2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Nézze meg Aleksidze Siófoknak lőtt győztes gólját - videó

Siófokon is egy góllal győzött az ETO. Négy meccs után is 100 százalékos a csapat. Íme Rati Aleksidze győztes találata.

BFC Siófok - Győri ETO FC 0-1 (0-1)
Siófok, 4000 néző, V: Szilasi
gólszerző: Aleksidze (26.)
sárga lap: Farkas J. (67.), illetve Völgyi (16.)

Siófok: Mester - Kiss Zs., Lengyel, Fehér Zs., Fejes - Haraszti, Tusori, Kecskés (Lattenstein 75.), Melczer (Rebryk 62.) - Huszák - Farkas J. (Horváth B. 86.)

Győri ETO FC: Sztevanovic - Babic, Djordjevic, Fehér Z., Völgyi - Pilibaitis - Koltai, Trajkovic (Windecker 82.), Ji-Paraná (Kiss M. 67.), Dinjar - Simon A. (Aleksidze 15.)

Az eddigi három bajnokiján egyetlen gólt kapó Győr, ezúttal is alaposan megszervezte védekezését, a hazaiak helyzetbe sem kerültek, míg a vendégek Lengyel hibája után Aleksidze révén előnyhöz jutottak. A támadó igazi Siófok-specialista, az elmúlt szezonban is kétszer betalált a balatoni kapuba, ami hat pontot ért csapatának.

A 2. félidőben is a győriek akarata érvényesült, a hazaiak a folytatásban sem tudtak ziccert kialakítani, így biztos győri siker született, immár negyedszer ebben a szezonban.

A meccs embere: Rati Aleksidze

A Győri ETO legjobbja a győztes gólt szerző grúz csatár volt.
"Nem volt a legmagasabb színvonalú mérkőzés, a mi csapatunk ennél jobb játékra is képes – kezdte Rati Aleksidze. - A három pont megszerzése volt azonban a legfontosabb és ez sikerült is. A gólomon kívül is volt több ziccerünk, de azok sajnos kimaradtak."

A mérkőzés képének alakulásában jelentős szerepet játszott Aleksidze pályára lépése és az, hogy nem sokkal később gólt szerzett.

"A gól előtt Koltai Tomival megcsináltuk, amit kellett, gyorsan kényszerítőztünk – folytatja Aleksidze. – Amikor visszakaptam a labdát, már láttam, hogy hol áll a kapus és csak arra figyeltem, hogy elrúgjam mellette a labdát. A saját teljesítményemet nem szívesen értékelem, azt majd megteszi a vezetőedző a szerdai videózás után."

Az ETO-t szokatlanul sok szurkoló buzdította a mérkőzésen.

"Az egész csapatnak és személy szerint nekem is nagyon jólesett, hogy ilyen sok szurkoló volt ránk kíváncsi. Szurkoló nélkül nincs futball. Remélem, hogy a legközelebbi találkozón, a Vasas ellen még többen biztatnak majd bennünket."

Ifj. Mihalecz István: - Ennél sokkal, de sokkal többet kell nyújtani. Teljesen veszélytelenek voltunk, a Győr egyszerűen levédekezte a meccset. Zsinórban harmadszorra „szúrt ki" velünk Aleksidze.

Csertői Aurél: - Akár több góllal is nyerhettünk volna, hiszen végig kézben tartottuk a mérkőzést. Elégedett vagyok azzal, hogy a Siófok csak pontrúgásokkal tudott veszélyt teremteni. Nekünk a gól után is voltak helyzeteink, a második félidőben két meccslabdát is rontottunk. Nagyon örülök, hogy ilyen sok szurkoló eljött Siófokra, csak a győzelmek tudják meghozni az összhangot, ami kell a csapat és a szurkolók között.

92. perc
: Vége a mérkőzésnek! Szép volt fiúk!

90. perc: Kettő percet hosszabbít Szilasi játékvezető.

86. perc: Horváth B. állt be Farkas helyére.

81. perc: Trajkovic hagyta el a pályát, helyette Windecker állt be.

75. perc: Kecskést váltja Lattenstein a hazai csapatban.

