2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 1°C | 12°C Még több cikk.

Nem engedtünk a negyvennyolcból: Chile-Magyarország 14-48

Kézilabda - Könnyedén, 34 góllal verte a magyar női kézilabda válogatott Chile együttesét a vb csoportkörének 2. fordulójában.
CHILE - MAGYARORSZÁG 14-48 (6-24)
Női kézilabda világbajnokság, C-csoport, 2. forduló

Chile: Mendoza - P. Flores 2, Canessa, Vera 2, Ángel, Cajas 1, Valenzuela, Feuchtmann 2, V. Flores 2, Musalem, Lanos, Canessa, Cisterna (kapus). Szövetségi kapitány: Alejandro Gutierrez

Magyarország: Herr - Zácsik 8 (2), Vérten 8, Szucsánszki 4 (1), Kovacsics 2, Szabó V. 5, Tóth K. 3, Bódi 1, Szekeres 4 (1), Orbán A. 1, Juhász G. 9, Tomori 5, Pastrovics (kapus).
Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter

Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/4

Mátéfi Eszter: Az a legfontosabb, hogy megúsztuk sérülés nélkül. A chileiek ennyire képesek, becsületükre legyen mondva, hogy az utolsó pillanatig küzdöttek. Az ilyen mérkőzéseket is le kell játszani. Jól szolgálta a felkészülést a holnapi, Románia elleni mérkőzésre: a korábban betegséggel küszködő Pastrovics, Bódi és az eddig sérült Kovacsics is több lehetőséget kaphatott.

Juhász Gabriella: Nem vagyok maximálisan elégedett, kihagytam egy ziccert a végén, de azt hiszem, összességében jól ment a játék. Nehéz volt felpörögni és végig koncentrálni a meccsen. Fontos volt, hogy jó tempóban játsszunk a románok elleni összecsapás előtt.

Zácsik Szandra: Nem vett ki belőlünk sokat a mérkőzés, de azért koncentrélni kellett. A Chile elleni találkozó igazából már ráhangolás volt a hérfői, Románia elleni sokkal nehezebb meccsre. Próbáltunk gyorsan játszani, mert tudjuk, hogy a románok kicsit lassúbbak visszarendeződésben, mint előrejátékban. A második félidőben volt egy időszak, amikor kiengedtünk, de Mátéfi Eszter helyrerázta a társaságot, hogy komolyan kell venni ezt a találkozót is az utolsó pillanatig. Jó volt, hogy az első meccseinket gyengébb csapatokkal vívtuk. Hétfőn jöhet egy világklasszis válogatott.

Online közvetítés:

60. perc: Szekeres negyedik találatát szerzi. 14-48. Ez a vége.

57. perc: Szabó góljával jó úton járunk az ötven felé. 14-47.

56. perc: Labadszerzés után Zácsik lő a jobb alsóba. 14-46. Nyolc lövés/nyolc gól.

55. perc: Szucsánszki, majd Vera a gólszerző. 14-44. Orbán is betalál. 14-45.

54. perc: A jobb szélről kapunk gólt. 13-43. Mátéfi Eszter kér időt. Azt kéri a lányoktól, hogy az utolsó pillanatig vegyék komolyan a meccset.

53. perc: Juhász szerzi meg két chilei között a kapusról kipattanó labdát. Gól. 12-43.

50. perc: Szekeres megy lövésig a bal egyes-kettes között. 12-41. Zácsik is hét gólnál tart. 12-42.

48. perc: Szucsánszki értékesít egy hetest. 12-40.

47. perc: Juhász hét gólos. 12-39.

46. perc: Juhász kerüli meg az egész hatos falat balról. Szép gól. 12-37. Juhász újra. 12-38.

45. perc: Tomori indítása után a bal szélről Juhász cunderez. 12-36. Közben Szekerest állítják ki.

43. perc: Kapkodunk az utóbbi percekben, többször is szükség volt Pastrovics bravúrjaira. Mátéfi Eszter nyugtatja a lányokat.

42. perc: Szabó, majd P. Flores talál a kapuba. 12-35.

41. perc: Szekeres lövi át a falat. 9-34. Közben megvan a tizedik chilei találat. 10-34. És a tizenegyedik is. 11-34.

40. perc: V. Flores jut el lövésig a bal szélen Orbán mellett. Szép gól a hosszúra. 9-33.

39. perc: Szabó Vali szerez gólt. 8-32. Szabó újra. 8-33.

38. perc: Juhász indul. 8-31. Pastrovics ziccert véd, majd az ismétlést is fogja.

36. perc: Pastrovics véd, majd indít, Juhász pedig gólt szerez. 8-29. A változatosság kedvéért most Zácsik indul. Gól. 8-30.

