2017. 10. 22. vasárnap - Előd 9°C | 14°C Még több cikk.

Nem sikerült a kijutás a thaiföldi világbajnokságra

Válogatottunk mintegy 4000 fanatikus szerb szurkoló előtt 6:1 arányú vereséget szenvedett és így 6: 2-es összesítéssel Szerbia jutott ki a thaiföldi világbajnokságra.
A magyar futsal válogatott minden megilletődöttség nélkül kezdte a mérkőzést. Harnisch a 40-ik másodpercben már a kapussal állt szemben, azonban emelését Aksentejevic bravúrral tolta szögletre. Nyolc percen keresztül mezőnyjáték folyt a pályán, lövések mindkét oldalon, de a hálók meg sem rezdültek. A 9-ik percben egy rossz védekezés következtében Prsic sakk-matt helyzetben lőtt a hálóba és ezzel egalizálta Szerbia egygólos hátrányát.

A következő 6 percben a két hatos között folyt a játék, egyik kapu sem forgott veszélyben, mígnem elérkezett a mérkőzés 15-ik perce, amikortól válogatottunk 45 másodperc alatt elkövetett két helyezkedési hibát. Ezeket kihasználva Szerbia már 3: 0-ra vezetett. Nem volt mit tenni, most már gólt kellett lőni a továbbjutáshoz. Először Nagy Tamás szabadrúgása csattant a kapufán, majd Gyurcsányi lövését a kapus tolta a keresztlécre. Érett a magyar gól, azonban az első félidő lefújása előtt 20 másodperccel egy szerb kontra következett és 4:0-al vonultak az öltözőbe a csapatok.

Fordulás után gyors ötödik gól, és fesztivál hangulat töltötte be a csarnokot. A magyar válogatott még megpróbálkozott az 5:4 elleni játékkal, amiből Lódi Tamás lőtte a becsület gólunkat. Majd két perces emberelőnybe kerültünk, de kihasználni a lehetőséget már nem tudtuk.

Összességében a második mérkőzésen mutatott öt perces jó játékának köszönhetően nyert a szerb válogatott, és így először jutott ki a világbajnokságra.

Összeállítások:

Szerbia: Miodrag Aksentijević- Aleksandar ®ivanović, Bojan Pavicevic, Mladen Kocic, Slobadan Rajcevic,
(Vladimir Milosavic,Slobodan Janjic, Marko Prsic ,Vladimir Lazic, Dragan Djordevic, Vidan Bojovic)

Magyarország: Balázs Zoltán- Németh Péter, Gyurcsányi Zsolt, Harnisch Ákos, Dróth Zoltán (Tóth Szabolcs, Nagy Tamás, Trencsényi János, Lovass Róbert, Rábl János, Lódi Tamás)

Góllövők: Marko Prsic 9' 04", 19' 45" , Slobadan Rajcevic 14' 55", 20' 32, Slobodan Janjic 15' 45", Aleksandar ®ivanović 30' 47" illetve Lódi Tamás 35' 01"

Férfi kosárlabda MK: negyedszer aranyérmes a Szolnok

A címvédő és házigazda Szolnok fennállása során negyedszer nyerte meg a férfi kosárlabda Magyar… Tovább olvasom