2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Nehéz meccsen két pont: Audi-ETO-Vác 27-21

A második félidőben két gól is volt a különbség, végül magabiztos győzelmet arattak a győriek.

A vártnál szorosabb győzelmet aratott hazai pályán Győri Audi-ETO együttese a Vác ellen, de egyszer sem forgott veszélyben a két bajnoki pont sorsa.

Győri Audi-ETO - Impress Center-Vác 27-21 (14-10)

ETO: Kovacsics 4(2), Görbicz 3(1), Hornyák Á., Bognár-Bódi, Korsós, Rédei-Soós 3-3, Bulatovic, Hornyák D., Sirián 2-2, Amorim-Orbán 1-1.

Vác: Dakos 4, Ivancsics 4(4), Hámori, Virág 3-3, Nikcevic, Kamper, Farkas V. 2-2, Drávai 1.

Ambros Martín: – A BL-meccs után valamelyest érthető, hogy alábbhagy a koncentráció és a fegyelem, a lényeg így is az, hogy győztünk. A mérkőzés viszont nem volt jó.

Konkoly Csaba: – Örülönk, hogy méltó ellenfelei voltunk a győrieknek, s annak még inkább, hogy kezdünk visszatalálni önmagunkhoz.

Hornyák Ágnes: Nehéz mérkőzés volt, de erre is számítottunk. Jól felkészült belőlünk az ellenfél, motiváltak, kemények voltak. Sajnos az edzői utasítást, mely szerint 20 gól alatt tartsuk az ellenfelet, nem sikerült teljesítenünk, de azért örülünk a győzelemnek.

Összefoglaló

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, négy perc elteltével 3:2-re vezettek a Győri Audi-ETO otthonában. Ezt követően sokkal nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a hazaiak. Kilenc perces váci gólcsendet kihasználva, hét egymást követő zöld-fehér gól után már 9:3-ra Ambros Martín együttese.

A folytatásban már kiegyenlítettebb játék zajlott. A győriek őrizték a biztos előnyt és igyekeztek különböző taktikai variációkat gyakorolni a támadásokban és a védekezésben is. A váciak igyekeztek elkerülni a nagyobb arányú győri előnyt, így átlövéseinek köszönhetően "csak" 14:10-es győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően nem sikerült tovább növelni a négygólos előnyt, sőt hét perc elteltével Hámori találata után 16:14-re zárkózott fel Konkoly Csaba együttese. A zöld-fehéreknél nem nevezték Lökét a találkozóra és Lunde sem lépett pályára. A két norvég játékoson kívül a második játékrészben már nem nagyon jutott szerephez Görbicz, Bulatovic és Amorim sem, ennek ellenére látványosabb játékot és nagyobb különbséget vártak a hazai szurkolók.

Két perces váci büntetésnek köszönhetően gyors gólokkal ismét elléptek a győriek, majd állandósulni látszott a négy-öt gólos különbség. Három perccel a vége előtt 25:21-es eredménynél időt kérő Ambros Martín önmagához képest kissé ingerülten adott taktikai utasításokat csapatnak és nyomatékosan jelezte a játékosoknak, hogy nem szeretve veszíteni ezen a találkozón sem. Az intés sikeresnek bizonyult, így végül 27:21-es győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Vác ellen.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 29.p. Hornyák D. bejátszása után Hornyák Á. lőtt a kapuba. 27-21

(II.) 28.p. Orbán megszerezte első találatát ejtésből. 26-21

(II.) 27.p. Szép bejátszás után Dakos a kapufa segítségével lőtt a kapuba, majd Korsós szélről növelte az előnyt. A következő támadásból Niksevic volt eredményes, ezt követően időt kért. Ambros Martín. 25-21

(II.) 25.p. Hornyák Dóra estében lőtt Triffa kapujába. 24-19

(II.) 24.p. Farkas szépített átlövésből. 23-19

(II.) 22.p. Rédei-Soós átlövésből volt eredményes. 23-18

(II.) 20.p. Ismét gyors támadást vezetett a Vác, Dakos lőtt Herr kapujába. 22-18

(II.) 19.p. Kovacsics is négy találatnál jár, mint a vendégeknél Ivanics. 22-17

(II.) 18.p. Gyors támadás végén Virág szépített. 21-17

(II.) 17.p. Rédei-Soós pattintva lőtt a kapuba. 21-16

(II.) 15.p. Ivanics ezúttal nem hibázta el a váci hétméterest. 20-16

(II.) 14.p. Amorim passza után Korsós emberelőnyből volt eredményes szélről. 20-15

(II.) 12.p. Labdaszerzés után Hámori meg sem állt a győri kapuig és szépített. 19-15

(II.) 11.p. A váciak elrontottak egy büntetőt, míg Kovacsics nem hibázta el. 19-14

(II.) 9.p. Amorim harcolt ki hétméterest, Kovacsics ezúttal értékesítette. 18-14

(II.) 8.p. Sirián szabaddobásból lőtt Triffa kapujába. 17-14

(II.) 7.p. Hámori találatával kettőre zárkóztak fel a vendégek, majd Kovacsics hétméterest hibázott. 16-14

(II.) 7.p. Időt kért Ambros Martín.

