2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Nem ez volt a legjobb meccsünk: Audi ETO-HC Leipzig 25-20

Nem ez volt a legjobb meccse a női kézilabda Bajnokok Ligájában az Audi ETO-nak. A küzdelmes ám sok bosszantó hibával tarkított találkozón mégis hozta a kötelezőt Konkoly Csaba együttese.

GYŐRI AUDI ETO KC - HC LEIPZIG 25-20 (11-8)
Női kézilabda BL, középdöntő 2. forduló

Konkoly Csaba: Egy szóval lehetne jellemezni a találkozót: küzdelmes. Mindkét csapat a védekezésre fektette a fő hangsúly, a támadásokba sok hiba csúszott. Sokkal fegyelmezettebb játék, és gyorsabb visszarendeződés kell a Larvik ellen. A csoportrangadón így nyerhetünk. Az egyéni taktikai hibák megengedhetetlenek lesznek.

Kovacsics Anikó: Védekezésben jók voltunk, támadásban már kevésbé. Nehéz meccs volt, nem a szépsége miatt tetszett a találkozó. Remélem hét közben nem történik semmi, és a lábam teljesen rendben lesz a Larvik elleni rangadóra. Ez lesz a legnehezebb meccsünk.

Görbicz Anita: Tudtuk, hogy kemény meccs lesz, ezért komolyan készültünk ellenük. A támadójáték nem úgy jött össze, ahogy elképzeltük, de a lényeg a győzelem. Harcos, verekedős csapat hírében állt a Lipcse, ezt igazolták is. A Larvik ellen borzasztó nehéz lesz. Szinte az egész norvég válogatott ott játszik. Remélem sikerül nyernünk.

60. perc: Gros lövi a meccs utolsó gólját. 25-20. Vége a mérkőzésnek.

58. perc: Kovacsics góljával valószínűleg megvan a meccs. 24-20.

57. perc: Gyorsan jár a labda támadásban. Vérten zárja góllal az akciót. 23-19. Daniels hetesből eredményes. 23-20.

54. perc: Spiridont nem tudják megállítani, ha már átvette a labdát a felben. 22-18. Kudlacz lerohanásból talál be. 22-19.

53. perc: Gros lövi a huszadik hazai találatot. 20-17. Spiridon majd ösler eredményes. 21-18.

52. perc: Rösler könnyen megy át a védőfalon. 19-17.

51. perc: Kovacsics remek passzából Spiridon szerez gólt beállóból. 19-16.

Audi ETO-HC Leipzig 25-20 Fotók: Bertleff András

50. perc: Kovacsics belövi a hetest. 18-16.

47. perc: Kovacsics Anikó először a pályán a meccsen.

46. perc: Bradeanu négy gólos. 17-15. Lyksborg válaszol. 17-16.

45. perc: Megint a bal szélre megy a figura. Augsburg ezúttal is góllal zárja a támadást. 16-15.

44. perc: Mayert állítják ki. Augsburg rögtön gólra váltja az emberelőnyt. 16-14.

43. perc: Görbicz ejtett hetesét Plöger fogja.

42. perc: Görbicz harmadik hetesét is belövi. 16-13.

39. perc: Rösler kilencről a bal felsőbe lő. 15-13.

38. perc: Labdát szerzünk, az indításból Bradeanu eredményes. 15-12.

37. perc: Bradeanu távolról lövi el. Óriási gól. 14-12.

36. perc: Görbicz hozza ziccerbe a jobb szélen Orbánt. Gól. 13-12.

34. perc: Hosszú indításra érkezik Lyksborg és Lunde. A labdát a vendégek játékosa szerzi meg, és közelről a kapuba dobja. 12-12.

33. perc: Frissebben kezdte a félidőt a Lipcse. Rösler átlövés góljával feljönnek egy gólra a németek. 12-11.

Védekezésben szinte hibátlan teljesítményt nyújt az Audi ETO, a támadások azonban döcögősek. A Lipcse az eladott labdákból, apró hazai hibákból él. A három gólnál jóval nagyobb a tudásbeli különbség a két együttes között, ám ahhoz, hogy ez megmutatkozzon az eredményben, fegyelmezettebben kell a Győrnek játszani az ellenfél kapuja előtt.

30. perc: Időt kér a Leipzig edzője. Hornyák szedi össze második kiállítását. Vége az első félidőnek.

28. perc: Lyksborggal lövetünk egy lerohanásgólt. 11-8.

27. perc: Augsburg is beállóból eredményes. 10-7. Görbicz megint hihetetlen gólasszt ad. Most Vértennek. 11-7.

26. perc: Görbicz mesteri bejátszása Spiridont találja meg a védőfalban. Szép gól. 10-6.

25. perc: Spiridon nem csak védekezésben, támadásban is a csapat egyik legjobbja. 9-5. Kudlacz megint. Ezúttal a bal szélről. 9-6.

24. perc: Hazai időkérés. Görbicz eladott labdájával Kudlacz mehet a kapuig. Könnyű gól. 8-5.

23. perc: Mravikova szép passzából Spirodon forgatja be a védekezőket. 8-4.

21. perc: Amorim javítja hibáját. Távoli bomba a kapus feje fölött zúg a kapuba. 7-4.

19. perc: Amorim adja el a labdát. Kudlacz emberhátrányban lő szerencsés gólt. 6-4.

18. perc: Erikssont állítják ki.

15. perc: Egy kapufa után Lyksborg rohanhat. Kihasználja a ziccert. 5-3. Görbicz máris válaszol átlövésből. 6-3.

