2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 22°C Még több cikk.

Nincs már magyar csapat egyetlen európai kupában sem

A Budapest Honvéd és a Debreceni VSC is hazai vereséggel búcsúzott a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének második fordulójában, így a kontinentális kupasorozatok magyar csapatok nélkül folytatódnak.

A csütörtöki visszavágón a Honvéd 3-1-re kapott ki a szerb Vojvodinától, míg a Debrecen 3-0-ra a norvég Strömsgodsettől, így előbbi 1-5-ös, utóbbi 2-5-ös összesítéssel esett ki.

Ez azt jelenti, hogy augusztusban már nem lesz magyar csapat egyik európai kupában sem: a Videoton az EL-ben még az első körben búcsúzott a montenegrói Mladost Podgorica ellen, míg a Győri ETO FC kedden a Bajnokok Ligájában az izraeli Makkabi Tel-Avivval szemben vérzett el. A vonatkozó negatív rekord 2011-ben született, akkor a Paks utolsó állva maradt magyar együttesként az EL selejtezőjének 3. fordulójában, augusztus 3-án a skót Hearts ellenében búcsúzott.

A Budapest Honvéd hazai környezetben 3-1-re kikapott a szerb Vojvodina együttesétől a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójának csütörtöki visszavágóján, így kettős vereséggel, 1-5-ös összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó:
Budapest Honvéd-Vojvodina (szerb) 1-3 (1-2)

Bozsik Stadion, 3000 néző, v.: Studer (svájci)
Továbbjutott: a Vojvodina, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.
gólszerzők: Diarra (44.), illetve Bilbija (27.), Alivodic (41.), Vranjes (74.)
sárga lap: King (23.)

Budapest Honvéd: Kemenes - King, Lovric, Ignjatovic (Alcibiade, a szünetben), Baráth - Diarra, Zivanovic, Hidi - Kozma (Testardi, a szünetben), Délczeg, Diaby (Vernes, 66.)

Vojvodina: Delac - Vujicevic, Djuric, Trajkovic, Baric - Poletanovic, Radoja, Vranjes (Mitosevic, 88.) - Alivodic, Skuletic (Ilic, 85.), Bilbija (Kosovic, 79.)

A találkozó elején kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség, de a kapura egyik csapat sem volt igazán veszélyes. A félidő közepén aztán szinte a semmiből vezetést szerzett a vendég gárda, Kemenes röviden ütött ki egy beadást, Kozma pedig nem tudott felszabadítani, ezt pedig Bilbija használta ki és lőtte ki a bal alsó sarkot. A bekapott góltól megtört a Honvéd, a szerb rivális pedig növelte is előnyét, Alivodicnak egy gyors ellenakció végén csak az üres kapuba kellett passzolnia. A zúgolódó hazai közönségnek Diarra okozott némi örömet, a Honvéd támadója ballal elképesztően nagy gólt lőtt a félidő vége előtt.

A szünetben Marco Rossi kettőt is cserélt, de ettől sem javult fel a magyar bajnoki bronzérmes játéka, ráadásul a vendégek az első mérkőzésen is eredményes Vranjes révén növelték előnyüket. A Honvéd a második félidőben is hitehagyottan futballozott, az eredmény pedig már nem változott.

Debreceni VSC-Strömsgodset 0-3 (0-1)

Nyíregyháza, 9000 néző, v: Szpathasz (görög)
Továbbjutott.: Strömsgodset, 5-2-es összesítéssel.
gólszerző: Kovács (35.), Boateng (51.), Storflor (58.)
kiállítva: Storbaek (71.)
sárga lap: Trninic (32.), illetve Boateng (45.), Vilsvik (67.), Johansen (83.)

DVSC: Verpecz - Nagy Z. (Ferenczi, 76.), Máté P., Mészáros, Korhut - Trninic (Kulcsár, 57.), Zsidai - Czvitkovics (Volas, 57.), Se. Bouadla, Szakály P. - Sidibe

Strömsgodset: Kwarasey - Vilsvik, Horn, Storbaek, M. Hamoud - B. Boateng (Brenne, 85.), Johansen, Ibrahim (Sveen, 73.) - Storflor (Rönning, 73.), Kovács P., Wikheim

Nagy lendülettel kezdte a találkozót a Debrecen, amely az első 20 percben aktívan támadott, igazi gólhelyzetig azonban nem sikerült eljutnia. Ezután erőre kapott a norvég együttes, támadásban nagy erőket mozgósított, s 10 perccel a félidő lefújása előtt egy baloldalról a kapu elé ívelt szabadrúgás után magyar légiósa, Kovács Péter révén sikerült megszereznie a vezetést. A hazaiak ezt követően pontatlanul, sok hibával futballoztak, s a gólszerzési lehetőségek kialakításába is rendre hiba csúszott. A szünetre így egygólos norvég előnnyel vonultak a felek.