(II.) 6.p. Kamper harcolt ki büntetőt, amelyet Ivanics ezúttal is értékesített. 16-13

(II.) 5.p. Sirián szedett össze egy kipattanót és szerezte meg első gólját. 16-12

(II.) 4.p. Virág gólja után már csak három a különbség. 15-12

(II.) 3.p. Eladott labda után Dakos szépített. 15-11

(II.) 2.p. Rédei-Soós szerezte a második félidő első találatát. 15-10

Vége az első játékrésznek!

30.p. Időt kért Ambros Martín.

29.p. Kamper találatával három gólt szereztek zsinórban a vendégek. 14-10

26.p. Farkas V. óriási góllal szépített, majd eladott labda után Virág is faragott a hátrányból. 14-9

23.p. Bognár-Bódi megszerezte harmadik találatát is. 14-7

23.p. Görbicz önzetlenül passzolt Kovacsicshoz, aki szélről volt eredményes. 13-7

22.p. Hosszan megjáratott labda után Bognár-Bódi lőtt gólt szélről. 12-7

21.p. Hámori szépen cselezte ki Korsóst a jobb oldalon, majd szépített a vendégeknek. 11-7

18.p. Újabb hétméterest értékesített Ivanics. 11-6

17.p. Görbicz lőtt keresztbe Bulatovicsnak, aki kilőtte a kapu jobb felső sarkát. 11-5

17.p. Labdaszerzését követően Görbicz magabiztosan lőtte be a ziccert. 10-4

15.p. Ivanics szépített hétméteresből. 9-4

13.p. Hornyák D. lőtt nagy gólt a kapu bal felső sarkába. 9-3

12.p. Hornyák Á. már két gólnál jár. Időt kért Konkoly Csaba, a vendégek vezetőedzője. 8-3

11.p. Korsós is feliratkozott a gólszerzők közé. 7-3

10.p. Bognár-Bódi szélről növelte a győri előnyt. 6-3

8.p. Szép bejátszás után Hornyák Á. beállós pozícióból lőtt a kapuba. 5-3

6.p. Sirián harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. 4-3

4.p. Drávai góljával már a vendégek vezettek, majd Amorim rögtön egyenlített. 3-3

3.p. Dakos egyenlített a vendégeknél. 2-2

2.p. Bulatovic nagy gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 2-1

1.p. Görbicz az első támadásból, ütemtelenül lőtt a kapuba, de Nikcevic rögtön válaszolt átlövésből. 1-1

Elkezdődött a csapatok bemutatása.

Szerdán 17.45 órakor az egyetemi csarnokban az Audi-ETO a Vác csapatát fogadja a női NB I-ben. A zöld-fehér címvédő listavezető a pontvadászatban, s a BL-középdöntős csoportját is vezeti.

A szerdai ellenfél – a volt győri edző, Konkoly Csaba csapata – az ötödik helyen áll, az első négybe jutásra már csak matematikai esélye van. A váciak erőssége egyértelműen a védekezés, az 5. legkevesebb gólt kapták a bajnokságban. Ez a szám az előző fordulóig még jobb volt, viszont a Fradi 39 góllal terhelte meg Triffáék kapuját.

Ambros Martín együttese toronymagas esélyes, ami nagy kérdés, mennyire lesz meccs közben is hullámzó a győriek játéka.

Korábban - A magyar bajnokságban vezeti az alapszakaszt Ambros Martín együttes.

A bajnoki program: Audi-ETO–Vác, február 19., 17.45 óra. Veszprém–Audi-ETO, február 22., 18 óra. DVSC–Audi-
ETO, február 25., 18 óra.

Február 22-én rendhagyó bajnoki fordulóra lesz Veszprémben a Március 15. utcai sportcsarnokban, ahol a Veszprém Barabás Duna Takarék KC mérkőzik meg a Győri Audi ETO KC csapatával.

A Győri Audi ETO kilenc hónappal Bajnokok Ligája győzelmét követően először tér vissza sikerei helyszínére, Veszprémbe.  A neves ellenfelet kihasználva a házigazda Veszprém Barabás Duna Takarék KC kedvezményes jegyárat, különleges látnivalókat és lehetőségeket ígér a mérkőzésre kilátogatóknak.

A kiemelkedő meccsélményen kívül többek között ünnepélyes díjátadót és mindenki számára nyílt dedikálást ígérnek a szervezők. A mérkőzésre kedvezményes, ezer forintos áron válthatók a jegyek.

MTI Fotó: Kovács Anikó

Így folytatódik a BL

Az Audi-ETO az élről várhatja a női Bajnokok Ligája-középdöntő folytatását. Mint ismeretes, a címvédő zöld-fehérek kétszer győztek (Larvikban, illetve a hétvégén hazai pályán a Ljubljana ellen), egyszer pedig döntetlenre végeztek (Győrben a Buducnost ellen). A hétvégén a Buducnost saját közönsége előtt csak 19–19-es döntetlent ért el a Larvik ellen, így jelenleg az ötpontos Audi-ETO vezeti a csoportot a négypontos Buducnost, a kétpontos Ljubljana és az egypontos Larvik előtt.

A győriek további programja a BL-ben: Ljubljana–Audi-ETO, március 1., 20.30 óra. Buducnost–Audi-ETO, március 9., 19.15 óra. Audi-ETO–Larvik, március 16., 19.30 óra.

Dubaji tenisztorna: három kiemelt búcsúzott

A lengyel Agnieszka Radwanskát az olasz Flavia Pennetta, a címvédő cseh Petra Kvitovát a spanyol… Tovább olvasom