2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Nevezési rekord és pályacsúcs

Harmadik alkalommal rajtolt el a Győr–Lipót futóverseny mezőnye a hétvégén. Az időjárás az idei évben végre nyári arcát is mutatta.
 Megdőlt a nevezési rekord, és kitűnő időeredmények születtek. A férfiak mezőnyében Kovács Tamás (VEDAC), a hölgyeknél Kálovics Anikó (Zalaszám-ZAC) diadalmaskodott, mindketten új pályacsúcsot futottak. Mindkét győztes ezzel a viadallal hangolódott a londoni olimpiára, ahol képviselik Magyarországot a maratoni mezőnyben.

A háromfős váltók közül a Vasas, illetve a MAC futóiból álló csapatok remekeltek. Az amatőrök mezőnyében voltak ismert győri sportemberek. Motzer Melinda kyokushin karate Európa-bajnok a teljes távot teljesítette, míg az egykori evezős olimpikon Mitring Gábor váltóban futott kilencéves kisfiával, Petivel, aki az egész verseny legfiatalabb indulója volt.
Az idei évben az esemény a Spar Budapest Maraton felkészülési versenye, ennek köszönhetően az ország minden részéből érkeztek résztvevők. Már külföldre is eljutott az esemény híre, lengyel, cseh és szlovák futók jöttek. A szigetközi településeken nagy sikere volt a versenynek, s a helyiek mindenhol frissítőkkel várták a futókat. A cél a lipóti élményfürdőben volt, ahol a verseny után egy kellemes fürdőzéssel regenerálódhattak a beérkezők.

Végeredmény. Egyéni 27 km, férfiak: 1. Kovács Tamás (VEDAC) 1:25.35, 2. Józsa Gábor (MAC) 1:28.33, 3. Szabó Gábor (Sashegyi Gepárdok) 1:34.58. Nők: 1. Kálovics Anikó (Zalaszám-ZAC) 1:44.23, 2. Árus-Kovács Zsuzsa (Futóbarátok Győr) 1:58.16, 3. Vajda Zsuzsa (MAC) 1:58.59. Váltó 27 km, férfiak: 1. Gyurinak Sört 1:33.01, 2. Három100 1:38.19, 3. Behame SK 2 1:41.34. Nők: MAC Lányok 1:50.32, 2. Csütörtök 2:00.06, 3. Ketten 2:19.16.