2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 27°C Még több cikk.

Nehezen, de sikerült

GySEV-Orsi–Lavezzini Parma 83–70 (20–15, 20–21, 26–19, 17–15) Sopron, Euroliga női kosárlabda-mérkőzés. 1800 néző. V.: Ljuca (szerb), Anzulovic (horvát).
GySEV: BEVILAQUA 14/3, BOGOJEVIC 18/6, BALOGH 19/6, Seres 10/6, ZAKALUZSNAJA 14. Cs.: Dénes 4, Alessandra 4. Edző: Dirk Bevilaqua.
Parma: Gardellin 7/3, Bolton 14/3, NICOSIA 13, Ciampoli 8, VILIPIC 12. Cs.: Kallenberg, Kuznyecova 8, Brown 8. Edző: Alberto Gucci.

Az előző lengyelországi összecsapáshoz képest centerposzton – már ami a darabszámot illeti – száz százalékkal erősödött a GySEV. A hétfőn visszatérő Alessandra mellett a hosszabb betegségéből felépülő Lichenerova is Dirk Bevilaqua rendelkezésére állt. Korábban Sopronban több mint három évig kosarazó Daliborka Vilipicet bemutatásakor vastapssal köszöntötte a soproni közönség.
A nagy tét miatt ideges légkörben kezdődött a mérkőzés, az 5. percben 7–3-as GySEV-vezetést mutatott az eredményjelző, amelyen a csapatok mezei helyett nyugodtan az is állhatott volna: Balogh–Bolton 7–3. Az első percekben csak e két játékos talált a kosárba, a parmaiak kétszeres olimpiai és egyszeres világbajnok játékosa rengeteget kísérletezett, ám Bevilaqua egy tapodtat sem mozdult mellőle, remek lábmunkával rendre rossz pozíciókból, kiszorított helyzetekből való dobásokra tudta kényszeríteni az amerikait. Az első negyed közepén Seres és Bevilaqua jóvoltából villámgyorsan elhúzott 18–6-ra a GySEV. Ami a negyed hajrájában történt, erre aztán senki nem számított! Kapkodás, sorra eladott labdák jellemezték a zöld-sárga együttes játékát, a negyed hajrájában így Nicosia vezetésével egy 9–0-ás szakaszt produkálva feljöttek a vendégek.
A második negyed forgatókönyve gyakorlatilag megegyezett az első tíz percével. Gucci mester ezt nehezen viselte, technikait is kapott, ám Bevilaqua triplájával, valamint Dénes kosaraival ismét jelentősebb előnyre tett szert a GySEV. Aztán a játékrész hajrája újra a soproni csapat szétesését és a Brown, valamint Bolton vezetésével a Parma feltámadását hozta és az újabb 9–0-ás olasz roham következett.
Félő volt, hogy ugyanígy alakul a harmadik negyed is, amelyet Balogh és Bevilaqua jóvoltából kezdett szenzációsan a GySEV. Újfent 10 pont fölé nőtt a soproni előny, amely a negyed közepén Zakaluzsnaja és Vilipic pontpárbajának köszönhetően maradt is.
A két center szép, látványos, ügyes gólokat mutatott be az ellenfél palánkja alatt, némi szépséghiba, hogy mindezt egymást őrizve tették, mert tehették... Most szerencsére nem tört meg a soproni lendület, sőt, a B betűsök, Balogh, Bogojevic és Bevilaqua brillírozásának köszönhetően tovább nőtt a soproniak előnye. A játékrész utolsó másfél perce aztán újra zaklatott ámokfutást, fejetlen rohanást hozott a hazaiaknál, ám szerencsére ebből nem lett nagyobb baj. Az olaszok újabb technikait kaptak, Balogh pedig újra biztos kezű ítélet-végrehajtónak bizonyult.
A befejező periódusra visszahozta Gucci edző a harmadik negyed hajrájában pihenő sztárját, Boltont, aki csak tüzelt-tüzelt, de s zerencsére nem talált. A szívósan küzdő olaszok egyszer még feljöttek 8 pontra a negyed közepén, ám ekkor Alessandra parmai palánk alatt megszerzett lepattanója és kosara végképp megtörte ellenállásukat. A hajrában vezetett egy-két szellemes akciót a GySEV, és mindent egybevetve, biztos győzelmet aratva őrizte meg hazai veretlenségét az Euroligában.
Dirk Bevilaqua: – Nehezen, de hoztuk a kötelező győzelmet. Sajnos voltak olyan periódusok, amikor nem tudtuk saját játékunkat játszani.
Alberto Gucci: – Jó csapat a Sopron, ebben az összetételben akár a Final Fourba is bejuthat.

Tapodi elismeri
Amint arról tudósításunkban is beszámoltunk, feszült légkörben fejeződött be a Soproni Postás–Szolnok Magyar Kupa-negyeddöntő visszavágó női kosárlabda-mérkőzés. A vendégek szakvezetője, Tapodi Péter nemegyszer vitatkozott a bírákkal, sőt, saját bevallása szerint néhány soproni szurkolóval is. Az edző pár nappal a történtek után a mérkőzéssel kapcsolatban kereste szerkesztőségünket: