2018. 04. 26. csütörtök - Ervin 13°C | 24°C Még több cikk.

Németh Virág duplázott

Németh Virág nyerte az egyes küzdelmeit az Erste Women’s Open elnevezésű női tenisztornán.

A pénteken Borsányi Csillával párosban bajnok Németh Virág nyerte az egyes küzdelmeit az Erste Women’s Open elnevezésű női tenisztorna-sorozat második, 10 ezer dollár összdíjazású győri versenyén.

A Győri Teniszcentrumban rendezett nemzetközi verseny páros döntőjét a Borsányi Csilla, Németh Virág kettős nyerte meg. A magyar duó az első körben a szintén magyar Birkás–Kiss párost fektette két vállra, majd a brazil Tavaresszel együtt induló Marosit is legyőzte. A döntőben Borsányiék simán, két szettben verték szlovák ellenfelüket.

Egyéniben a verseny második kiemeltje, Németh Virág diadalmaskodott. Németh a főtáblán először Suhajdát és Borsányit, majd a brit Stoopot búcsúztatta. A döntőbe jutásért a verseny első állomásán legjobbnak bizonyuló Marosival találkozott. Őt is legyőzte, majd a fináléban mondhatni simán verte a harmadik kiemelt román ellenfelét.
Eredmények, páros, döntő:  Borsányi Csilla, Németh Virág–Nikola Vajodva, Patricia Veresova  (szlovák) 6:4, 6:4. Egyes, döntő: Németh Virág–Antonia-Xenia Tout (román) 6:2, 6:3.
A sorozat harmadik versenyét szeptemberben rendezik, a helyszín még bizonytalan.