13. perc: Tizenkét perc harmincöt másodperc elteltével hozza össze második találatát a Lipcse. Augsburg a bal szélről lő a hosszúba. 5-2.

12. perc: Görbicz második büntetőjét is belövi. 5-1.

11. perc: Pálinger véd, az indításból Mravikova belövi második gólját. 4-1.

8. perc: Hornyák kap két percet. Mravikova labdát szerez, és emberhátrányban, góllal fejezi be a sprontet. 3-1.

6. perc: Bradeanu töri meg a gólcsendet. Lendületből érkezik a falra, és kilencről vágja a labdát a jobb felsőbe. 2-1.

3. perc: Görbicz hetesből egyenlít. 1-1.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset. Pálinger előtt Vérten, Amorim, Görbicz, Spiridon, Gros, és Mravikova a pályán. Anne Müller góljával vezet a Lipcse. 0-1.

25 Julia Plöger

"Fontos és nehéz meccs lesz a Lipcse ellen. Igazából most értékelődik fel a Volgográdban megszerzett két pont -mondta Konkoly Csaba a klub hivatalos honlapjának. Hazai pályán mindenki ellen kötelező győznünk. Célunk, hogy az eredményes játék mellett a várhatóan nagyszámú közönségünket is kiszolgáljuk szép játékkal".

A zöld-fehérek több játékosa is kisebb nagyobb sérüléssel bajlódott a héten.

"Jó hír, hogy Kovacsics Anikó és Pálinger Katira biztosan számíthatok. Hornyák Ági játéka sajnos kérdéses. Ő is nagyon szeretne játszani, ezt elmondta nekem is, de be kell látni, hogy egyelőre fájdalmakkal küzd a törött lábujja miatt. Szeretnék lehetőséget adni neki, de csak akkor ha a sérülése nem akadályozza a meccsen. Fájdalommal nehéz játszani, főleg ha ezt "felfedezi az ellenfél", hiszen akkor gyenge pontot jelenthet a játékunkban. Ági állapota gyorsan javul, meglátjuk vasárnap milyen állapotban lesz."

A lányok jó hangulatban várják az összecsapást, szerdán a Szekszárd elleni győzelemmel melegítettek a BL csatára, ez a siker nem mellesleg a Magyar Kupában a négy közé jutást jelentette. A Lipcse is nyert a német bajnokság hétközi fordulójában Göppingenben.

" Ők igazi német típusú kézilabdát játszanak, de játékukban más kézilabdakultúrák jellegzetességei is megtalálhatóak. Jóval erősebb ez a gárda annál, amivel tavaly ugyanitt a középdöntőben játszottunk, ezt az is bizonyítja, hogy csak két góllal kaptak ki a Larviktól. Csapatukban különböző nemzetek válogatottjai szerepelnek. Tisztában vagyunk erősségeikkel, ezen a szinten nincs könnyű ellenfél, nem fogjuk félvállról venni a meccset sem."

• 7. nasi12 2011. február 15. 00:14
    „Győri Audi ETO - HC Leipzig legjobbjai (szerintem):

1.) Misi: a titkos (győztes) fegyver!
    Beállítása, kiváló játéka, DÖNTŐEN!! megváltoztatta a játék kimenetelét.
    A már fáradni látszó csapatunk, az ő segítségével ismét erőre kapott, és erre a taktikai húzásra sem a német csapat, sem Heine Jensen már nem tudott válaszolni.
    Neki elég volt 15 perc is a mérkőzés eldöntéséhez.

2.) Simona Spiridon: a hős várvédő!
    Csípték-harapták, ütötték-vágták, de ő csak állt a ,,vártán" és TETTE a dolgát.
    Ja és közben dobott 6 gólt.

3.) Pálinger Katalin: Úgy munkálkodott mint fénykorában.
    Az első 5 percben csak 1 gólt kapott, sőt 20 perc alatt is csak 4-et.
    Bizony a 30 perc alatt kapott 8 gól, is önmagáért beszél.”
  • 6. ACSA 2011. február 14. 23:44
    „Spiridont védekezésben nem pótolhatja senki,hisz Ő a világ legjobb védője,és mellette még világszintű beállós is!”
  • 5. Nagy3845 2011. február 14. 10:43
    „4eshez: de szépen mondtad... +1. A meccshez: Harcolni kellett, hát harcoltatok. Jó kis felhozó meccs volt a következő ellenfél előtt..”
  • 4. 621 2011. február 14. 07:19
    „Szívem szerint én is megismételném "vakegér" megállapítását... Amiért nem teszem, az csak az, hogy az elmúlt néhány évben eddig bejárt úton is volt egy két igazolás-elengedés amivel nem értettem egyet. Hál´ istennek bebizonyosodott hogy a döntési helyzetben lévők döntöttek jól... Remélem most is... Ezzel együtt azt gondolom az egyik legszerethetőbb játékosát,, legjobb légiósát - és néhány leg-leget felsorolhatnék - fogjuk hiányolni Simiben.... Kívánom, hogy találjon olyan közösséget és sikereket mint az AUDInál...Akárki jön - Ő hiányozni fog...”
  • 3. Vakegér 2011. február 13. 20:02
    „Spiridon elengedése sokkal nagyobb hiba!”
  • 2. Rinpócse 2011. február 13. 19:44
    „Ne engedjétek el Mravikovát,kár lenne,ha abbahagyná:-)”
  • 1. Jandex 2011. február 13. 19:38
    „ÉÉÉÉÉÉÉssssss Taps!!!”

Gyirmót: egyenrangú ellenfelek

Az élvonalbeli Haladással játszott felkészülési mérkőzést a Gyirmót labdarúgó csapata. Tovább olvasom