A Strömsgodset a második félidő első negyedórájában gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutás kérdését, mivel előbb Boateng volt eredményes egy újabb szabadrúgás után, majd Storflor távoli lövése pattant meg egy debreceni védőn, így Verpecznek nem volt esélye védeni. A folytatásban a Debrecen továbbra is pontatlanul játszott, nehézkesen vezette a támadásokat, igaz, Volas révén egyszer eltalálta a kapufát. Kondás Elemér tanítványai azt sem tudták kihasználni, hogy az ellenfél a 71. perctől emberhátrányban futballozott, így 2-5-ös összesítéssel elbúcsúztak a további küzdelmektől.

• 17. Fedayn 2013. július 28. 07:44
    „Nem a szurkolókat kéne büntetni,tiltani,üldözni hanem a futballistákat!”
  • 16. anuvuk 2013. július 27. 19:10
    „Viktor félek, hogy a magyar fociba beletörik a fogad!
    Ezek a játékosok, - tisztelet a kivételnek, nem érdemelnek egy fityinget sem, nem új stadiont!
    Elvesztegetett milliárdok a semmire......!”
  • 15. Valaki 2013. július 27. 08:19
    „Mi itt a mekklepetés? Csapatainkat minden évben rommá verik a külföldiek. :)))”
  • 14. ktl 2013. július 26. 15:11
    „8. AzIgazsagZsoldosa 2013.07.26. 09:06:
    Röhög rajtad a vakbelem :)”
  • 13. Primax 2013. július 26. 12:55
    „8. AzIgazsagZsoldosa !
    "...de hagyjuk már ezt a stadionépítési dumát.... Hogy jön ez ide és az, hogy gyerekek éheznek? Nincs összefüggés a dolgok között."
    Ez kettő - valóban nem szorosan összefüggő - tény :
    1. Nincs magyar labdarúgás, csak szánalmas vergődés van. Színvonaltalan nihil van. Nagyképűség van. Eredmény - pedig - nincs.
    2. Gyermekek százezreinek nem jut elég - és megfelelő minőségű - táplálék.
    De : ha a focit mindenekfelett imádó dicső kormányfőnk nem ölne - a közpénzekből - feleslegesen ennyi tízmilliárdot a stadionépítésekre - mert az ötlet gazdája minden bizonnyal ő maga - , akkor nagy valószínűséggel több jutna pl. szociális ellátásokra, étkeztetésre, gyermeküdültetésre, etc...
    Is.
    És sok egyébre is.”
  • 12. Csetneky 2013. július 26. 10:35
    „Legalább nem kell a hitvány bajnoki szereplést a nemzetközi menetelésre fogni.”
  • 11. pacalpöri 2013. július 26. 10:00
    „Nézzétek meg ezt a videót, aztán akkor tudtok igazából különbséget tenni mi is történik külföldön egy igazi klubnál!!!
    Sajnos a DRUKKER 3 nap múlva meghalt! :-(
  • 10. Jöttmentek 2013. július 26. 09:44
    „Az a baj, hogy ezekben a nyomorult csapatokban nagyrészt 5. kategóriás külföldi "labdarúgók" szerepelnek. Mindegyik "magyar" meccsen látszódott, hogy semmi kedvük ezeknek futballozni. Ezeket a labdarúgónak nevezett dolgozni nem akaró elemeket, külföldi vagy magyar tökmindegy, azonnal elküldeném a büdös fenébe és csak a saját nevelésekre szabadna építeni, ha lennének ilyenek..
    Sajnos azt kell látni, hogy a Mo-n futballal foglalkozó szakvezetőknek, menedzsereknek az az érdekük, hogy minél nagyobb játékostranszfert generáljanak félévente, így nekik az a biznisz, ha tökmindegy honnan, de minél több selejt mozog a klubok között, így biztosítva saját maguk megélhetését. Ez a 90-es évek eleje óta tart. Saját nevelésű tehetségek ennek köszönhetően nincsenek.”
  • 9. Mazzola 2013. július 26. 09:08
