2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Női kézilabda: Audi ETO-Vác 34-25

Kézilabda - A mérkőzés alapján nehéz eldönteni, hogy milyen formában várja a vasárnapi BL-csoportmeccset az ETO. Görbiczék gyenge első félidei teljesítményt követően végül könnyedén kilenc góllal verték a Vácot a női NBI-ben.
GYŐRI AUDI ETO KC–VÁCI NKSE 34–25 (15–17)
Győr, 1000 néző. V: Bujdosó, Tomecskó

Audi ETO KC: PÁLINGER – Mravikova 4, Hornyák, Kovacsics A. 4 (3), SPIRIDON 5, Tomori 6, Vérten 4. Cs: Herr O. (kapus), Deáki, Rotis-Nagy 1, GÖRBICZ 8 (3), Herr A. 2, Mayer.
Edző: Konkoly Csaba

Váci NKSE: Juhász – ORBÁN 4, Ábrahám 3, Farkas 3, Schmidt 2, VESZELI 5, Gerstmár 2. Cs: Sipeki, Nábele (kapusok), SZILÁGYI 6, Barján.
Edző: Kenyeres József

Konkoly Csaba:Az első negyvenöt percben játékunkkal remélhetőleg az év eddigi legpocsékabb teljesítményét nyújtottuk.

Kenyeres József: Remélem, hogy az első negyvenöt percben nyújtott teljesítményünkkel segíteni tudtuk a Győr felkészülését a vasárnapi BL-mérkőzésre.

60. perc: Veszeli góljával kezdődött a meccs, ő is fejezi be... 34-25

59. perc: Felállt fal ellen nagyon nem megy a vendégeknek. Szilágyi Anett is inkább messziről lő váratlanul. 32-24. Tomori megszerzi hatodik találtát. Vérten alakítja ki a tízgólos különbséget. 34-24.

56. perc: Megint Tomori. 32-23.

55. perc: Tomori átlövi a váci blokkot. 31-23.

53. perc: Tizenhárom perc váci gólcsend után Ábrahám eredményes. 29-23. Görbicz hetesből talál a kapuba. 30-23.

51. perc: Görbicz Anita hozza ziccerbe Spiridont, aki Vértentől is kap egy szép gólpasszt. 29-22.

49. perc: Görbicz egy az egyben verhetetlen. Újabb gól. 27-22.

48. perc: A Vác próbál nyitottan védekezni. A rohangálós öt-egy se jön be. Görbicz vállaja be a lövést távolról. Gól. 26-22.

46. perc: Tomori talpról lövi el a labdát, kilenc méterről. Hatalmas gól a bal felső sarokba. A következő támadásnál Herr Anita is kihasználja a ziccert. 25-22.

44. perc: Először vezet az ETO, Tomori góljával. 23-22

42. perc: Tomori passzából Herr Anita szerzi az ETO egyenlítő gólját. Váci időkérés. 22-22.

40. perc: Az ex-győri Farkas lövi a meccs egyik legszebb találatát. Görbicz, majd Vérten is gólt szerez. 21-22.

39. perc: Görbicz hetesből szerzi negyedik gólját. 19-21.

38. perc: Scmidt Erikára nem figyel senki, meg is lesz az eredménye. Váci-gól. 18-21.

37. perc: Rákapcsol az ETO. Vérten a bal szélről ejt. 18-20.

36. perc: Görbicz szép passza Tomorihoz. A folytatása egy gól. 17-20.

35. perc: Görbicz harmadik gólját szerzi. 16-20.

34. perc: Öt gólla vezet a Vác! Abrahám középről, könnyedén teszi el a labdát Herr mellett. Senki sem zavarta. 15-20

33. perc: Hornyák, majd Spiridon hibázott óriási helyzetben. Schmidt nem teszi meg az ETO-nak ezt a szivességet. 15-19.

31. perc: Vác-góllal indul a folytatás. Szilágyi Anett lő gólt a Pálingert váltó Herr Orsinak. 15-18.

Az ETO Görbicz nélkül nem érezte igazán a ritmust. A lelkesen játszó Vác könnyedén alakított ki ziccereket Pálinger kapuja előtt, míg az ETO a legnagyobb gólszerzési lehetőségeket is elhibázt. Görbe beállásával javult a hazaiak játéka, és a félidő végére két gólra csökkent a különbség.

30. perc: Görbicz indítja Vértent. Hatalmas gól a bal felső sarokba. 15-17. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Spiridon passzol a lendületből érkező Rotis-Nagyhoz. Ziccer, gól. 14-17.

28. perc: Görbicz, Szilágyi és újra Görbicz eredményes. 13-17

25. perc: Remek védekezés, labdaszerzés, ETO-gól. Mravikova.  Orbán a túloldalon a jobb szélről talál a kapuba, majd rá is dupláz egy trükkös góllal. 11-16.

24. perc: Kimarad a hazai ziccer. Gerstmár nem hibázza el a túloldalon. 9-14. Jön Görbicz. Máris gólt szerez. 10-14.

