2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Nincs meg a nyolcadik: Győri ETO-Paks 0-0

Az ETO-nak most sem sikerült rekordot döntenie: hét győzelmet követően Koltaiék - akárcsak egy éve - most sem tudták megszerezni a nyolcadik sikert. A paksi pontosztozkodás igazságos.

MVM Paks - Győri ETO FC 0-0

10. forduló - játékvezető: Kassai Viktor. Asszisztensek: Erős Gábor, Ring György

Igazságos pontosztozkodás született Pakson: egy gyenge félidőt követően magasabb sebességbe kapcsoltak a csapatok, s pörgős, remek tempójú mérkőzést játszottak a második félidőben.

Az ETO-nak több helyzete akadt, de a paksiak is többször veszélytettek - ráadásul az utolsó 6-7 perc egyértelműen a hazaiaké volt -, így az 1-1 pontra, mindkét csapat rászolgált.

A Paks a Videoton után az ETO ellen is pontokat szerzett, míg a győri csapat továbbra is őrzi veretlenségét, igaz, a klubrekordot jelentő, sorozatban elért nyolcadik győzelmet most sem sikerült elérniük a Rába-parti zöld-fehéreknek.

Vége a mérkőzésnek.

92. perc - Takács is "besárgult" az utolsó másodpercekben. A meccs utolsó momentuma Éger fejese volt, de a labda a győri kapu fölé szállt.

91. perc - Jogos sárgát kapott Völgyi buktatásért Kassaitól. Amúgy rossz szavunk nem lehet a bíróra ennél az esetnél, hisz ha előnyszabályt ítélt volna Kassai, akkor könnyen bajba kerülhetett volna az ETO.

90. perc - Két perc hosszabbítás lesz.

88. perc - Bő 3-4 percük van a győrieknek, hogy a maguk javára döntsék el a meccset.

85. perc - "Kényelmesen" foghatott meg egy lassú paksi szabadrúgást Sztevanovics.

81. perc - Strestiket Mihai Dina váltja a győri csapatban.

80. perc - Varga ügyesen passzolt Pátkainak, aki 16-os vonalról célozta meg a paksi kaput, de Csernyánszki védte a győri lövést.

77. perc - Bori Gábor - szerencsére, gyorsan tegyük hozzá - elpuskázta a meccs eddigi legnagyobb helyzetét. A paksi játékos tisztán fejelhetett senkitől sem zavartatva a győri kapura, mire csúnyán az alapvonal irányába hagyta el a labda pályát.

76. perc - Varga kis túlzással kicselezte a fél paksi csapatot, majd elesett a 16-oson belül. Kassai nem ítélt 11-est, de nem is volt miért.

74. perc - Aleksidze pördítése egy paksi lábról szögletre pattant. A pontrúgás veszélytelen volt.

65. perc - Vayert és Tökölit is lecserélte a paksiak mestere: Kulcsár és Simon a két friss ember a pályán.

62. perc - Jó az öreg a háznál: Tököli varázslatosan vette maga elé a labdát sarokkal a 16-oson belül, majd kis híján átemelte a győri kapust. Tököli ezt követően 11-est reklamált, de Kassai nem látott szabálytalanságot.

Alig fél perccel később ismét próbára tette Tököli Sztevanovicsot: a kellemetlenül pattanó, pördített "lövést" a gólvonalon fogta meg a győri hálóőr.

60. perc - Végre komoly győri helyzet! Varga Roland öt méterről fejelt fölé; a fejes előtt Aleksidze ollózott próbált, ezzel talán kicsit megzavarta a fiatal győri támadót.

58. perc - Koltai Tamást lecserélte Pintér mester, így a győri játékos nagy sorozata megszakadt: az utóbbi hat mérkőzésen mindig gólt szerzett az ETO támadója, Pakson azonban ő is veszélytelen volt a hazaiak kapujára. Nemanja Andricnak fél órája van a bizonyításra.

56. perc - Veszélytelen paksi szöglet.

53. perc - Marek Strestik remek labdát kapott Pátkaitól, mire a cseh játékos az "égbe tüzelt" 10-11 méterről.

49. perc - Veszélyes paksi támadás: Zsók kapáslövését Sztevanovicsnak kellett védenie. A kipattanó labdára mozduló Vargával Lázok szabálytalankodott, mire sárgát kapott Kassaitól. A győri támadó sem úszta meg lap nélkül: ő reklamálásért "sárgult be" Kassainál.

48. perc - Varga Roland jól tüzelt bő 15-16 méterről Csernyánszki kapujára; körülbelül egy méterrel mehetett mellé. Varga messze a legaktívabb győri játékos, úgy is fogalmazhatunk, hogy benne érezzük leginkább a gólt az ETO játékosok közül.

47. perc - Ismét győri játékos a földön: most Takács Ákost kellett ápolni.

