2018. 05. 27. vasárnap - Hella 16°C | 26°C Még több cikk.

Női kézilabda BL - a Krim legyőzésével csoportgyőztes az Audi ETO

Kilenc góllal verte szlovén ellenfelét a győri csapat. Oftedal tíz gólt szerzett.
Az Audi ETO kilenc góllal verte a Krim Merkator Ljubljanát, ezzel megnyerte a csoportját.
1. perc

Mindkét csapat hibázik támadásban az első percben.

2. perc

Indítás után értékesíti a ziccert a Krim Perederij jóvoltából. 0-1

3. perc

Kiss Éva véd nagyot. Az első győri gól továbbra is várat magára.

4. perc

Hetest dobhatnak a vendégek. Alja Koren büntet. 0-2

5. perc

Oftedal a kapust találja el ziccerben.

6. perc

Benko jobb szélről a rövidbe talál. 0-3

7. perc

Bódi kezdi meg a győri gólgyártást. 1-3

8. perc

Remek ETO-összjáték végén Oftedal kerül ziccerbe, ezúttal is kapust találja el.

9. perc

Az ETO hetest dobhat, a Krim pedig emberhátrányba kerül. Görbicz a kapufát találja el. Jönne a vendégek akciója, de labdát szerez az ETO, és gólt is szerez gyorsan: Oftedal. 2-3. Közben egy újabb kiállítás a szlovén csapatnál ütés miatt.

10. perc

A kettős emberelőnyt szélsőgóllal használja ki Bódi. 3-3

11. perc

Mire a második ljubljanai kiállított is visszajön, Görbicz kerül helyzetbe, sajnos ezúttal is helyén a kapus.

12. perc

Koren büntetőből. 3-4

13. perc

Oftedal egyenlít. 4-4. Kiss véd, aztán a túloldalon Marincek is.

14. perc

Hanset állítják ki az ETO-ból. Hetest dobhat Tsakalou, jön Grimsbö. Ezt a csatát az ETO kapusa nyeri.

15. perc

Tomori lövését védi Marincek, aztán az üres győri kapuba talál. 4-5. Groot cselezi be magát a hatosig, és dob gólt. 5-5

Fotók: Béres Márton.

16. perc

Koren előtt marad tér, ki is használja. 5-6. Oftedal talpról, test mellől veszi be a vendégek kapuját. 6-6

17. perc

Kiss Éva véd rövid időn belül kétszer is. Aztán Bódi a jobb szélről eredményes: először vezet az ETO! 7-6

18. perc

Jól védekezik az ETO, de a támadsnál nincs szerencsénk. Benko lövése a hálóba: 7-7

19. perc

Oftedal a hosszú felsőbe bombáz, sokan nem számítottak a lövésére. 8-7

20. perc

Belemenés a szlovén csapatnál, Puhalák a bal szélről növeli kétgólosra az előnyt. 9-7

21. perc

Két gyors gól: Koren lövésére pillanatokon belül válaszol Oftedal egy szóló után. 10-8. A túloldalon Omoregie kapufás gólt szerez. 10-9.

22. perc

Egyenlítenek a vendégek, Zulic a gólszerző. 10-10

23. perc

Görbicz is kapufást gólt lő. 11-10

24. perc

Zulicot küldik ki két percre a bírók. Oftedal hetesét védi Marincek, a kipattanó ellen viszont tehetetlen. 12-10. Időt kér a szlovén csapat edzője.

25. perc

Lépéshibával ér véget a Krim akciója. Kndeliková megszerzi az első gólját. 13-10

26. perc

Beállós kontra kapus: Perederij lövését fogja Kiss, Hansen lövése ellen viszont tehetetlen a kapus. 14-10

27. perc

Hansen ismét! 15-10. Koren messziről a rövid oldalra dob szép gólt. 15-11

28. perc

Groot testcsele gólt ér. 16-11.

29. perc

Koren hetese ellen Grimsbö nem talál ellenszert. 16-12. Tomori lövése a kapufát trafálja el.

30. perc

Groot szerez gólt egy indítás után. 17-12. Hansent lerántotta Benko, ezért két percre büntetésbe kerül: emberelőnyben fejezi be a félidőt az ETO. Időntúli szabaddobás a végén: Tsakalou a sáncban álló Groot kezét találja el.

31. perc

Tomori góljával kezdődik a második félidő. 18-12

32. perc

Görbicz passzát Oftedal küldi a hálóba. 19-12

33. perc

Grömsbö kezéről pattan a kapuba Stanko lövése. 19-13. Tomorit küldik ki két percre, támadás közben könyökölt. Grimsbö nagyot véd lábbal. Stanko eredményes végül. 19-14

34. perc

Görbicz elképesztő lövést ereszt meg a szélről, sajnos a kapufa tetejét találja csak el. Grimsbö véd ismét.

