2018. 06. 21. csütörtök - Alajos, Leila 20°C | 29°C Még több cikk.

Női kézilabda-Eb: 82 gól a magyar-jugoszláv helyosztón

Ötödik lett a magyar válogatott a dániai női kézilabda Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi helyosztón gólzáporos győzelmet aratott Jugoszlávia ellen. A mérkőzésen 82 találat esett, Farkas Ágnes egymaga 14-szer volt eredményes.
Az 5. helyért:
Magyarország-Jugoszlávia 43-39 (24-20)
Aarhus Arenaen, 1000 néző, V: La Cour Brunn, Nielsen (dán)

A németek elleni szerdai középdöntő mérkőzésen agyrázkódást szenvedett Németh Helga ezúttal sem vállalta a játékot, mellette Vérten maradt ki.

Kapkodás, sok védekezési hiba és sok gól jellemezte az első félidőt. Ahogy egy kicsit javult a magyar védőfal munkája, és Sugár is egyre többet védett, sikerült elhúzni 10-10-ről 13-10-re, azonban Tóth kiállítása alatt megint szoros lett az állás.

Azonos létszámnál ismét háromgólos lett az előny (17-14), és a szünetig hátralévő időben is eredményesen támadott a válogatott.

A második játékrész elején Tóth megkapta harmadik büntetését, és már nem térhetett vissza. Kiválása nem okozott zavart, a különbség még emberhátrányban is nőtt (27-21). A jugoszlávok elkeseredetten küzdötten, de Farkas vezérletével a magyarok egy ideig visszaverték a felzárkózási kísérleteket. Az átlövő még a rivális kettős létszámfölényénél is betalált!

Az utolsó tíz percben rengeteget hibázott a Mocsai-csapat, sorozatban négy gólt kapott, így lett 37-32-ről 37-36. Aztán a hajrá mégsem vált túlságosan izgalmassá, mert Sugár három ziccert is hárított.

A védelmek "katasztrófájának" tekinthető helyosztón megérdemelten győzött a két évvel ezelőtti Európa-bajnok a vb-bronzérmes ellen.