2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Nehezen nyert a Real Madridban

Várható volt a Real Madrid részéről, hogy sokat kell majd dolgoznia és izzadnia. Meg is tette, hiszen a Juventus megállta a helyét a "világválogatottal" szemben.
Sokat szenvedett a Real, de Zidane vezényletével, Figo gyorsaságával és cseleivel, és Roberto Carlos bombájával nagyobb eséllyel utazhat a hispán gárda a Juventus otthonába.

Le kell szögezni, hogy Juventus nem játszotta azt a tipikus "catenaccio" focit, amit az igazi talján csapatok szoktak. Meg kell hagyni, hogy a Juve rendezetten védekezett, de Lippi mester a támadó focinak is adott lehetőséget.

Del Bosque sem akart lemaradni kollégájától, hiszen McManamant a kispadon hagyta (büntetésképpen, a borzalmas bajnoki meccse miatt) és Morientes-nek adott játéklehetőséget. A kísérlete sikerrel járt, hiszen egy Morientes-Ronaldo kombináció után született meg a Madrid vezetése a 23. percben.

A hazaiaknak negyed órába tellett, hogy átvegyék a játék írányitását, ekkor Zidane szabadrúgását Buffon hárította bravúrosan. A találat után a Real Madrid lehetőséget látott a további gólokra, és szorgalmasan gyűjtötte is a helyzeteket, de egyiket sem sikerült kihasználni. Az első félidő vége felé a 2-0 helyett jött az egyenlítés. A 44. percben egy fantasztikus Ronaldo passzt hagyott ki Morientes, ebből meg fordult az olasz gárda, és megint egy védelmi hiba következtében szerezte meg a Juve az egyenlítő találatot.

A második félidő harmadik percében Ronaldo megsérült és Portillo váltotta a brazil csatárt. Ekkor a Madrid összeesett, nem találta magát a Bernabéu gyepén, és a szurkolók érezték a bizonytalanságot a csapaton, és el is kezdődött a füttykoncert. Del Piero a félidő derekán, közel járt a gólhoz, amikor a fejese Casillas kapuja előtt suhant el.

Kellett valaki, aki fölrázza a Madridot. Roberto Carlosba találta meg emberét a gárda, hiszen több helyzetet is kialakított a balbek, Ő szerezte a 73. percben a vitatott de vezető találatot. Azért vitatott, hiszen három Real játékos is lesen volt a rúgás pillanatában, persze nem zavarták Buffon-t a látásban és nem is mozdultak a labda irányéba, ezért a játékvezető jogosan megadta a találatot. Ekkor megint magára talált a fővárosi gárda és elkezdett nyomni, de már csak a helyzetekig jutott el. Morientes, Figo vagy akár Helguera is megszerezhette volna a harmadik találatot, de Buffon mindig a helyén volt.

Real Madrid-Juventus 2-1

Real Madrid: Iker Casillas; Míchel Salgado, Hierro, Helguera, Roberto Carlos; Figo, Makelele, Guti, Zidane; Ronaldo (Portillo, 50') és Morientes (Solari, 79').
Juventus: Buffon; Thuram, Iuliano (Pessotto, m.46), Ferrara, Birindelli; Nedved (Di Vaio, 82'), Conte, Tudor (Camoranesi, 80'), Zambrotta; Del Piero és Trezeguet.
gólszerzők: 1-0, 23. p.: Ronaldo. 1-1, 45. p.: Trezeguet. 2-1, 73. p.: Roberto Carlos.
Játékvezető: Terje Hauge (NOR).
Sárga lapok: Birindelli (29. p.), Iuliano (30. p.), Zambrotta (35. p.), Conte (57. p.) és Ferrara (79. p.) a Juventus-nál.