2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Nem bírtak egymással a nagyok

Hazánk női vízilabda csapata Olaszország ellen kezdett az ausztráliai világbajnokságon, a küzdelem döntetlennel zárult.

Magyar szempontból rögtön rangadóval és izgalmas csatában született döntetlennel indult a női vízilabdatorna a melbourne-i világbajnokságon: Godova Gábor címvédő együttese 8–8-ra végzett az olaszokkal. A magyarok góldobói: Pelle (5), Valkay Á., Primász, Tomaskovics (1–1).

A világbajnok magyar és az olimpiai bajnoki címvédő olasz válogatott abban a tudatban szállhatott vízbe, hogy összecsapásuk a D betűjelű kvartettben gyakorlatilag a csoportelsőségről is dönt, hiszen a négyes másik két résztvevője – Új-Zéland és Kuba – náluk jóval kevesebbet ismer a póló tudományából. A két elitgárda utoljára tétmérkőzésen tavaly, a kínai Világkupán találkozott, s ott a taljánok nyertek egy góllal.

A melbourne-i vízi csata olasz találattal kezdődött, majd gyors egymásutánban kétszer is eredményes volt Tania Di Mario, miközben magyar oldalon Pelle Anikó és Valkay Ágnes volt csak eredményes (2–3). A második nyolc percben Primász Ágnes gólja már magyar vezetést jelentett (4–3), a nagyszünetre mégis döntetlenre alakult az állás (5–5).

A folytatásban Pelle negyedszerre is remekelt: távolról kilőtte a jobb felső sarkot (6–5). Örülni azonban nem lehetett, az olaszok tudniillik átvették a vezetést. Jókor jött az exgyőri Tomaskovics Eszter találata, amelyre azonban Di Mario szinte azonnal válaszolt (7–8). A zárófelvonásban Pelle ötödik góljával ismét egyenlő lett az állás (8–8), mely aztán a záró dudaszóig már nem is változott.

A csoport másik mérkőzésén: Kuba–Új-Zéland 7–7.

A magyar női válogatott következő mérkőzését szerdán, magyar idő szerint 8.20 órától vívja Új-Zéland legjobbjaival.