2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Nem bírt egymással a Jánossomorja és a Rajka

M I.: Kiütéssel nyert a DAC 1912 ellen a Győrszemere. M II.: Tízet lőtt a Rábaszentandrás a Kajárpécnek. M III.: Nyolc gólon osztozkodtak Újrónafőn.

Kapuvár, 300 néző. V.: Czinder.

Kapuvár: Tüske – Markó, Mentes, Licskai (Szabadi), Somogyi, Mátics (Bársony), Müller, Ősze (Dukai), Horváth A., Nicsenko, Varga B. Edző: Bencsics Tamás.

Bősárkány: Németh I. – Szabó A., Farkas G., Baán (Muraközi), Horváth R., Nagy Á. (Rácz A.), Soós, Buti, Fekete Z., Rácz P. (Török), Tóth T. Edző: Kovács Róbert.

Gsz.: Horváth A., ill. Horváth R. (2), Mentes (öngól).

Gyászszünet előzte meg a mérkőzést. Hosszan tartó, súlyos betegség után elhunyt Farkas Imre, a Bősárkány futballistája.

Szemerkélő esőben, kora őszi időjárási viszonyok között kezdődött a mérkőzés. Öt perc leforgása alatt két veszélyes vendégtámadás után kellett Tüskének védenie. A 10. percben, Nicsenko 22 méteres szabadrúgásból a jobb kapufát találta el. A 13. percben a rosszul tolódó kapuvári védelem hibája után Szabó A. került lövőhelyzetbe, a kapusról kipattanó labda Mentesről gurult a hálóba. Öngól. 0–1. A 22. percben Horváth R. lépett ki a leshatárról, majd 12 méterről a kapu közepébe lőtt. 0–2. Továbbra is a mozgékony bősárkányi támadók jelentettek több veszélyt a kapura. A 38. percben Mátics szépen játszotta magát tisztára a jobb oldalon, beadása után Nicsenko lövését védte bravúrral Németh I. Az első félidőben a Kapuvár rosszul és pontatlanul futballozott, így megérdemelten vezettek a vendégek.
Hazai helyzettel kezdődött a második félidő, ám Horváth A. jobb felső sarok felé tartó lövését Németh I. hárította. Utána Baán lövését védte bravúrral Tüske. A 72. percben Nicsenko okozott zavart a bősárkányi 16-oson belül, a labda Horváth A. elé került, aki okosan a bal sarokba passzolt. 1–2. A 93. percben a már teljesen kitámadó kapuváriak ellen három vendégjátékos vezetett támadást, végül Horváth R. lőtt az üres kapuba. 1–3.

A kapuváriak átaludták az első félidőt és a másodikban hiába támadtak sokkal többet, helyzeteiket kihagyták. A második félidőben látottak alapján a hazai csapat egy pontot megérdemelt volna.

Jók: Horváth A., ill. mindenki.

Bencsics Tamás: – El kell már hinnünk, hogy a sikerért nem elég kimenni a pályára, azért nagyon sokat kell tenni. Ez nem az utcák bajnoksága, a hibáinkért súlyos pontokkal fizetünk.

Kovács Róbert: – A megyei első osztályban szerzett történelmi első három pontunkat elhunyt társunk, barátunk emlékének ajánljuk.

A Ferencváros elleni rangadón is nyert a Debrecen

A Debrecen hazai környezetben 4-1-re nyert a Ferencváros ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 5.… Tovább olvasom