2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Nincs előny a visszavágóra: MTK-ETO FC 0-0

Gól nélküli döntetlent játszott az MTK otthonában a ETO FC a Magyar Kupában. A legjobb nyolc közé jutásról a győri visszavágó dönt.

MTK BUDAPEST - GYŐRI ETO FC 0-0
Labdarúgó Magyar Kupa, 5. forduló, 1. mérkőzés
V: Veizer R.

MTK: Szatmári - Vukadinovic, Szekeres, Sütő, Vadnai - Kanta, Vukmir, Ladányi - Könyves, Tischler (Eppel 76.p.), Szabó (Csiki 63.p.)

ETO: Sztevanovic – Fehér, Eugene, Sztanisic, Völgyi – Ceolin (Bougerra 46.p.), Pilibaitis, Ji-Paraná (Trajkovic 66.p.), Ganugrava – Copa, Aleksidze (Marinelli 74.p.)

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

83. perc: Copa léhetett ki a félpályától és egyedül vezethette rá Szatmárira a labdát, de lövését a kapus védte.

81. perc: Ganugrava kapott lapot.

80. perc: Vadnai került lesgyanús szituációban helyzetbe, de Stevanovic bravúrral lábbal hárított.

77. perc: Eugene kapott sárga lapot..

76. perc: MTK-csere. Tischler le, Eppel be.

74. perc: Újabb csere a zöld-fehéreknél. Marinelli állt be Aleksidze helyett.

66. perc: ETO-csere. Ji-Paranát váltja Trajkovic.

63. perc: Cserél az MTK. Csiki áll be Szabó helyére.

60. perc: Ji-Paraná is távoli bobmával próbálkozik. A brazil kapu fölé lőtt.

59. perc: Kanta lőtt fölé egy 28 méteres szabadrúgást.

56. perc: Egy szép támadás végén Aleksidze csúsztatott Ganugrava elé, aki 16 méterről kapu mellé lőtt.

48. perc: Aleksidze fejesét védte Szatmári.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt a szünetben az ETO, Ceolint Bouguerra váltotta.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Könyves léphetett ki ziccerben a védők közül. Egy az egyben vezette rá a labdát Stevanovicra, 10 méterről kapu mellé lőtt.

40. perc: Aleksidze lőtt mellé 18 méterről.

38. perc: Aleksidze kapott sárga lapot.

31. perc: Vadnai 20 méteres szabadrúgását védte Sztevanovic.

30. perc: Ismét Könyves került helyzetbe a tizenhatoson belül, de Eugene szerelte az MTK játékosát.

29. perc: Könyves lőtt 22 méterről középről kapura, de Sztevanovic ismét a helyén volt.

20. perc: Vukadinovic rúgta fel Völgyit. Sárga lap.

19. perc: Pilibaitis vállalt be egy távoli lövést, ami kapu mellé ment.

16. perc: Kanta kapta a meccs első sárga lapját.

13. perc: Könyves lőtt 18 méterről, de Sztevanovic könnyedén hárított.

11. perc: Völgyi lépet meg a bal oldalon, majd középre passzolt. Az érkező Ceolin elől a védők menteni tudtak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A továbbjutás két találkozón dől el, a visszavágókat december 10-én és 11-én rendezik.

A két csapat közös kupamúltja nem túl jelentős. Az 1989/90-es kiírásban az elődöntőbe jutásért mérkőzött az ETO és az MTK. Győrött Sallói góljával 1–0-ás hazai győzelem született, majd a pesti meccset is megnyerte az ETO, Sallói (2), Mörtel és Freppán góljaival 4–1-re győzött. Legközelebb 1999 decemberében találkozott a két klub, akkor a fővárosiak 1–0-ra nyertek a Rába partján és ezzel tovább is jutottak a nyolc közé. A 2006/2007-es évben az MTK kettős sikert aratott (3–1, 5–0) a tizenhat között, majd 2008/2009-ben Bajzát és Tokody góljaival először 2–1-re nyert az ETO, majd a visszavágón 2–2-t ért el – Böőr és Stark (11-esből) volt eredményes – és ezzel bejutott a kupa döntőjébe.

A jelenlegi bajnokságban már nagyobb csodának kellene történni, hogy Európa Liga-indulást érő helyen végezzen az ETO, így a zöld-fehéreknek a Magyar Kupában kell jól menetelniük, ha jövőre ismét a nemzetközi porondon akarnak szerepelni. Ebben az MTK jelenti az első jelentősebb akadályt. A kék-fehérek is bukdácsolnak a bajnokságban, így a párharcban korántsem legyőzhetetlenek.

Pintér Attila vezetőedző dolgát nehezíti, hogy Valentin Babic sebe műtét után elfertőződött, továbbra is Horvátországban kezelik, így a hátvéd visszatérése még várat magára.

A várható összeállítás: Radosavljevic – Fehér, Djordjevic, Sztanisic, Völgyi – Ceolin, Pilibaitis, Briondes, Marinelli – Koltai, Bouguerra.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, további mai mérkőzések: Eger (III. osztályú)–Bp. Honvéd, 13.30 ó, Pápa–Újpest FC, 17 ó, Videoton FC–Haladás, 18 ó.

• 9. annobon 2010. november 10. 08:31
    „A legjobb nyolc közé jutás? Az ETO tényleg a legjobb nyolc csapat közé tartozik???”
  • 8. kiseto 2010. november 10. 08:00
    „Viszlát Attila Ön a leggyengébb láncszem!!!!!!!!!!!!!”
  • 7. Dr.Corolla 2010. november 09. 22:51
    „...egyre rosszabb.ki kéne már dobni a buflákot!”
  • 6. gólkirály 2010. november 09. 21:23
    „Sajnos, ez valóban nulla...”
  • 5. pörkölt 2010. november 09. 20:03
    „1 db ziccerünk volt, **** Copa azt is sikeresen kihagyta...Köszönjük Szasának, hogy nem lett sima 2-0 !”
  • 4. passuth 2010. november 09. 19:15
    „Végül is,nem kaptunk ki,Pintér fellélegezhet,meg többen se lesznek itthoni meccsen,azért hajrá ETO,lesz még jobb is,talán,valamikor,focistákkal”
  • 3. peti48 2010. november 09. 18:54