2017. 04. 27. csütörtök - Zita 8°C | 19°C Még több cikk.

Nemzetközi motokrosszversenyt rendeztek Pannonhalmán

Motorsport - Hétvégén rendezte első nemzetközi motokrosszversenyét Pannonhalmán a Real Motorcentrum Motorsport Egyesület. Az első napon az időjárás kissé szelessé és hűvössé vált, ami megtréfálta a versenyzőket és a szerelőket is. Az öt-hat fokkal hidegebb idő miatt át kellett állítani a motorokat.
A délelőtti edzésen csuklótörés miatt a mentő is kivonult a helyszínre, szerencsére több baleset nem történt.
A futamokra a pálya állapota is tökéletes lett, s nem maradt el a hazai siker sem. A quad kategóriában a Real Motor versenyzője, Papp Tamás mindkét futamát magabiztosan nyerte, így felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Másnap már ragyogó napsütés és szélmentes, igaz, kissé  hűvös idő várta a versenyzőket. Mindegyik kategóriában rekordszámú nevezés érkezett (összesen 160-an szálltak nyeregbe).

Az amatőr meghívásos kategóriában a realos Fekete Szilárd a második helyet szerezte meg.
A 85 köbcentisek versenye, az amatőr csapatbajnokság és a profi nyílt nemzetközi csapatbajnokság futama egyaránt látványos, színvonalas csatákat hozott. Nem volt ritka a test test elleni küzdelem sem.