2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Nem sikerült az itthoni előnyszerzés

A Graboplast-ETO női kézilabdacsapata 27–27-re végzett a dán Viborg gárdájával az EHF-kupa első felvonásán. A zöld-fehéreknek tehát nem sikerült előnyt szerezniük a jövő hét végén sorra kerülő dániai visszavágóra.

Igencsak megijedtek szombaton a Graboplast-ETO háza táján, a délelőtti edzésen ugyanis megsérült Görbicz Anita. A győriek irányítója rálépett társa lábára, s kiment a bokája. Vanyus Attila klubelnök attól tartott, hogy nem is tud majd játszani Görbicz a döntő első mérkőzésén.

Ennyire szerencsére nem volt súlyos a sérülés, így a válogatott játékos vállalni tudta a játékot. Óriási hangorkánban kezdődött a mérkőzés, a győri szurkolók hangja mellett a majdnem egyszektornyi dán tábor buzdítása is megfelelő hangulatot adott a kupadöntőhöz, mely győri szempontból rémálomszerűen kezdődött.

A Graboplast- ETO az első percekben csak elvétve tudta megfogni a dán játékosokat – különösen a beállós Assink semlegesítése okozott nehézségeket –, s ezt kihasználva a Viborg 6–1-re elhúzott. Az amúgy is ideges győriek ezután még jobban kapkodtak, s csak nagyon lassan nyugodtak meg a kedélyek. Róth Kálmán időkéréssel próbálta oldani a feszültséget, na meg persze felhívni a figyelmet a védekezésben és támadásban elkövetett hibákra.

Az edzői intelmek hatottak is, s szép lassan felzárkózott a Graboplast-ETO (6–8). Ezután az ellenfél szakvezetője kért időt, de a lényeg nem változott, két-három gólos előnyét őrizte a Viborg, mert amikor megvolt a lehetőség az egyenlítésre, rendre rossz megoldást választottak a győri lányok.

Ráadásul a kimaradt ziccerekből többnyire le tudta indítani a győrieket a Viborg, így szinte percenként kezdhettek mindent elölről a zöld-fehérek. A 26. percben Dokic góljával azért sikerült döntetlenre hozni az eredményt (12–12), a vezetést viszont nem tudták átvenni Görbiczék. A szünetben éppen arról be szélgettek a szurkolók, hogy döntő lehet, hogy a lélektani szempontból fontos vezetést mikor veszi át a gárda.

Nos, rögtön a második félidő első támadása végén előnybe került a Graboplast-ETO, ám a várt eredményt ez sem hozta meg, mert továbbra is rengeteg volt a hiba. Fordított is a dán bajnok, s a forgatókönyv kísértetiesen hasonlított az első harminc percben látotthoz: mikor esély volt az egyenlítésre, megremegett egy győri kéz.

Főleg a hét métereseknél volt szembeötlő Mehlmannék idegessége. Hétből csupán hármat tudtak értékesíteni a hazaiak. Vészesen fogyott az idő, s a győriek számára egyre távolabb került a megnyugtató előny megszerzésének lehetősége, sőt, az idő múlásával már az tűnt elérhető célnak, hogy legalább ne hátrányból induljon a visszavágó. Nos, ezt a minimális tervet végül sikerült teljesítenie a Graboplast-ETO-nak. Mindettől függetlenül a párharc még nincs lefutva, de a vasárnapi visszavágón minden csapatrészben jobb teljesítményre lesz szükség az álmok beteljesüléséhez. Vérten Orsolya góljai is hiányoztak a jobb eredményhez.