2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Nem jutott tovább a házigazda

Negyedik helyen végzett a Hepp-kupában a Győr-Szol-Széchenyi ESE, így Kozma Tamás alakulatának nem sikerült bejutnia a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.
Az elődöntőben a házigazda győriekre a MAFC várt, s az első negyedben Hegedűs vezérletével meg is ugrottak a győriek. A szakasz hajrájában jókora fordulat következett. A MAFC egy 7–0-s rohammal fordított, így minimális vezetéssel zárta a nyitónegyedet. Lendületben maradtak a vendégek, a SZESE pedig leblokkolt támadásban. A győrieket cserejátékosaik, Csiszár és Baruta tartották versenyben triplákkal. A félidő végén Fekete remek megmozdulásai révén 15 ponttal vezetett a MAFC. Szünet után Hegedűs és Papp eredményessége révén hamar tíz pontra jött föl a Győr, ekkor azonban egy 16–4-es MAFC-roham következett, ezzel eldőlt a meccs.

Győr-Szol-SZESE–MAFC 63–78 (15–16, 13–27, 13–23, 22–12)

Győr: Horváth G., Drevenka 3/3, Pankár 14/6, Hegedűs 25/6, Papp 7. Cs.: Péterfai 3, Csiszár 3/3, Palavics, Daru, Baruta 6/6, Bosnyák 2, Geszler.
A másik elődöntőben: MTK Törökbálint–KTE 67–106.

A bronzmeccsre nem tudta kiheverni a Győr a MAFC-tól elszenvedett vereséget. A hatalmas dobópárbajjal kezdődött mérkőzésen végig az ellenfél akarata érvényesült. Az MTK fokozatosan növelte előnyét és az igen jó dobóteljesítményt nyújtó és csapata játékát remekül szervező Szarvas vezérletével a vártnál jóval nagyobb különbségű sikerrel szerezte meg a bronzérmet a Hepp-kupában.

Az MTK sikerének köszönhetően az Atomerőmű gárdáját fogadhatja a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

MTK Törökbálint–Győr- Szol-SZESE 102–81 (34–26, 26–19, 28–21, 14–15)

Győr: Horváth G. 7/3, Drevenka, Pankár 28/21, Hegedűs 12, Papp 19/6. Cs.: Csiszár, Geszler, Neumann, Péterfai 9, Palavics, Daru 4, Baruta 2.
A döntőben: KTE–MAFC 81–53. A Magyar Kupában a MAFC a Sopronnal, a Kecskemét pedig a Jászberénnyel játszik a nyolc közé jutásért.

A négyes döntő legsportszerűbb csapata a Győr-Szol-SZESE, a legértékesebb játékosa pedig Wittmann Krisztián (KTE) lett.