69. perc: Dinjar szögletét Pilibaitis csúsztatta fölé.

Az nso.hu írja: időközben újabb szurkolók érkeztek a stadionba, nagyjából 3500-an lehetnek most a Révész Géza utcai stadionban.

66. perc: Farkas kapott sárga lapot, a tizenhatoson belül dobta fel magát.

64. perc: Haraszti lőtt 25 méterről jóval a kapu fölé egy szabadrúgást.

62. perc: Melczer le, Rebryk be.

67. perc: Kiss Máté állt be Ji-Paraná helyett.

52. perc: Dinjar 12 méterről próbálkozott, de szöglet lett a lövésből.

46. perc: az ETO kezdta a második félidőt.

45+2. perc: Vége az első játékrésznek...

45. perc: két perc a hosszabbítás.

40. perc: Haraszti átadását Tusori 14 méterről mellé rúgta.

32. perc: Alekszidze szerzett labdát a tizenhatos előterében majd 14 méterről lőtt, a lövés fölé szállt.

Az nso.hu azt is tudja, hogy amikor legutóbb Siófokon csapott össze egymással a két együttes az NB I-ben, akkor a Győr Alekszidze 20. percben szerzett góljával nyert 1–0-ra.

30. perc: Farkas vezetgette a labdát, amjd 27 méterről kapura lőtt, gyenge.

26. perc: vezet az ETO! Aleksidze és Koltai szerzett labdát a kezdőkörben, majd két jó passz után Koltai a grúz elé tálalt, aki 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0-1

Aleksidze beállt és azonnal gólt lőtt. Vezet az ETO. 0-1

Az nso.hu szerint a 25. percben a labdabirtoklás aránya 50-50 százalék.

21. perc: egy jobb oldali beadás után Trajkovics tekert a kapu mellé.

16. perc: Völgyi már a meccs elején sárgát kapott.

15. perc:
egyből egy kényszerű csere: Simon sérült meg, helyére Aleksidze állt be.

13. perc: Ji-Paraná 22 méterről ballal végzett el egy szabadrúgást. A labda nem sokkal a bal sarok mellett hagyta el a pályát.

A Győr három forduló után még hibátalan az NB I 2011–2012-es pontvadászatában: a Honvédot 2–1-re, az Újpestet és a Haladást pedig 1–0-ra verte Csertői Aurél gárdája.

12. perc: Ji-Paraná tekert centikkel a bal felső mellé egy szabadrúgást 25 méterről.

9. perc: Melczer szögletét Sztevanovic magabiztosan húzta le.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! A sárga mezben és kék nadrágban szereplő hazaiak indították útjára a labdát, a mieink talpig fehérben játszanak.

Közvetítésünk az eto.hu segítségével.

Siófok: Mester Tamás, Fehér Zsolt, Fejes András, Melczer Vilmos, Tusori Richárd, Farkas János, Kecskés Tamás, Lengyel Dániel, Huszák Tamás, Haraszti Zsolt, Kiss Zsolt.

Győri ETO FC: Stevanovic Sasa, Dinjar Marko, Fehér Zoltán, Pilibaitis Linas, Nikola Trajkovic, Völgyi Dániel, Ji-Paraná, Simon András, Babic Valentin, Djordjevic Vladimir, Koltai Tamás

A zöld-fehérek eddig százszázalékos teljesítményt nyújtottak az idei bajnokságban és nagy esély van rá, hogy este már négy győzelem áll majd a táblázaton az ETO neve mellett.

Az dicséretes, hogy a háromszor kilencven perc alatt mind össze egy gólt kapott az ETO, azt is az első fordulóban Kispesten.

A két hazai meccset sikerült 1–0-val és összesen hat ponttal "lehozni". A további előrelépéshez azonban csiszolni kell a csapat támadójátékán. Az eddig preferált játékoso közül Ji-Paraná és Trajkovic kevés veszélyt jelentett az ellenfelek kapujára, Simon és Koltai is gólképtelen maradt, noha nekik több lehetőségük is volt. Dudás viszont ott folytatta, ahol tavasszal abbahagyta: lendületes, harcos és eredményes is.

