2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Nehézkes kezdet, könnyed befejezés

Kosárlabda - MKB Sopron-Szeged 90-52. Négypontos szegedi akcióval indult az elődöntő. Zserzserunova triplája beesett, Károlyi még szabálytalankodott is vele szemben és a pluszbüntető is jó volt.
Az MKB idegesen kezdett, Gorbunova kihagyta mindkét büntetőjét. Az első 8 pontot ukrán játékosok szerezték, hatot a szegedi Zserzserunova, kettőt soproni részről Gorbunova. Továbbra is görcsösen, kapkodva játszott a Sopron, a csereként pályára lépő Milovanovic játékán érződött, hogy sérülés miatt hosszabb időt kihagyott. A negyed közepén 13–5-ös szegedi vezetés után rendezte sorait a Sopron. Zónára állt át Székely együttese s ez ellen a vendégek nem tudtak kibontakozni. Egy 10–0-ás rohammal fordított a Sopron, aztán a szintén zónára álló Szeged visszaszerezte a vezetést. A játékrész vége azonban Honti triplájával a soproniaké volt. A második negyed elején Horti erőszakos palánk alatti játékával gyorsan tíz pontra nőtt az előny. Milovanovic is játékba lendült, fokozatosan húzott el a soproni csapat elbizonytalanodó ellenfelétől. A Szegedet Tomova és Zserzserunova próbálta versenyben tartani, és a félidő végén a hazai csapat fegyelmezetlenségét és néhány eladott labdáját kihasználva szünetig tíz pontra jött fel.
Kevés kosár, szikrázóan kemény párharcok, hatalmas küzdelem és sok rossz dobás jellemezte a második félidő első perceit. A negyed közepén aztán kezdett kidomborodni a soproniak „hosszabb kispadja", a vendégek kulcsemberei fáradni látszódtak. Gorbunova, Branzova és Semsei találataival szép lassan húsz pontra növelte előnyét a Sopron, miközben a vendégek nemegyszer tiszta dobóhelyzeteket rontottak, és előfordult az is, hogy képtelenek voltak kosárra dobni a támadóidő alatt. A zárószakaszban Horváth Zsuzsa villogott, és összességében a soproniak a harmadik negyed közepére felőrölve az addig kínosan küzdő, helyenként jól játszó szegediek ellenállását, magabiztos győzelemmel léptek egyet a bajnoki döntő felé.
Székely Norbert: – Az az igazán jó csapat, amelyben minden mérkőzés előtt van némi félelemérzet. Ma ez az első félidőben hiányzott játékosaimból, a szünet után viszont nagyon értékes teljesítményt nyújtottak a lányok.
Domokos Mihály: – Sajnos csak kétszer öt percig tudtuk megvalósítani, amit elterveztünk a lényegesen nagyobb játékerőt képviselő soproniakkal szemben.
Honti Katék (fehér mezben) „lemosták" a gyengécske Szegedet a bajnoki elődöntőben.
Fotó: Németh Péter

• 1. pisti50 2008. május 09. 14:40
    „Nem baj lányok nehéz kezdet gyönyörű végzet!! Tavaly a Pécs elleni döntőn is igy volt most is igy lessz!! Hajrá sopron!!! Megnyeritek most is a bajnokságot!!!”