2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Nem sikerült legyőzni a görögöket

Labdarúgás - A magyar csapat mindent megtett az Európa-bajnok görögök elleni mérkőzésén, azonban az utolsó EB-selejtezőn alul maradt. Mi szereztük meg a vezetést a később a meccs legjobbjának választott Buzsáky révén, de végül a címvédő görögök nyertek 2-1-re.
Magyarország-Görögország 1-2 (1-1)
Európa-bajnoki selejtező mérkőzés, C csoport, Budapest
Gsz.: Buzsáky (8. p.), ill Vanczák (22. p., öngól) és Baszinasz (55. p, 11-esből)

Remekül kezdett a magyar csapat, már az első támadással meglepték a görögöket, Priskin veszélyeztetett. A 8. percben Buzsáky lövése pattant meg Kacuraniszon, a kapus már tehetetlen volt (1-0). A gól után felélénkültek a görögök és nyomás alatt tartották a kapunkat. A 22. percben Vanczák próbált menteni, fejese viszont sajnos a kapunkban kötött ki (1-1). Az első félidőben még adódott helyzet mindkét csapat előtt, gól azonban nem született. A félidő végén Halmosi törhetett volna kapura, azonban lest jelzett a partjelző - tévesen.

A második félidőben is nagy elánnal kezdtünk, a félidő elején a csereként beállt Nikopolidisznek kellett nagyot védenie Hajnal lövése után. Az 55. percben Fülöp szabálytalanul állította meg Gekaszt, a megítélt büntetőt Baszinasz értékesítette (1-2). A magyar csapat ezután mindent megtett az egyenlítésért, a fölényünket azonban nem sikerült gólra váltani.