2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -3°C | 3°C Még több cikk.

Nélkülünk rendezik a BL-döntőt: Audi ETO-Itxako Navarra 24-24

A játék minden elemében felülmúlta az ETO-t, és megérdemelten jutott a BL-döntőbe az Itxako Navarra. A győriek nem tudták ledolgozni az idegenbeli meccsen összeszedett hátrányt, idegesen, kapkodva játszottak, nem lehetett más a vége, mint kiesés.
GYŐRI AUDI ETO KC - ITXAKO NAVARRA  24-24 (10-12)
Női kézilabda Bajnokok Ligája-elődöntő, visszavágó

gólok: Görbicz 8/4, Hornyák 4, Amorim 2, Gros 2, Mravikova 2, Vérten 2, Kovacsics 2, Bradeanu 1, Mayer 1, illetve Alonso 6/2, Barbosa 5, Turey 3, Aguilar 3, Soit 2/1, Pinedo 1, Fernandez 1, Bernardo 1, Egozcue 1, Pena 1

Továbbjutott:
az Itxako Navarra 50-45-ös összesítéssel

Raphaelle Tervel, az Itxako francia játékosa:
Nagyon boldog vagyok, hogy véghezvittük ezt a bravúrt. Sokat dolgoztunk ezért a sikerért, és megérdemeltük, hogy a döntőbe jutottunk. Éreztük, hogy meccsről meccsre jobbak vagyunk, és ez az önbizalmat is meghozta. Csapatunkban tizenöt azonos képességű játékos van, így nagy a variációs lehetőségünk a taktikában, a játékban. Ezzel a játékkal most nem tudta felvenni a ritmust az ETO.

Konkoly Csaba, az Audi ETO KC edzője: Gratulálok az Itxakónak. Sikerült egy olyan taktikus, jó játékot produkálniuk, mint az első meccsen. A kettes posztokon védekezésben hiányzott az agresszivitás, az eladott labdák miatt pedig folyamatosan futottunk az eredmény után. Túl sok volt a pontatlan lövés, a rossz bfejezés. Sajnálom, hogy még a győzelem sem jött össze. Remélem a bajnoki címért folytatott sorozat hajrájára talpraállunk.

Ambrosio Martin, az Itxako edzője: Nagyon kemény, érdekes, izgalmas csatát vívtunk a Győrrel, de csak egy csapat juthat a döntőbe, és az szerencsére a miénk lett. Azt tettük, amit tennünk kellett a továbbjutás érdekében, csapatom maximálisan betartotta, amit megbeszéltünk. Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült továbbjutnunk, és büszke vagyok a csapatomra!

60. perc Alonso hetesből egyenlít. 23-23. Pena, majd Mayer is gólt lő. 24-24. Ez a vége. Nem jutott döntőbe az Audi ETO.

59. perc: Barno kap két percet. Hornyák góljával vezet az ETO. 23-22.

58. perc: Egozcue talál ba a bal szélről. 21-22. Görbicz hetesből egyenlít. 22-22.

57. perc:Iőt kér az Itxako.

55. perc: Kovacsics szerez labdát. Gól! 21-21.

54. perc: Konkoly Csaba időt kér.

52. perc: Mravikova emberhátrányben szerez gólt. 20-21.

51. perc: Soit belövi a hetest. 19-21. Konkoly Csaba kapott reklamálásért két percet.

50. perc: Alonsót állítják ki. Görbicz belövi a hetest. 19-20.

49. perc: Kovacsics lövése kijön a kapusról, a labdát az ETO játékosa éri el előbb, és a hálóba üti. 18-20.

47. perc: Alonso hetese is pontos. 17-20.

46. perc: Amorim rántja le Tureyt. Ez is két perc. Görbicz belövi a hetest. 17-19.

45. perc: Tervel üti le Görbiczet. Két perc.

44. perc: Soit könnyű gólt lőhet. 16-18. Barbosa szerez labdát, és ziccerig viszi. Még egy trükköt is beletesz. 16-19.

43. perc: Alonso-gól. 15-17. Vérten válasz. 16-17.

42. perc: Görbicz lövése pattan meg, az csapja be a kapust. Szerencsés gól. 15-16.

41. perc: Gros a jobb szélről! 14-16.

40. perc: Hihetetlen lábmunka a spanyoloktól támadásban, védekezésben. Aguilar lövi ki a bal felső sarkot. 13-16.

39. perc: Spiridont kiállítják. Turey rögtön kihasználja a lehetőséget. 13-15.

37. perc: Vérten egyenlít! 13-13. Barbosa kilencről bevarrja. 13-14.

35. perc: Begona Fernandez második kiállítását gyűjti be. Mravikova ziccert ront.

34. perc: Begona Fernandezről rögtön el is feledkezünk beállóban. 12-13.

33. perc: Vérten passzából Mravikova egyenlít! 12-12.

32. perc: Gros nagy gólt lő távolról a bal alsóba. 11-12.

31. perc: Az ETO támadásban a Pálinger, Mravikova, Gros, Kovacsics, Spiridon, Amorim, Vérten csapattal kezdi a félidőt.

Tovább nőtt az ETO első meccsen összeszedett ötgólos hátránya. A hátralévő harminc percben mínusz hétről kellene fordítani. A spanyolok kemény védekezésüknek, gyors, eredményes támadásaiknak, és nem utolsó sorban fegyelmezett játékuknak köszönhetően megérdemelten vezetnek. Látva az első félidei szenvedést, a hibákat, kisebb csoda kellene az ETO-nak a továbbjutáshoz. Bízzunk ebben.

