2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 13°C | 22°C Még több cikk.

Nehezen győzött az Audi-ETO a Vác otthonában

28-26-ra győzött a Győri Audi-ETO a Vác otthonában. A zöld-fehérek már tíz góllal is vezettek a második félidőben.

Szoros mérkőzésen, a vártnál nehezebben 28-26-ra győzött a Győri Audi-ETO együttese a Vác otthonában. A zöld-fehérek már tíz góllal is vezettek, ám egy hatalmas hullámvölgy miatt végül sikerült felzárkózniuk a hazaiaknak.

Váci NKSE - Győri Audi-ETO 26-28 (12-17)

ETO: Löke 6, Amorim 6, Görbicz Anita 4, Radicevic 3, Rédei-Soós 2, Lekic 2, Tervel 2, Hornyák D. 1, Orbán 1, Kovacsics 1.

VÁC: Kamper 6, Klivinyi 6, Barján 5, Szádvári 2, Mayer 2, Farkas 2, Szondi 1, Fülöp 2.

Remekül kezdte a mérkőzést az Audi-ETO együttese, Löke és Tervel találataival hamar sikerült ellépni a hazaiaktól. A találkozó 7. percében Gulyás István, a Vác vezetőedzője 5-1-es győri vezetésnél kihasználta időkérési lehetőségét, hiszen már korán kezdett eldőlni a mérkőzés.

Az egy perces szünet után sem javult a váciak játéka, a győriek sokkal gyorsabb tempóban kézilabdáztak és még tovább sikerült növelni a megszerzett előnyt.

A folytatásban a megnyugtató vezetés miatt Ambros Martín, a zöld-fehérek mestere sok játékosnak adott lehetőséget, de ez megzavarhatta a győri lányokat. Védekezésben nem sikerült összeállni és Kamper vezérletével sorozatban öt hazai gólt láthattak a nézők, így három találatra zárkóztak fel a váciak.

Az utolsó percekben Amorim aktivizálta magát és két egymás után szerzett találatának köszönhetően 17-12-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben Görbicz hétméteresével kezdődött a győri gólgyártás, amelyre hét percen keresztül nem tudott válaszolni a hazai együttes. A zöld-fehérek jól védekeztek és a támadásokat is rendre góllal fejezték be, így a második félidő 15. percében már 25-15-re vezette a Vác ellen.

A magabiztos előny után viszont hatalmas hullámvölgybe került Mabros Martín csapata. Védekezésben hatalmas hibákat követtek el, Herr Orsolyának sem sikerült bravúrokat bemutatni, valamint támadásban is képtelenek voltak feltörni a hazaiak védelmét. A kihagyás miatt tíz perc alatt 10-1-es váci sorozat után a mérkőzés vége előtt három perccel már csak egy gól volt a különbség.

A hazaiak támadhattak az egyenlítésért, de kivédekezték a győriek, majd Amorim és Löke góljával sikerült három góllal eltávolodni a zöld-fehéreknek. A végén még Mayer is a kapuba talált, így 28-26-ra győzött a Győri Audi-ETO együttese a Vác otthonában.

Online közvetítés:

Vége a találkozónak.

(II.) 30.p. Mayer volt eredményes a végén. (26-28)

(II.) 30.p. Amorim labdaszerzése után a brazil játékos góljának köszönhetően 28-25-re vezetnek a zöld-fehérek.

(II.) 28.p. Gulyás István, a hazaiak mestere időt kért.

(II.) 28.p. Görbicz bejátszása után Löke volt eredményes. (25-27)

(II.) 27.p. Lunde Haraldsen sem tudott segíteni a győrieken, Klivinyi góljával 25-26-ra módosult az eredény. Ambros Martín időt kért.

(II.) 26.p. Farkas harcolt ki hétméterest, amelyet Kamper magabiztosan értékesített. (24-26)

(II.) 24.p. Farkas találatával már csak 26-23-ra vezetnek a győriek. Tervel a kiállítás sorsára jutott.

(II.) 23.p. Barján találatával már négy gólra jöttek fel a hazaiak. (22-26)

(II.) 21.p. Hamar elveszett a tízgólos győri előny. Klivinyi találatával ötre zárkózott fel a Vác. Ambros Martín, a zöld-fehérek mestere időt kért. (21-26)

(II.) 20.p. Orbán hibázott el egy ziccert, majd Farkas lőtt gólt átlövésből. (20-26)

(II.) 19.p. Két gyors hazai gól. Klivinyi és Fülöp volt ereményes. (19-26)

II.) 18.p. Görbicz szerzett labdát a győri hatos vonalánál, majd gyönyörűen indította Radicevicet, aki magabiztosan lőtt a hazaiak kapujába. (17-26)

(II.) 17.p. Szondi volt eredményes szélről. (17-25)

(II.) 16.p. Barján szépített a váciaknál. (16-25)

(II.) 15.p. Lekic gyönyörű passza után Löke góljának köszönhetően tíz góllal vezet az ETO! (15-25)

(II.) 13.p. Klivinyi lőtt mellé, majd gyors indítás után Lekic lőtt szép gólt a kapu jobb oldalába. (15-24)

(II.) 12.p. Lekic lőtt pattintva a hazaiak kapujába. A gól után Gulyás István, a váciak mestere időt kért. (15-23)

(II.) 11.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. (15-22)

(II.) 10.p. Hosszan megjáratott labda után Rédei-Soós szerzett gólt átlövésből. (15-21)

(II.) 9.p. Klivinyi harmadik találatával 15-20-ra módosul az eredmény.