Ő azonban az elmúlt mérkőzésen a Haladás ellen térdsérülést szenvedett és mintegy két hétig nem állhat Csertői Aurél rendelkezésére. Helyette Dinjar kap kezdőként bizalmat; ő tavaly a Csertői-érában gyakran volt eredményes, idén pedig a Honvéd ellen szerzett győztes gólt.

A Siófok csak két meccset játszott ebben a bajnokságban: az elmúlt fordulóban hazai pályán legyőzte a bukdácsoló Újpestet, előtte pedig kikapott Pápán. A tavalyi bajnokságban mindkét alkalommal az ETO nyerte a két csapat párharcát, mindkétszer 1-0-ra nyert és Győrött, valamint Siófokon is Aleksidze talált a kapuba. "Látatlanban" ezt az eredményt most is elfogadnák az ETO szurkolói.

• 20. Száraz József 2011. augusztus 08. 15:42
    „Szép volt fiúk! Jó érzés volt győriként jelen lenni a mérkőzésen,hisz szinte hazai pályát biztosítottunk a remek szurkolással. Ideje lenne otthon is együtt buzdítani a csapatot,mint a régi szép időkben! Reméljük a Vasas ellen már egy helyen lesz elhelyezve a szurkolótábor,mert most is bebizonyosodott,hogy így sokkal hatékonyabbak vagyunk! Hajrá Győr!!!!”
  • 19. csikar 2011. augusztus 08. 15:07
    „17. Az ETO a Honvédot verte idegenben 2:1-re, azóta a Honvéd háromszor győzött és 12 gólt rúgott.Magyarul az egy rangadó volt, csak nem tudtuk.”
  • 18. Contar 2011. augusztus 08. 12:39
    „17.!
    Ez érvényes a másik két 100%-os csapatra is!”
  • 17. enéh 2011. augusztus 08. 12:10
    „100 %??? Ha nem tévedek, még csak a tabella alján álló csapatokkal játszottak.”
  • 16. csoki71 2011. augusztus 08. 10:55
    „Puskás is megmondta " Kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci" Bízom benn , hogy az AUDI megjelenése most már motiválja őket és kezdik félteni a jövőjüket!. Azért kellene egy jó csatár és pár jó játékos az irányító poszton. Bízom benne, hogy rövid időn belül olyan ütőképes csapatot tudnak összerakni mint a kézis lányok!!!!”
  • 15. Contar 2011. augusztus 08. 10:24
    „Tudja valaki, hogy Ákos mért nem játszott? Azok után, hogy az előző fordulóban a mérkőzés legjobbjának tartotta Nyilasi Tibor, csak sérülés lehet a magyarázat!”
  • 14. dogosrobi 2011. augusztus 07. 16:36
    „Rég láttam ennyi szurkolot öröm volt nézni az öszefoglalot remélem ennyien lesznek továbbra is http://www.eto.hu/hir/3360/video_siofok_-_eto_osszefoglalo/”
  • 8. cerike 2011. augusztus 06. 20:53
    „hehehhehehehehehhehehehehehehehheheheheh:)hajrá etoooooooooooooooooooooo:)szeretnék europaliga selejtezöre menni:)”
  • 7. panka2 2011. augusztus 06. 20:43
    „ma nekünk süt a nap az esti fény, és nyerni fogunk és lubickolni a Balatonban mint a hal a vízben, és kifogjuk a három pontot!
    Kár, hogy nem tudok ott lenni. Hajrá Győr!”
  • 6. burus76 2011. augusztus 06. 20:00
    „Hajrá ETO!”
  • 5. dogosrobi 2011. augusztus 06. 15:47
    „1:3 Hajrá ETO!!!!!!!!!”
  • 4. dogosrobi 2011. augusztus 06. 15:41
    „Adja valamelyik tv? nem tudja valaki elmenék siofokra de bevan állva a derekam”

Asztalitenisz: extraligában a Győri Elektromos

Kiegyensúlyozott teljesítménnyel, egy pont veszteséggel, veretlenül végzett a Nemzeti Bajnokság első… Tovább olvasom