    „A Bp.-i honved jatszott a Nagy-Becskerek ellen 3000 nezö volt a mecsre kivancsi es a kispest 5:1 -es összesitesel
    kiesett. Ez mindent megmagyaraz.”
  • 8. AzIgazsagZsoldosa 2013. július 26. 09:06
    „Valóban gyalázatos, csapnivaló teljesítményt nyújtottak idén a magyar csapatok nemzetközi porondon, de hagyjuk már ezt a stadionépítési dumát. Úgy fest, a liberális média nagyon átmosta egyes emberek agyát. Hogy jön ez ide és az, hogy gyerekek éheznek? Nincs összefüggés a dolgok között.
    Igenis a labdarúgás szerethető, népszerű sport és mi magyarok ki vagyunk már éhezve a sikerre.
    Le kell ásni a gyökerekig, hogyan jutott idáig a magyar foci. Nagyon sok igazság van csikar hozzászólásában!”
  • 7. ktl 2013. július 26. 08:48
    „Nincs semmi baj a magyar focival! Két év múlva a Felcsút megnyeri a Bajnokok Ligáját és a Szuper Kupát is! 2/3-al megszavazva :D”
  • 6. Hyppolit 2013. július 26. 08:24
    „3. csikar, egyetértek annyival kiegészítve, hogy visszanézve a meccset, érezhető, hogy az ETO játékosainak nagy része nem is akart nyerni, eszük ágában sem volt. Teljesen érthető Tarsoly indultsága, most lehetett volna nyitni nemzetközi szinten. Nem lepődnék meg, ha a vezetőség a meccsen "tunnyogó/alibiző/harmatgyengén játszó/stb" játékosoktól a lehető leghamarabb megválna. Ugyani a csapatot a következőkben rájuk építeni egyértelműen nonszensz.”
  • 5. lompi 2013. július 26. 08:24
    „Láttam meccseket(ből), ameddig idegileg bírtam!! (GYALÁZATOS) Az ilyen fociért valóban teljesen felesleges 100 milliárdokat költeni stadionokra!”
  • 4. Primax 2013. július 26. 07:18
    „Július 25-én már nincs egyetlen magyar csapat sem a kupákban.
    Mindegy : a stadionok épülnek, közpénzek súlyos tízmilliárdjai szállnak el a semmibe.
    Mert ha valami ablakon kidobott pénz, akkor ez az.
    Erre nincs magyarázat, ezt a gyalázatos teljesítményt nem lehet megindokolni semmivel sem.
    Demagógiának tűnhet, de :
    Eközben gyermekek százezrei éheznek...szó szerint.
    Normálisak vagyunk ?”
  • 3. csikar 2013. július 26. 06:03
    „Nagyon sok szidást fogok kapni, de az ETO esett ki, igaz gyalázatos játékkal, a legerősebb ellenféllel szemben. A kinti meccsen az eredmény (nem a játék!) még elfogadható lenne, ha ez lett volna az első mérkőzés. Az első gól előtt Vargát lökték, a másodiknál Dinjart. Az összes magyar kupainduló technikailag, erőnlétileg, a gondolkodás gyorsaságában, akarati tényezőkben gyengébb volt ellenfelénél! A nálunk játszó szerbek, miért alibiznek a szerbiai szerbekhez képest? A közeg miatt! Az MLSZ hozzá nem értése miatt. A langyos pocsolya öröme miatt. Az edzőink szerencsétlenkedései miatt. A mindent belengő korrupció miatt. A játékvezetői kar megfelelési kényszerei miatt. Az akadémiáknak csúfolt játékostemetők miatt. Csányi és Vizi E. etikai hozzáállása miatt. A győri és szerbiai szurkolói megaláztatások elnézése miatt.”
  • 2. sorok_közt 2013. július 26. 00:24
    „mindegy nyomjuk a stadionépítésekre a milliárdokat. normális vidéken nem illenék ilyenkor lemondani az MLSZ vezetésének?”
  • 1. torrente07 2013. július 26. 00:22
    „Magyar foci, az mi? És még ezek pénzt kapnak ezért? Vicc!”