(II.) 8.p. Ismét Radicevic volt eredményes a zöld-fehéreknél. (14-20)

(II.) 7.p. Klivinyi és Kamper találataival feljebb zárkóztak a hazaiak. (14-19)

(II.) 6.p. Hosszú gólcsend után Radicevic volt eredményes szélről. (12-19)

(II.) 5.p. Herr és Juhász is bravúrokat mutatott be, így nem láttak gólt a nézők.

(II.) 1.p. Radicevic harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. (12-18)

Az első félidő végén 17-12-re vezet a Győri Audi-ETO együttese a Vác otthonában.

30.p. Az elmúlt két percben nem láttak gólt a nézők.

28.p. Amorim szerzett szép gólt átlövésből, majd győri labdaszerzést követően ismét a brazil játékos volt eredményes. (12-17)

27.p. Kamper talpról eleresztett lövésével három gólra jöttek fel a hazaiak. (12-15)

25.p. Gyönyörű kínai figura végén Radicevic átadásából Kovacsics talált a kapuba. A következő támadás végén ismét Barján szépített. (11-15)

23.p. Rédei-Soós volt eredményes, majd Barján is betalált a kapuba. (10-13)

23.p. Mayer volt erőszakos és lőtt gólt beállós pozícióból. (9-13)

22.p. Löke találatával ismét öt gólos a különbség. (8-13)

20.p. Barján találatával sorozatban ötödik gólját kapta az ETO. Ambros Martín, a zöld-fehérek mestere időt kért.

19.p. Két hazai gól egymás után, utóbbit Szádvári szerezte gyors indítás után. (7-12)

17.p. Kamper harcolt ki hétméterest, amely után Amorim kapott két perces büntetést. Klivinyi kihagyta a hétméterest, de a kipattanó  után újabb büntetőt kaptak a hazaiak. A másodikat már nem hibázta el Kamper. (5-12)

16.p. Kamper szépített a hazaiaknak. (4-12.)

15.p. Görbicz hatalmas gólt szerzett átlövésből a kapu bal felső sarkába. (3-12)

14.p. Klivinyi hétméteresét lábbal hárította Herr. A következő támadás végén Tervel szerzett szerencsés gólt. (3-11)

12.p. Potyognak a gólok. Először Barján szépített, majd Amorim lőtt egymás után két gólt. (3-10)

11.p. Szádvári szépített a hazaiaknál, de a következő támadás végén Tervel lőtt gólt középről. (2-8)

10.p. Amorim harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. (1-7)

8.p. Herr bravúrral hárított, majd indítás után Amorim talált könnyedén a kapuba. (1-6)

7.p. Löke találatával már 5-1-re vezet az Audi-ETO. A hazaiak mestere időt kért.

5.p. Gyors ellentámadás végén Orbán volt eredményes szélről. (1-4)

4.p. Szép egyéni akciót követően Hornyák Dóra talált a kapuba. (1-3)

3.p. Klivinyi szépített a hazaiaknak. (1-2)

3.p. Herr védése után Löke szerezte meg második gólját. (0-2)

1.p. Löke góljával vezet az ETO! (0-1)

A mérkőzés előtt egy perces gyászszünet tartottak Török Bódog emlékére, aki 1965-ben a női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányaként vb-címet szerzett.

Elkezdődött a csapatok bemutatása. A győriek zöld, míg a hazaiak fekete-kék szerelésben lépnek pályára.

A Győri Audi-ETO szombaton 24-19-es győzelmet aratott a Podravka Koprivnica ellen a női kézilabda Bajnokok Ligájában, szerdán viszont már a bajnokságban jól szereplő Vác otthonában szerepelnek.

A hazaiak a bajnokság első fordulójában a Ferencváros ellen kikaptak, azóta viszont nem találtak legyőzőre, ám a legutóbbi fordulóban Kiskunhalason elért 24-24-es döntetlen csalódás volt számukra.

„A bajnokság egyik legjobb csapatával találkozunk, remek játékosok alkotják a váciak keretét. Hazai pályán veszélyesek lehetnek bárkire, nem engedhetjük meg, hogy ne figyeljünk. Nem a Kolozsvár elleni meccset tartjuk a szemünk előtt, kizárólag a szerdai találkozóra készülünk. Az a fontos, hogy 100%-os koncentráltsággal játszunk a meccs legelejétől kezdve!" - mondta el Ambros Martín, a zöld-fehérek mestere a klub hivatalos oldalán.

A mérkőzésről online közvetítést adunk 18.45-től.

• 5. andrej 2012. október 18. 12:00
    „Annyira, de annyira szeretném, ha egyszer nem az szerepelne a címben, hogy Audi-ETO!
    Ez a csapat legalább annyira győri, mint Audi-i... de szép megfogalmazás!
    Légyszí, csak egyszer: Győri ETO, vagy simán ETO!”
  • 4. BudaiKr 2012. október 18. 11:48
    „igaza van a kekszesnek herr nem idevaló a Szemerei Transzport Zsófia sokkal jobb neki lenne itt a helye a kapuba”
  • 3. csokkancs 2012. október 18. 11:01
    „2#-re: Neked aztán pont egy ilyen meccs után kell megszólalni. Még jó, hogy csak szerinted és nem az edző meg a vezetőség szerint. Nagy hozzáértő vagy.”
  • 2. győrikeksz 2012. október 18. 07:34
    „Én nagyon félek attól hogy kapus poszton hatalmasat gyengült a csapat. Tétmeccsen csak Lundénak szabad védenie szerintem.”
  • 1. BudaiKr 2012. október 17. 20:57
    „naon síma volt a második sor még nem a igazi...”

Női kosárlabda NB I - Magabiztos Sopron

A legutóbb bajnoki ezüstérmes Sopron idegenben is magabiztosan, 10 pontos különbséggel nyert a… Tovább olvasom