30. perc: Alonso megint átejti Lundét. 9-11. Barbosa szerez labdát, és a kapuig viszi. 9-12. Görbicz is betalál. 10-12. Hat másodperccel a szünet előtt időt kér az Itxako. Vége a félidőnek.

29. perc: Görbicz cunderez a bal szélről a kapuba. 9-10.

28. perc: Spiridont állítják ki. Alonso lövi be a hetest. 8-10.

27. perc: Nem voltunk sokáig ikszen. Aguilar beállóból talála a kapuba. 8-9.

26. perc: Gyors ritmusváltás, most Görbicz indul meg, és lő szép gólt. 8-8.

25. perc: Bradeanu hetese pontos! 7-8.

23. perc: Hornyák betöréseiben bízhatuk. Megint lendületből megy át a védőfalon. 6-8.

22. perc: Alonso góljára Amorim válaszol. 5-8.

21. perc: Alonso ejti át lazán Lundét a jobb szélről. 4-7. Konkoly Csaba időt kért.

19. perc: Újabb lebdavesztés. Pinedo-gól. 4-6.

18. perc: Megint Hornyák vállalja magára a nehezét. Az ütközéseket is bevállalva jut lövésig. 4-4. Ziccerig játsszák az akciót a spanyolok. Aguilar. 4-5.

17. perc: Turey hetesét védi Lunde!

16. perc: Begona Fernandezt állítják ki. Hetes. Görbicz a kapufára lövi.

14. perc: Hornyák szerez labdát, és küzdi át magát a védőfalon. Gól! 3-4. Soit kiegy két percre.

13. perc: Kapkodnak, és rendre rossz megoldásokat választanak a mieink. Görbicz lőtt fölé.

12. perc: Turey növeli kettőre a spanyol előnyt hetesből. 2-4.

11. perc: Barbosa lövi át a sáncot. A labda Lundéről pattan a gólvonal mögé. 2-3.

10. perc: Eladott labda. Indul a gyors spanyol akció. Turey a befejező ember. 2-2.

8. perc: Vezet az ETO! Görbicz teszi fel a labdát a lendületből érkező Amorimnak. Bombagól. 2-1.

5. perc: Kemény védekezés mindkét oldalon. Eddig nem a gólokról szól a meccs.

4. perc: Amorim harcolt ki hetest. Görbicz belövi. 1-1.

3. prc: Kétszer is elvesztettük a labdát támadásban. Barbosa használta ki a hibát. Vezet az Itxako. 0-1.

1. perc: Az Itxako kezdte a meccset. Lunde előtt védekezésben Mravikova, Hornyák, Spiridon, Amorim, Bradeanu és Vérten a pályán.

Vezetőedző: Martin Ambrosio

17.25: A hazai csapat bemutatásánál lehet igazán érezni, hogy milyen hangulat vár a mérkőzésen a csapatokra. Erre még az Itxako játékosai is rácsodálkoznak. Folyamatosan zúg a 'Hajrá Győr!"

16.50: Óriási hangzavar kíséretében az etós lányok is kifutottak a pályára. A közönség hangol, rajtuk biztosan nem múlik majd a siker.

16.40: A spanyol csapat jött ki előbb bemelegíteni a játéktérre, felszabadultan, vidáman. A nevezett keretükben nincs meglepetés, reméljük Barbosa, Turey és társaik a meccs végén nem lesznek ilyen jókedvűek.

16.35: A mérkőzés kezdése előtt egy órával zsúfolásigmegtelt a Magvassy Sportcsarnok állóhelyi része. Itt érkezési sorrendben foglalhatják el a helyeket a szurkolók, így mindenki igyekezett időben bebiztosítani magának jó rálátást a pályára.

Konkoly Csaba, az ETO edzője leszögezte: minden játékosa tudja, hogy közösen hol rontották el a spanyol Itxako Navarra elleni idegenbeli mérkőzést, miért lett 26-21 a végeredmény. Ugyanakkor az ötgólos hátrány abszolút nem ledolgozhatatlan, csak éppen nem szabad kihagyni a győri visszavágón.

"Veszítettünk már el BL-döntőt nyerő helyzetből, de dolgoztunk már le ennél nagyobb hátrányt is. Ha végig tudjuk hajtani fegyelmezett védekezéssel a hazai összecsapást, elérjük célunkat. A játékosok tudják, hogy mindenkinek a maximumot kell nyújtania" - tette hozzá.

Az ETO sorozatban ötödik alkalommal jutott el a négy közé a legrangosabb európai kupában, 2009-ben finalista is volt, de nem tudott a csúcsra érni.

Kedden sorsolják ki, hogy a kupafinalisták otthon vagy idegenben kezdenek. A két sorozat döntőjének első mérkőzésére május 7-én vagy 8-án, a visszavágóra pedig május 14-én vagy 15-én kerül sor.

Bajnokok Ligája elődöntők:

Győri Audi ETO KC - Itxako Navarra (spanyol), vasárnap 17:30 ó (az első mérkőzésen: 21-26)

Buducsnost Podgorica (montenegrói)-Larvik (norvég), vasárnap 19:30 ó (20-25)