be a sprintet. Vezet az ETO! 4-3. A Zvezda edzője időt két.

6. perc: Pálinger és Suslina is bravúrral véd.

5. perc: Vérten egy-az egyben veri Boklaschukot, és szélről átejti a kapudt. 3-3.

4. perc: Koroleva bombáz a győri kapuba. 2-3.

3. perc: Vértent rántották le. Hetes. Görbicz értékesíti. 2-2.

2. perc: Remek ETO-védekezés. Mravikova indul és gólt lő. 1-1. Poljenova máris válaszol. 1-2.

1. perc: A találkozót a Zvezda kezdi. Az ETO-ban Pálinger a kapus, előtte védekezésben Vérten, Kovacsics, Tomori, Spiridon, Hornyák és Mravikova a pályán. Az orosz csapat Suslina, Poltoratskaja, Boklaschuk, Dimitrijeva, Koroleva, Vetkova, Poljenova csapattal vág neki a meccsnek. A piros mezeseké az első gól Poljenova szerzi. 0-1.

A mérkőzést a Vodopivec- Krasna szlovén kettős vezeti. Az ETO fekete a vendég Zvezda piros szerelésben lép pályára.

Vezetőedző: Krokhin Vitalij

Konkoly Csaba, az Audi-ETO vezetőedzője tisztában van vele, hogy csakis a győzelem elfogadható vasárnap délután az orosz Zvezda ellen.

„Gőzerővel készülünk, melynek remélhetőleg meglesz az eredménye. Abban bízhatunk, hogy a szerdai rossz főpróba után sokkal jobb lesz majd az előadás. Ehhez azonban minden területen javulnunk kell, s nagyon határozottan, keményen kell védekeznünk. Támadásban a felállt falat nem lesz egyszerű feltörnünk, valamint arra is figyelni kell, hogy eredményesen alkalmazza az öt-egyes védekezést az orosz gárda" – mondta a szakvezető.

Saját csapatáról a következőket mondta a győriek edzője: „Az Ikast-meccs láthatóan nagyon megfogta a lányokat. Kicsit érthetetlen ez számomra, hiszen a többség már sok ilyen hőfokú meccset játszott, s bár a vereség ténye önmagában szomorú, a későbbiek szempontjából nem szerencsés, ha ennyire elbizonytalanodnak a játékosok. Nagyon remélem, hogy korábbi önmagát megtalálja a csapat, s minimum azt az arcát mutatja majd, mint két hete Szkopjében" – tette hozzá Konkoly, aki a keretbe benevezi Gabriela Rotis-Nagyot is.

„Védekezésben és morálisan tud segíteni, ami sokat érhet a találkozón. Nagyon reméljük, hogy fokozatosan utoléri magát, s támadásban is hasznára válhat a csapatnak" – folytatta a győri tréner.
Ami az orosz csapatot illeti, a tavalyi BL-elődöntőhöz hasonlóan a betegséggel küszködő edző, Jevgenyij Trefilov ezúttal sem tart csapatával. Akkor sajnos távollé- tében is nyerni tudott a Zvezda, s bejutott a fináléba. Remélhetőleg ezúttal a győri csapat örülhet majd a lefújáskor. A tavalyi párharchoz képest változás az oroszoknál, hogy visszavonult Karejeva és Romenszkaja, míg sérülése miatt ezúttal hiányzik Andrjusina és Sipilova.

A magyar program

Férfi EHF-kupa, nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés: Maccabi Rishon Le Zion (izraeli)–Komló 40–27. Ma, férfi BL, H csoport, 5. forduló: Pick-
Szeged–Wisla Plock (lengyel), 17.15 ó. Férfi EHF-kupa, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó: Komló–Maccabi Rishon, 18 ó. Vasárnap, férfi BL, F csoport, 5. forduló: Flensburg-
Handewitt (német)–MKB-Veszprém, 17.30 ó. Férfi KEK, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés: PLER–Dunaferr, 17 ó.

• 5. kikelet 2008. november 17. 10:30
    „Grat a csapatnak, a produkció ugyan nem volt a legjobb, de az eredménnyel mindenképpen elégedettek lehetünk.

A műsorközlőt már rég el kellett volna zavarni, néha az ember nem tudja eldönteni, hogy alapból ilyen hülye-e, vagy csak sok volt a sör...”
  • 4. 621 2008. november 17. 06:23
    „Nagyon jó meccs volt, és csak gratulálni tudok a csapatnak... Láthatóan értékelik a helyzetet folyamatosan, és ennek megfelelően próbál(nak) K Csaba és a lányok kikerülni a gödörből.... Szerintem említést érdemel a szlovén bírópáros is, akik korrektül, ami befújható volt azt befújták, és az osztrák ellenőr hölgy is a helyzet magaslatán volt. Nagyon szép siker volt, Hajrá AUDI-EtO!
    Ezen kívül meg kell említeni még valamit, ill. valakit. A műsorközlőt. Nem igaz, hogy egy ilyen jó csapat ilyen műsorközlést érdemel. Azon kívül, hogy nem lehet érteni, mert rosszul hangsúlyozza a neveket, nem hiszem, hogy meg kellene nevettetnie mindig a nézőket (mert, hogy saját magát lejáratja az az ő dolga ..). Az előző BL meccsen üdvözli a valójában cseh bírópárost Csehszlovákiából (!!!!???), most meg közli, hogy nb1-es Bajnokok Ligája meccs kezdődik....Egészen elképesztő!
    Ezzel együtt hajrá!”
  • 3. etelka 2008. november 16. 19:41
    „Hajrá ETO, nagyon jó meccs volt.Gratula!!!!!”
  • 2. Imcsi 2008. november 16. 17:50
    „Bravo ETO!”
  • 1. kicsiho 2008. november 16. 16:06
    „Sziasztok,

Nem tudjatok veletlenul, hogy kulfoldrol hol lehet online kovetni a meccset?
    A viasat nem jon be... :(
    A Revitan is leadjak majd?
    Köszi!!! :)”

Megyei II. osztály: Beled-Szany online 1-0

Labdarúgás - A megyei II. osztály Soproni-csoportjában, a 13. fordulóban a 4. helyen álló Beled… Tovább olvasom