46. perc - Útjára indult a labda a második félidőben. Pintér Attila egyet cserélt: Svec helyett Aleksidze a pályán.

Vége az első félidőnek. Egy nem túl izgalmas, helyzetekben meglehetősen szegény találkozón ugyan többet birtokolja az ETO a labdát, de komoly gólszerzési lehetőséget egyelőre eddig nem sikerült kialakítani. Ahhoz, hogy összejöjjön a várva várt, sorozatban elért nyolcadik győzelem, ennél sokkal "ütősebb" produkcióra van szükség a második félidőben.

45. perc - Az első félidő utolsó perceiben kétszer is ápolni kellett győri játékost, így a széttördelt játékban komoly rohamot nem tudott indítani az ETO. A hosszabbítás két perc.

43. perc - Lipták passzolt Strestik felé, aki az alapvonal közeléből élesen középre rúgta a labdát, de Varga elől szögletre mentettek a paksi védők. A győri szöglet ígéretesen kanyarodott be, de az összes zöld-fehér játékos lemaradt a labdáról.

38. perc - Takács Ákos fejelte ki a labdát szögletre, de az egykori győri, Vayer pontrúgása nem okozott különösebb gondot a zöld-fehér védelemnek.

32. perc - Bő egy percen belül kétszer nem értették meg egymást a paksi támadók, így nem került veszélybe a győri kapu.

27. perc - Túl vagyunk az első 25. percen, ami egyben nagyszerű győri rekordot is jelent: Sasa Sztevanovics 400 perc óta nem kapott gólt.

Reméljük, a meccs végére az ETO történetének egy még fontosabb rekordját is sikerül a múltnak átadni: sorozatban nyolc NB I-es mérkőzést ugyanis még soha nem nyertek meg a győri zöld-fehérek.

26. perc - Lapos szögletkombináció után Varga Roland bombázott a paksi kapura. Bár fölé szállt a labda, jó kis próbálkozás volt.

26. perc - Újabb győri szöglet következik, egyértelműen fölényben játszik az ETO.

21. perc - A paksi kapus, Csernyánszki balettozott a levegőben, de a hazai szurkolók nem díjazták tapssal a produkciót. A hálóőr ügyetlenkedését Koltai Tamás kis híján kihasználta.

20. perc - Varga Roland szöglete érintés nélkül a kapufáról vágódott ki, majd a kipattanó labdát hiába tűzte rá az egyik győri játékos rögtön a paksi kapura, a paksiak kézzel blokkoltak - Kassai sípja azonban csendben maradt.

18. perc - Völgyi szöglete nem jelentett veszélyt a paksi kapura.

14. perc - A veterán Tökölit akarták kiugratni a paksiak az ETO kapuja előtt, de Takács Ákos könnyedén tisztázott.

12. perc - Mezőnyfölényben játszik az ETO, de ezt gólra eddig még nem sikerült váltani.

1. perc - A hazaiak kezdték a mérkőzést.

Győri ETO FC: 1 Sztevanovics - 15 Völgyi Dániel, 2 Takács Ákos, 16 Lipták Zoltán, 22 Svec Michael -
21 Strestik Marek, 17 Pátkai Máté, 24 Kamber Djordje, 14 Pilibaitis Linas - 29 Koltai Tamás,
11 Varga Roland. Vezetőedző: Pintér Attila.

MVM Paks: 24 Csernyánszki Norbert, 6 Sifter Tamás, 11 Vayer Gábor, 16 Heffler Tibor, 20 Lázok János, 21 Bori Gábor, 30 Szabó János, 33 Zsók József, 39 Bartha László, 55 Tököli Attila, 63 Éger László. Vezetőedző: Sivic Tomislav.

Rok Kronaveter derékbántalmak miatt kihagyja az ETO szombati Paks elleni találkozóját, rajta kívül Lazar Stanisic, Marko Dinjar és Nikola Trajkovic sem fog játszani az OTP Bank Liga 10. fordulójában.

A tervezett kezdőcsapat: Stevanovic - Svec, Takács, Lipták, Völgyi - Pátkai, Nicorec, Kamber - Koltai, Strestik, Varga.

Pintér Attila: "Mindig is egy szervezett csapat volt a Paks, amely tavaly bizonyított az Európa Ligában, és a múlt héten a Videoton ellen is megmutatta mire képes. Tisztában vagyunk a képességeikkel, de a sajátunkkal is. Annak ellenére, hogy több meghatározó játékosunk hiányozni fog a csapatból, természetesen győzni szeretnénk Pakson."

Forrás: eto.hu.

Továbbra is veretlen a Puskás Akadémia

A Puskás Akadémia csapata hazai környezetben rendkívül könnyedén, 4-0-ra nyert a Szigetszentmiklós… Tovább olvasom