2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Nem ment a játék

MiZo-Pécsi VSK–GySEV-Orsi 72–49 (20–8, 19–12, 18–12, 15–17) Pécs, NB I-es női kosárlabda-elődöntő, harmadik mérkőzés, 4000 néző. V.: Bodnár, Benczur.
PVSK: Ujvári 1, Iványi 5/3, BRANZOVA 15/3, Béres 8, KÁROLYI 19/6. Cs.: Tranquilli 3, ÉRIKA 13, VILUTYTE 8, Szakács, Keller. Edző: Rátgéber László.
GySEV: Bevilaqua 4, BALOGH 17/3, Seres 2, Zakaluzsnaja 10, BOGOJEVIC 12. Cs.: Török 2, Lichnerova, Dénes 2, Szőke. Edző: Natalija Hejková.
A beteg brazil Alessandra nélkül állt ki a GySEV-Orsi, ugyanakkor a pécsieknél – ahogy várható volt – mindenki felépült a létfontosságú mérkőzésre.

Csaknem három perc telt el, amikor végre kosarat dobott a soproni csapat, azt is büntetőből érte el Bevilaqua. A folytatás sem volt túl szívderítő a vendégek számára, hiszen az első negyed közepén már 11 pontos előnyre tettek szert a házigazdák. Ehhez az is kellett, hogy Balogh sokáig ne találjon be az ellenfél kosarába, csak 26 másodperccel az első szünet előtt értékesített két büntetőt. Nem ment a játék a GySEV-Orsi magas centereinek sem, Alessandra távollétében nem találtak magukra.

Zakaluzsnaja csupán 11 perc elteltével szerezte első kosarát, Seres és Lichnerova viszont még akkor sem iratkozott fel a pontot dobók közé. Érika gyorsan eladott két labdát, ez is jelezte: a pécsiek is idegesek. A 15. percben esett az első hármas kosár, azt Károlyi szórta be messziről. Jól védekezett a MiZo-Pécsi VSK, ennek is köszönhette, hogy a meccs feléig csak 18 pontot kapott.

Amikor már 47–20-at mutatott az eredményjelző, Natalija Hejková tanácstalanul integetett a pálya belseje felé, alighanem már akkor feladta a találkozót, pedig még sok volt hátra.
Fölényes vezetése tudatában sem állt le a baranyai együttes, tagjai ugyanúgy megküzdöttek minden labdáért, mint az elején. A soproniak azonban továbbra is gyengélkedtek, az erejük arra ment el, hogy megakadályozzák a pécsiek még nagyobb különbségű vezetését.

A negyedik negyed némi változást hozott, mert a mecsekaljaiak visszavettek a tempóból, már több hibát vétettek, ezt a játékrészt meg is nyerte a GySEV-Orsi. A végére, az utolsó három percre a saját nevelésű, fiatal Szakács is beszállt a pécsieknél, majd az addig a mérkőzésen játéklehetőséghez nem jutó Kellert is becserélte Rátgéber László vezetőedző. A lefújáskor azt lehetett látni az eredményjelzőn, hogy 23 pontos hazai győzelem született, ezzel a MiZo-Pécsi VSK jutott a döntőbe, amelynek első mérkőzése hétfőn lesz Pécsett.

Rátgéber László: – Gratulálok a lányoknak a lelkes játékért, a közönségnek pedig a fanatikus buzdításért. A neheze azonban most jön az erősebbik soproni csapat ellen.
Natalija Hejková: – Most játszottunk a legrosszabbul az elődöntő három mérkőzése közül. Nem voltunk jó fizikai állapotban, ez is sokat számított.