36. perc

Bódi lövi a hálóba a ziccert. 20-14

37. perc

Stanko megy el a sánc előtt, és Grimsbö mellett a hálóba lő. 20-15. Groot szedi össze a labdát, és a kapuba lövi. 21-15

38. perc

Hansen betörése után véd Marincek, a lerohanást végén Zulic dob gólt. 21-16

39. perc

Groot büntetője a kapuban. 22-16. Martín kap sárgát.

40. perc

Koren találatával: 22-17

41. perc

Görbicz pattintja a labdát a kapuba a lerohanás végén. 23-17. Tomori rúg bele a labdába, kiállítják. Koren gyorsan kihasználja az emberelőnyt. 23-18

42. perc

Kapus nélkül támad az ETO, de labdát veszít, Marincek pedig megint betalál az üres kapuba. 23-19

43. perc

Görbicz lövését védi Marincek, ezúttal is megpróbálkoznak az üres kapuba lőni, de Hansen leszedi a labdát a levegőből.

44. perc

Grimsbö véd, Görbicz indít, Oftedal megállíthatatlan. 24-19

45. perc

Időt kér a vendégcsapat trénere. Grimsbö véd, a gyors indítással a kapuig megy Bódi. 25-19

46. perc

Zulic lövését védi Grimsbö.

47. perc

Knedliková a szélről. 26-19

48. perc

Althaus kapufát dob, az ellene elkövetett szabálytalanság miatt Grott meg hetest. 27-19

49. perc

Benko a szélről. 27-20

51. perc

Groot büntetője a hálóban. 28-20. Perederij dob gólt, Tomorit pedig ismét kiállítják. Már nem jöhet vissza ezen a meccsen. 28-21

52. perc

Althausnál támadószabálytalanságot látnak a bírók, a győri szurkolók viszont nem. Tsakalu dob gólt. 28-22. Oftedal válaszol. 29-22

53. perc

Oftedal talpról. 30-22. Ismét időt kér a vendégek vezetése.

54. perc

Stanko jó passzt kap, be is dobja. 30-23. Martín kér most időt.

55. perc

Oftedal a tizenegyedik gólját lövi. 31-23. "Sort cserél" az ETO: jönnek a középiskolás bajnok fiatalok.

56. perc

Pál büntetőjét védi Marincek. Stanko betalál. 31-24

57. perc

Fodor Csenge dob gólt az indítás után. 32-24

59. perc

Fodor ismét, ezúttal a szélről. Kapufás gól. 33-24. Koren kilencedik góljával aztán: 33-25

60. perc

Afentaler Sára köszön be átlövésből. 34-25. Grimsbö felső kapufás lövésével ér véget a meccs.

43. perc

Amennyiben a címvédő Győr szombaton hazai pályán nyer a szlovén Krim Mercator Ljubljana ellen, az élen végez csoportjában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében.

A győriek az előző idényben otthon és idegenben is 17 góllal győzték le szlovén ellenfelüket, egy hónapja pedig 11 találattal bizonyultak jobbnak Ljubljanában, vagyis a papírforma szerint újabb magabiztos sikerre van kilátás.

A házigazdáknál a sérült norvég Nora Mörk továbbra sem léphet pályára, a brazil Eduarda Amorim visszatérésére azonban van esély.

Ha az ismét egyre jobb formában játszó magyar bajnokcsapat újabb két pontot szerez, a montenegrói Buducnost Podgorica lesz az ellenfele a negyeddöntőben.

A Ferencváros vasárnap a német bajnok Bietigheim otthonában szerepel a középdöntő utolsó fordulójában, de ha nyer, valószínűleg akkor is csak harmadik lesz a 2. csoportban, mert az egymás elleni eredmények a Metz együttesének kedveznek.

Az már szombaton eldőlhet, hogy ki lesz az FTC ellenfele a negyeddöntőben, ugyanis az 1. csoportban harmadik orosz Rosztov-Don a második helyezett román CSM Bucuresti csapatát fogadja. A két csapat eddig ugyanannyi pontot gyűjtött, vagyis ez a találkozó dönt a végső helyezésükről. Bukarestben 22-22-es döntetlen született.

Érdekesség, hogy a CSM Bucuresti másfél év elteltével kapott ki ismét a román bajnokságban: az SCM Craiova szerdán 23-21-re győzte le a címvédőt.

6. SG BBM Bietigheim 2
Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak a középdöntő végén.