2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Nem sikerült a focibravúr

Debrecenben 3–0-ra nyert a bajnok DVSC, így összesítésben 5–4-gyel megnyerte a szuperkupát.

Debrecen - Matáv Sopron 3-0

Nem sikerült a bravúr, Debrecenben 3–0-ra nyert a bajnok DVSC, így összesítésben 5–4-gyel megnyerte a szuperkupát az FC Sopron ellen. Csank János együttese a bajnokcsapat „katlanjában" 30 percig stílusosan, szervezetten futballozott. A 31. percben egy szerencsés góllal vezetést szerzett a Debrecen, két perc múlva Sándor Tamás talált a soproni kapuba. A második félidőben egyértelműen jobb volt a hazai csapat, és összességében a Debrecen megérdemelten nyerte meg a szuperkupát.

9. p: Horváth A. tálalt a balösszekötő helyén Cotan elé, akinek 25 méteres, jobb sarokra tartó lövését biztosan védte Csernyánszki.
13. p: Halmosi jobbról beívelt szöglete után a soproni kaputól 6 méterre Sándor zavartalanul ugorhatott fel fejelni és a labda mintegy fél méterrel vágódott a soproni kapu fölé.

24. p: Nikolov szerzett labdát, Kerekeshez játszott, aki középre passzolt Bogdanovicshoz. A csatár pazar mozdulattal a továbbrobogó Kerekest hozta játékba, aki 5 méterre a soproni kaputól elesett.
31. p: Szatmári ívelte előre a labdát, ami Kerekes hátára pattant, ez megzavarta Costisort, Kerekes előretört és 16 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0.

34. p: Bogdanovic kapott labdát a jobb oldalon, befelé cselezett, majd Kerekeshez passzolt. Ő továbbtolta a labdát az érkező Sándor elé, aki 14 méterről jobbal a bal felső sarokba csavart. 2–0.
44. p: Sándor ívelt be szabadrúgást balról, a labda keresztbe elsuhant a soproni kapu előtt úgy, hogy a túloldalról érkező Éger a jobb kapufánál egy gondolattal maradt le róla.

55. p: Madar ívelt be egy szögletet, a labda átszállt a túloldalra és Máté félfordulattal a soproni kapuba helyezett. 3–0.
58. p: Sándor kapott remek labdát Bogdanovictól, ügyesen tisztára játszotta magát, majd középre adott és az új szerzemény Brnovic négy méterről a soproni kapuba fejelt, lesről.

60. p: Brnovic ugratta ki a középen kilépő Bogdanovicot, akinek óriási helyzetből leadott lövése a kapujából kiinduló Horváth elől vágódott a mezőnybe.

90. p: Sifter ugratta ki Sirát, aki egyedül tört kapura, ám 12 méterről leadott lövése a kiinduló Csernyánszkiról vágódott a mezőnybe.
Amint az várható volt, azonnal támadólag lépett fel a bajnokcsapat. Supka Attila több helyen is változtatott az első mérkőzéshez képest, ám ennek ellenére hiába futballozott mezőnyfölényben a Debrecen, jól zárt a soproni védelem. Ráadásul az első kapura lövés is a vendégek nevéhez fűződött, viszont ez felébresztette a játékosokat. Fokozódott a nyomás a soproni kapu irányába, Halmosi révén ekkor már a bal oldalon többször is a vendégvédelem mögé kerültek a hazaiak.

A hazai fölény jó fél óra elteltével érett góllá. Egy szerencsés találattal vezetést szerzett a bajnok, majd rögtön ezután egy – ismerjük el – igen szép beadás végén kétgólosra növelte előnyét. A 33. percben 2–0-nál már a debreceni csapat állt szuperkupa-győzelemre. Kicsit vissza is vettek az iramból a hazaiak, a félidő hajrájára mégis ők birtokolták többet a labdát s a játék továbbra is inkább a soproni térfélen folyt.

Szünet után sem változott a játék képe, továbbra is a Loki irányította a játékot. Tíz perc elteltével aztán egy pontrúgást követően, egy jól láthatóan begyakorolt figurával tovább növelte előnyét a bajnokcsapat. Ezt követően elég egyoldalú lett a játék, a soproniak nehezen tudták megtartani a labdát, a hazai csapat pedig a harmadik gólt követő percekben szinte futószalagon alakította ki helyzeteit. Sokat számított, hogy a debrecenieknél több olyan labdarúgó is pályára lépett, akik nem játszottak az első mérkőzésen, így frissebb volt ellenfelénél és a két mérkőzés alapján megérdemelten nyerte meg a szuperkupát, de a soproniaknak sem kell szégyenkezniük.

Supka Attila: – Ez a játék hasonlított arra, amely ettől a csapattól elvárható.

Csank János: – Úgy érzem, hogy kihoztuk a két mérkőzésből a maximumot.