2018. 01. 20. szombat - Fábián, Sebestyén -4°C | 6°C Még több cikk.

Nem tudta ledolgozni a hátrányát a Chelsea

FC Porto–Monaco mérkőzés lesz május 26-án Gelsenkirchenben a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjében, miután tegnap a Chelsea hiába dolgozta le kétgólos hátrányát, végül elbukott a Morientes vezette Monaco ellen.
Ugyanaz volt a szereposztás a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóin, mint az első mérkőzéseken. A Porto és a Deportivo La Coruńa nézhetetlen, unalmas, helyzetek nélküli meccset játszott, 180 perc alatt egy tizenegyes volt a termés, igaz, Derlei lövése tizenhét évi szünet után döntőt ért a portugál bajnoknak. Bezzeg a Chelsea és a Monaco. Már Monte-Carlóban is iparkodott a két csapat, végül 3–1-re nyert a Monaco.

Néha a hátrány nem is hátrány, legalábbis a londoniak elsöprő játékkal kezdték a visszavágót, s ez élvezhető meccset jelentett. Az angolok beszorították a vendégeket, s a 22. percben a dán Grönkjaer egy látványos lövéssel meg is szerezte nekik a vezetést. Lelkes ünneplés kezdődött, pedig volt még egy gólnyi előnye a Monacónak, s lehetett volna megint kettő, ha Morientes lövése nem a kapufán landol. Egy pillanatra megilletődtek a Chelsea játékosai, addig talán eszükbe sem jutott, hogy gólt is kaphatnak. A meghökkenés persze csak percekig tartott, aztán megint folytatódott a rohanás.

Gólhelyzetben nem volt hiány, Gudjohnsen a felső lécre fejelt, Morientes centikkel mellé lőtt, Lampard lövését Roma védte. Aztán az újabb párharcot már az angol nyerte, a jobb sarokba rúgta a labdát, azaz a 44. percben már a Chelsea állt továbbjutásra. Örült is az állását féltő edző, Claudio Ranieri. De nem sokáig, az első félidő hosszabbításában megint jött a szokásos kontra meg Morientes, a Real Madridtól kikölcsönzött csatár fejese a kapufáról csapattársa, Ibarra kezére, testére, majd a kapuba pattant (2–1).

A svéd Frisk megadta a gólt, a Chelsea pedig magát. Hiába rohamozott, Morientes újabb villanása eldöntötte a továbbjutást: a 60. percben Bernardival kényszerítőzött, aztán Cudicini lába között a kapuba vágta a labdát. A Chelsea-nek már hármat kellett volna rúgnia a továbbjutáshoz, de egyet sem tudott. És szegény Ranieri is vélhetően az utolsókat rúgja.

Chelsea–Monaco 2–2 (2–1)
Gólok: Grönkjaer (22.), Lampard (44.), illetve Ibarra (45.), Morientes (60.).

Továbbjutott a Monaco 5–3-mal.

Kiszenvedett győri siker

A vendég Békés kezdett lendületesebben, ami részben érthető is, mert számukra most már minden egyes… Tovább olvasom