35. perc: D. Cannessa találatára Zácsik válaszol. 8-28.

34. perc: Kovacsics Anikó a gólszerző. 7-26. Tomori bombája is utat talál a kapuba. 7-27.

32. perc: Elaludtunk kicsit. Feuchtmann könnyedén átmegy a falon. 7-25.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Juhász Gabi első labdaérinéséből lő gólt, egy indítás után. 6-25.

30. perc: Látványosra sikerült Kovacsics első vb-gólja! 6-23. Vérten ejti át a kapust. 6-24. Vége az első félidőnek.

29. perc: Labdát szerzünk, Vérten indul, és belövi a bal alsóba. 6-22.

28. perc: V. Flores hetesét védi Herr.

26. perc: Szekeres előtt nyílt szét a fal. Nagy gól jobbátlövőből. 6-21.

24. perc: Vérten emberhátrányban szerez gólt. 6-20.

22. perc: Tomori négy gólos. Utóbbit hetesből lőtte. 6-19.

21. perc: Cajas talál be. Akcióból kapunk, hetesből lövünk egyet. Zácsik. 6-18.

19. perc: Lanos szerez gólt a jobb szélről. 5-16. Egy szép akciót Szabó Valéria zár góllal. 5-17.

18. perc: Vérten indul, és ad egy "kötényt" a kapusnak. 4-16.

17. perc: Kovacsics Anikó először lép pályára vb-n. Zácsiknak jó a zárás. Hatalmas gól. 4-15.

16. perc: Vérten indítja Tóth Katát. Gól. 4-13. Szucsánszki gyönyörű góllal teszi közé a tíz gólt. 4-14.

15. perc: Vértent egy az egyben nem lehet megverni. Állvahagyja a védőt. 4-12.

12. perc: Tovább nő az előnyünk. Bódi. 4-11.

11. perc: Emberhátrányban szerez gólt Chile. 4-8. Zácsik hatalmas bombája akad meg a bal felsőben. 4-9. Tomorit szabálytalanul sem tudják megállítani. Lesz még egy kiállítás is. 4-10.

10. perc: Emberelőnyben támadunk. Ziccerig játszunk a beállóra. Tóth Kata két gólos. 3-8.

9. perc: Beszedjük a harmadik chilei gólt. D. Canessa második találata ez. 3-7.

7. perc: Labdát szerzünk. Vérten indul, és belövi a ziccert. 2-6. Újra indulunk. Vérten most a jobb felsőbe lő. 2-7.

6. perc: Tomori átlövésből pontos. 2-5.

5. perc: Tomori megy át könnyedén a chilei falon. Reméljük ma jobban megy az ETO játékosának a góllövés, mint tegnap. 2-4.

3. perc: Felváltva esnek a gólok. 2-2. Zácsi kszerez gólt hetesből. 2-3.

2. perc: Gyorsan egyenlít Chile Feuchtmann révén, majd Tóth Kata válaszol. 1-2.

1. perc: A magyar csapat kezdi a meccset. Nem kell sokat várni a vezető gólra. Szucsánszki eredményes. 0-1.

Triffa Ágnes és Bulath Anita a magyar csapat kimaradói, Kovacsics Anikó először léphet pályára a vb-n.

Chile: Cisterna, Mendoza, Angel, Canessa B., Canessa D., Ceza ,Cristi ,Flores P., Flores V., Letelier, Llanos, Musalem, Sciaraffia, Valenzuela, Vera
Szövetségi kapitány: Alejandro Gutierrez

Magyarország: Herr O., Pastrovics, Bódi, Juhász, Kovacsics, Orbán, Szabó V., Szekeres, Szucsánszki, Tomori, Tóth K., Tóth T., Vérten, Zácsik

Válogatottunk első csoportmeccsükön 33-25-re verték Tunéziát. Vasárnap- közép-európai idő szerint 10:15 órakor - a csoport papíron leggyengébb együttesével, Chilével találkoznak a mieink.

Nyilatkozatok a Tunézia elleni győzelem után:

Mátéfi Eszter: "Nem volt sok információnk Tunézia csapatáról, az első félidőben még döcögött egy picit a szekér, de a folytatásban jól megoldották a lányok a feladatot. Tudomásul kell venni, hogy egy ilyen hosszú világbajnokságon nem a nyitómeccsen kell extrát alkotni, nem vagyunk még csúcsformában, nem is lenne jó, ha abban lennénk. Minden játékosnak lehetőséget adtam, szokni kell nekik a vb hangulatát, a nyolcgólos győzelem összességében nem rossz eredmény. Ami bosszantott, hogy emberelőnyben sok gólt kaptunk. Minden pályára lépett mezőnyjátékos dobott gólt, ez a csapategységet mutatja, de voltak jó egyéni teljesítmények is, kiemelem Tóth Tímea góljait, Herr Orsolya védéseit."