23. perc: Veszeli könnyedén megy át a hatos falon. 9-13.

20. perc: Veszeli a felső lécre lövi a büntetőt. Kovacsics indul. Szóló. Gól. 9-12. Ugyanilyen gyorsan kap is egyet a Győr. Orbán eredményes. 9-12.

18. perc: A labda tologatás után gyorsan ritmust vált támadásban az ETO. Mravikova lövi ki a jobb felsőt. A Vác akcióját Farkas fejezi be góllal. 8-11.

15. perc: Határozottabb lett az ETO védekezése. Erre is talál ellenszert a Vác. Szilágyi térdmagasságban lövi el a labdát. Gól. Spiridon gyorsan válaszol. 7-10.

14. perc: Mravikovát rántja le Veszeli. A hetest megint biztos kézzel lövi Kovacsics. 6-9.

13. perc: Veszeli érkezik a fal elé lendületből. A nagy erejű bombát Pálinger nem védhett. 5-9. Konkoly Csaba időt kért.

11. perc: Hárommal megy a Vác. Schmidt, Orbán, és Gertsmár is betalál. 5-8

9. perc: Kovacsics megint értékesít egy hetest. 5-5.

8. perc: Spiridon egyenlít, de nem sokáig örülhetnek a hazai drukkerek, mert Veszeli újra vezetéshez segíti a Vácot. 4-5.

6. perc: Tomorit rántották le. A hetest Kovacsics lövi. Gól. 3-4.

5. perc: Eddig csak Mravikova szerzett gólt az ETO-ból. A jobb szélről ejti át Juhászt. 2-4.

4. perc: Ábrahám marad egyedül a győri falban. Szépen veszi át a labdát, és középről a kapuba lő, majd a következő akcióból Veszeli is eredményes. 1-4.

3. perc: Kétgólos a vendégek előnye. Farkas beállóból szerez gólt. 0-2. Mravikova gyorsan szépít. 1-2.

2. perc: A Vác szerzi meg a vezetést, Veszeli találatával. 0-1.

1. perc: A találkozót a zöld mezben játszó ETO kezdte. Pálinger a kapus, előtte Vérten, Kovacsics, Spiridon, Tomori, Hornyák, Mravikova a pályán.

1

Ami a mostani összecsapást illeti, már nem játszik Aurelia Bradeanu, ugyanakkor Gabriela Rotis-Nagy ismét lehetőséghez jut. Kérdéses még Görbicz Anita játéka, aki a múlt vasárnapi meccsen rosszulléte miatt a második félidőt a kispadon kezdte. Dr. Balogh Péter csapatorvos elmondta: az irányító alapos kivizsgáláson esett át, s szerencsére mindent rendben találtak nála. A játéktól tehát nincs eltiltva, ám a pihenés ráfér a játékosra.

Időközben sorsoltak a hazai és a nemzetközi kupákban is. Az MK-ban a címvédő győriek a Dunaferr otthonában szerepelnek a nyolcaddöntőben. Győri szempontból érdekes volt a KEK sorsolása is, ugyanis a BL A csoportjának harmadikja – ebben szerepel az Audi-ETO is – a német Bayer Leverkusennel találkozik. A Debrecen ellenfele a román Galati lesz.
Az EHF-kupában a Fehérép-Alcoa a román Brasovval, az FTC az orosz Dinamo Volgograddal került össze.

• 1. 621 2008. november 13. 06:32
    „Hááát a nézőtérről nézve sem volt semmi ez a meccs... Az ember nem nagyon hitt a szemének. Akkor sem, mikor - az első félidőben - az eredményjelzőt nézte, meg a másodikban sem, amikor - igaz, hogy már a vezetés felé haladó úton, meg már vezetés közben olyan labdadadogást lehettt látni, nem néha, hanem sokszor, hogy az embernek logopédusért kiáltott a lelke....
    Kedves jó Audisok! Azt gondolom, jobbszélsőt, átlövőt és irányítót nagyon sürgősen keríteni kellene, mert nagyon nagy baj lesz....Átlövő ügyben talán az is megoldás lehetne, ha néhány hölgynek(különösen annak akinek Zsuzsa a kerezstneve), elmagyarázná valaki, hogy vissza fog érkezni a földre, ha estleg ugrani próbálna, nem kell félni, hogy fenn marad...Irányító szükségességére pedig az első félidő adott csattanós választ(na meg a vasárnapi meccs..) Ti. És ha Anita nem tud valamiért játszani???? Mert az utánpótlás .... nagyon keves..
    Ja, meg hogy a kapusokkal mi történt(látva, hogy a védekezésnek nevezett valami röhej) szóval ezzel együtt mi történt velük, azt csak ők tudják igazán, mi csak a végeredményt látjuk...
    Akkor is hajrá lányok, de ehhez Ti is kelletek!!!!!”

Ligakupa: ETO FC-Siófok 3-0

Labdarúgás - Továbbra is veretlen a Ligakupában a Győri ETO FC. Egervári Sándor csapata ezúttal a… Tovább olvasom