Vérten Orsolya: "Minden kezdet nehéz, ez a mondás tökéletesen illett a mérkőzésre. Az elején pontatlanul játszottunk, voltak eladott labdáink, de összeszedtük magunkat és 8 góllal hoztuk a meccset. Az ellenféllel kapcsolatban nem lepett meg bennünket semmi. Nálunk sokaknak ez volt az első világbajnoki mérkőzése, a félidőben szóltam is nekik, hogy ne idegeskedjenek és ez hatott. A folytatásban már jobban játszottunk. Chile ellen vasárnap is komolyan kell venni a meccset.

Herr Orsolya: "Éreztem, hogy jól ment a védés, de fontos is volt mindez az első félidőben, a 43 százalékos mutató ezen a szinten jónak mondható. Nem sokat tudtunk az afrikai csapatról, főleg a közbelövéseik voltak váratlanok, ezek kissé meglepték a csapatot. A második félidőben már domináltunk, de kíváncsi leszek a vasárnapi napra, amikor Chile lesz az ellenfél. Nem tudom, hogy ellenük védek-e, ezt majd eldönti a szövetségi kapitány."

A magyarok vasárnap - közép-európai idő szerint 10:15 órakor - a csoport leggyengébb együttesével, Chilével találkoznak.

„T. fórumozók!
    A Digi TV azért vette meg a közvetítés jogát, és fizetett horribilis összeget érte, mert éppen beleillett a stratégiai terveibe, hiszen a terjeszkedés állapotában van.
    Tehát aki szeretné látni a Digi TV Sport műsorát, az szíveskedjen gyorsan beköttetni, és előfizetni rá, és azonnal látni tudja majd a kiválasztott adásokat -sugallmazzák ők.
    Amikor majd eléri a kívánt előfizetési nézőszámot, akkor már nem lesz érdeke költeni rá, hiszen megszerezte amit akart, így attól kezdve ezen a csatornán is az ingyen átadott külföldi konzerv sportműsorok lesznek a mérvadók -gondolom én.
    A felháborodás óriási, ezért félve a népharagtól, lehetővé tették, hogy az interneten is elérhető legyen a csatorna.
    Én legalább négy elérési lehetőségről is hallottam már, sőt volt úgy, hogy később is vissza lehetett nézni a kiemelt találkozókat.
    Szerintem legjobb a közvetlen Digi elérés, hiszen ingyenes a regisztráció.
    Na persze aki még ennyi fáradtságot sem vesz, hát vessen magára.”
  • 7. IV.Béla 2009. december 06. 15:01
    „Etel! Neten meglehet nézni a digisport oldalán minden meccset. A kép is jó, egyedül a kommentátorok ..... fel az ember agyát :)”
  • 6. Etel 2009. december 06. 13:20
    „EZ UNDORÍTÓ valóban, hogy egy olyan tv kapja meg a közvetítés jogát ami például sima T-home, vagy UPC-s előfizetés esetén nem nézhető. Nekünk volt Digi tvnk, és ha jött a vihar elment az adás, ha fújt a szél elment az adás, ha szakadt az eső elment az adás. Lemondtuk és váltottunk, és most a kedvenc sportom nem nézhetem.
    Nem egy nagyjából mindenhol fogható csatornának kellett volna a közvetítés jogát adni??? Esküszöm egy barom volt aki ezt kitalálta.”
  • 5. csokkancs 2009. december 06. 13:07
    „Hedon! Mit vártál? Nincs Pálinger meg Görbicz, a többit le se sz.rják... Sajnos! Ez a magyar média. :-(”
  • 4. Csetneky 2009. december 06. 12:37
    „Az rendben van, hogy interneten meg lehet nézni a meccseket, ettől függertlenül azonban undorító, hogy a magyar nemzeti válogatott mérkőzéseit az ország nagy része nem láthatja a tv-ben.”
  • 3. Hedon 2009. december 06. 11:21
    „A csapatban ha nem tévedek négy Audi ETO-s van.
    Nem sikerült egyikről sem képet találni a cikkhez ??
    Ha kell segítek !”
  • 2. Hedon 2009. december 06. 11:18
    „#1

Itt tudod, csak ki kell választani a digi tv-t. !”
  • 1. feriland 2009. december 06. 10:56
    digire kapcsolok és nem jön be :( nem tudom nézni a meccset”

Férfi kosárlabda: a Sopron idegenben nyert a Pécs ellen

Kosárlabda - A Sopron 90-74-re megverte idegenben a Pécset a férfi kosárlabda-bajnokságban. Tovább olvasom